Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ne spavaju, robuju plutokratiji.

A na ulici se pozdravljaju sa

1) vidi gore (ro-ming, za svečanije prilike i kad smo pred crkvom)

2) gde si, pi@#$ ti m@terina plutokraCka (opušteno - kumovski)...

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Kad smo kod GPSova -ja sam prosle godine od Detroita do Milvokija (a preko Lensinga, Čikaga i Kenjoše) odvozio i bez GPSa... Ne znam koja vam je to ložana na taj Garmin, Navi(g)on i slično... Veću sam muku im'o oko plaćanja toll-a nego oko sve navigacije... Mis'im - ono - realno, ne?

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Kad smo kod GPSova -ja sam prosle godine od Detroita do Milvokija (a preko Lensinga, Čikaga i Kenjoše) odvozio i bez GPSa... Ne znam koja vam je to ložana na taj Garmin, Navi(g)on i slično... Veću sam muku im'o oko plaćanja toll-a nego oko sve navigacije... Mis'im - ono - realno, ne?

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

 

Vozili su ljudi svakako i pre GPS-a, ono kartu u šake ili izvinite gde je...? :)

Link to comment

Preskočiću to što si po običaju, sve brojke pogrešno citirao i do krajnosti izvrnuo. Taj stan nisam gledao kao investiciju, nego kao i ti, krov (doduše udoban) nad glavom. Prodao sam ga da bi kupio trosobni penthaus u kome sad živim, žena je bila na porodiljskom, rodila je dečka i stan da dva nivoa nam nije više odgovarao. Kada bih stan u kome živim sad prodavao, dobio bih nekih 60% više nego što sam za njega 2012. platio. Mogao bih da ostvarim tvoj san i da komotno živim na Tajlandu, ali meni ovde odgovara. 

 

Kako izvrnuo, za koliko godina si otplatio taj luksuzan stan od 100 kvadrata plus 22 kvadrata terase, na dva nivoa, teretana, solarni paneli, vruca voda 24/7 bazen, blizu centra?

 

A mene savetujes da 30 godina otplacujem stan u nekom getu jer eto povoljno je sada sa niskim kamatama. I kazes mi da to tako treba otplacivati ceo zivot.

 

Naravno da ti odgovara kada si otplatio luksuzan stan blizu centra za koliko godina, 5 ili 8?

Odgovaralo bi i meni. 

I koliko puta je sada taj stan skuplji sada nego kada si ga ti kupio?

Edited by noskich
Link to comment

Tako se počinje noskich, trenutno jedna kuća u QLD, a za 30 godina budeš novi Harry Triguboff. I on je počeo od zgradice u Gladesville-u 60-ih godina prošlog vijeka.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Harry_Triguboff

 

Btw, jedan drugar je nekad radio za Meriton i prisustvovao je situaciji kada je Harry jednog menadžera iz Indije nazvao useless black cunt. Naravno bez ikakvih posljedica. S te strane noskich ima pravo...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

S tim sto je kao sto vec napisah moja kuca iskljucivo osiguranje da pod stare dane, kad ne budem vise mogao da placam rentu, ne budem primoran da se pridruzim 150,000 beskucnika koji svake noci spavaju na ulicama sirom Australije. Nikada nisam sanjao ni zeleo da budem bogat. Zasto bih? Vlasnistvo je iluzija, kako mozes da posedujes nesto kada ne posedujes cak ni svoje telo. Jer mozes telu da kazes nemoj stariti, nemoj se razboljevati? Ne mozes. Vlasnistvo je imaginarni koncept, ne postoji. Postoji samo upotreba. Mozes gomilati milijarde dolara, ali jednom kad se najedes da pucas ne mozes vise od toga. Mozes kupiti hiljade odela, ali u jednom momentu mozes nositi samo jedno. To sto ljudi gomilaju daleko vise nego sto uopste mogu da koriste, to je neprirodno.

 

Mene zena kad pita sta da mi kupi za rodjendan ja ne znam sta da joj kazem. Sve materijalno sto mi treba imam.

Treba mi samo sloboda. Svoja zemlja, svoj krov nad glavom i da budem gospodar svog vremena koje mi je preostalo u ovom zivotu.

 

0e507fa15d447b0661ad1a86e19e990c--birthd

 

Edited by noskich
Link to comment

Kakve veze ima kako su dosli do novca; sustina je da ljudi imaju problem sa sistemom i nesto konkretno rade protiv toga, za razliku od tebe. Postovanje youtube klipova i infografika je samo wishful thinking, a ti si u stvarnosti (i bices verovatno do kraja zivota) zauzet kursnim listama i berzom.

 

A otkud ti znas sta ja radim konkretno a sta ne radim?

 

I da bih uopste nesto mogao da radim moram prvo da zaradim neki novac pa da onda nesto uradim. Isto kao i oni. Oni su prvo novac zaradili pa ga zatim koriste za takve projekte.

Link to comment

Ali koliko ja shvatam (izvini sto se mesam) valjda i moze samo da se udje preko turisticke vize? Ne znam sta ocekujes, da mu platis kartu da emigrira a da pre toga ne ode kao turista (sto je jedini nacin kako moze uopste da udje)? Mozda se ja stvarno i ne secam, ljudska memorija je nepouzdana stvar, ali meni se stvarno cinilo da ti hoces da mu platis kartu da ode zato sto je bilo reci o tome da je tamo gotovo nemoguce uopste uci (to je bila poenta rasprave). On je prihvatio, ali sad ispada da si ocekivao od njega da se tamo preseli. Jos jednom pardon ako nesto nisam lepo video ili ukapirao.

 

Tacno, jedina viza koju mogu da dobijem je turisticka, a sa turistickom vizom mogu da udjem u DPRK samo kao deo organizovane ture.

 

Dobro si shvatio. Ponudjena je karta u jednom pravcu da odem tamo bez ikakvog pominjanja stalnog ostanka.

Link to comment

Kako izvrnuo, za koliko godina si otplatio taj luksuzan stan od 100 kvadrata plus 22 kvadrata terase, na dva nivoa, teretana, solarni paneli, vruca voda 24/7 bazen, blizu centra?

 

Haha, sad odjednom znaš da je 100 kvadrata luksuzni stan, kad si ti iste takve postovao, to je bilo "dvosobni" i "šta ja znam koliko ima kvadrata". :lolol:

Link to comment

Pitanje za noskicha:

ako rentuješ stan, preko agencije, znaš da je u ugovoru da nikakve popravke ne smeš sam da radiš. Vodoinstalacija, elektrika. Ne smeš ni ekser za sliku da ukucaš, moraš da tražiš odobrenje (agencija pita vlasnika). Samo sijalice moraš sam da menjaš.

Ako se nešto pokvari, kao taj nesrećni vodokotlić, zoveš agenciju i oni pošalju majstora isti dan (ako curi i izliva se u stan ispod, za pola sata je tu).

 

Nije mi jasno što to nisi rekao, baš te bilo otvorilo za ridicule.

 

 

Naravno da sam rekao da prema ugovoru je to tako, ali ko ovde bilo sta slusha/chita.

Link to comment

Haha, sad odjednom znaš da je 100 kvadrata luksuzni stan, kad si ti iste takve postovao, to je bilo "dvosobni" i "šta ja znam koliko ima kvadrata". :lolol:

 

Ponuda i dalje stoji da ko nadje kvadraturu tog stana postavi kolika je. Ja sam trazio online i nisam uspeo da nadjem.

A Gojko je sam napisao svoju kvadraturu.

 

Nista ne pricam napamet, samo cinjenice. 

Link to comment

Kako izvrnuo, za koliko godina si otplatio taj luksuzan stan od 100 kvadrata plus 22 kvadrata terase, na dva nivoa, teretana, solarni paneli, vruca voda 24/7 bazen, blizu centra?

 

A mene savetujes da 30 godina otplacujem stan u nekom getu jer eto povoljno je sada sa niskim kamatama. I kazes mi da to tako treba otplacivati ceo zivot.

 

Naravno da ti odgovara kada si otplatio luksuzan stan blizu centra za koliko godina, 5 ili 8?

Odgovaralo bi i meni. 

I koliko puta je sada taj stan skuplji sada nego kada si ga ti kupio?

Još jednom, 92+22, otplatio sam ga (zajedno sa ženom) za malo manje od osam godina. (kraj 2004 - sredina 2012.). Ne tri godine kako si ti iskarikirao. Sada bi se prodao za jedno 120% cene po kojoj sam ga ja kupio 2004. Ne za tri ili četiri  puta veću cenu, kako si ti iskarikirao.

 

A sad obrati pažnju na dva grafikona sa ovog linka na koji sam te već upućivao - 1999. kad sam ja došao u Sidnej, srednja vrednost cena nekretnina u Sidneju je bila 272500$. U decembru 2004., najbližem na grafikonu vremenu kada sam ja kupio stan, već je bila 515000$. Porast od više od 82% za pet godina koji sam ja, novopristigli imigrant bez nekretnine, tad posmatrao u Sidnjeu posle Olimpijade. A sad obrati pažnju na porast od poslednjih pet godina na koji se ti žališ - od juna 2012. (600000$) do juna 2017 (1020000$) cene su porasle 70%. Od juna ove godine su cene krenule nadole. Kamate su sad nešto iznad 4%, kad sam ja kupovao stan, najniže kamate  su bile oko 6.5%, znači 50% veća kamata nego sada.

 

Pa ko je posmatrao veći rast, nagradno pitanje, ti ili ja?

 

SaE

Link to comment

Još jednom, 92+22, otplatio sam ga (zajedno sa ženom) za malo manje od osam godina. (kraj 2004 - sredina 2012.). Ne tri godine kako si ti iskarikirao. Sada bi se prodao za jedno 120% cene po kojoj sam ga ja kupio 2004. Ne za tri ili četiri  puta veću cenu, kako si ti iskarikirao.

 

A sad obrati pažnju na dva grafikona sa ovog linka na koji sam te već upućivao - 1999. kad sam ja došao u Sidnej, srednja vrednost cena nekretnina u Sidneju je bila 272500$. U decembru 2004., najbližem na grafikonu vremenu kada sam ja kupio stan, već je bila 515000$. Porast od više od 82% za pet godina koji sam ja, novopristigli imigrant bez nekretnine, tad posmatrao u Sidnjeu posle Olimpijade. A sad obrati pažnju na porast od poslednjih pet godina na koji se ti žališ - od juna 2012. (600000$) do juna 2017 (1020000$) cene su porasle 70%. Od juna ove godine su cene krenule nadole. Kamate su sad nešto iznad 4%, kad sam ja kupovao stan, najniže kamate  su bile oko 6.5%, znači 50% veća kamata nego sada.

 

Pa ko je posmatrao veći rast, nagradno pitanje, ti ili ja?

 

SaE

 

A izrazeno u platama koliko je to bilo? Koliko bruto godisnjih plata u tvoje vreme, a koliko sada?

Ok, znaci ti si kupio stan za 515k, sada je cena povecana 120%, znaci 1,133k. Ne znam kako kao inzinjer ne uvidjas da sto je veca osnovica to je veci i porast cena na tu osnovicu. Drugim recima nije samo bitan procenat povecanja, vec si ti imao nisku osnovicu od 272K, dok je kasnije ta osnovica bila duplo skuplja, pa je opet skocilo skoro koliko i tebi (a ako gledamo sadasnji trenutak duplo vise nego tebi, tebi bilo 80%, a od momenta kada si ti kupio do sada 120%).

 

I zasto mi pricas sve vreme da je visina kamata jako bitna i da se nekretnina otplacuje ceo zivot kada si ti otplatio za sedam i po godina?

Pominjao si kamate od 17% koja je bila samo jedne godine mnogo pre nego sto si ti uopste dosao ovde, a sada priznajes da je u stvari bila 6.5% kada si ti kupio.

Sada ti je najniza kamata 3.5%, a svi ocekuju povecanje, tako da trenutna kamata ne mora da znaci nista.

Sada je prosecni rast plata na godisnjem nivou 0, koliko je bio onda kada si ti kupovao?

Edited by noskich
Link to comment

Ja i planiram da idem jer nemam drugog izbora.

Ne branim DPRK, vec insistiram da ih treba sagledavati objektivno.

 

Jeste, najveci broj gradjana nema pristup internetu, ali imaju pristup intranetu. Kao sto rekoh menjam pristup internetu za stanarsko pravo, zagarantovano zaposlenje, besplatno zdravstvo, skolstvo, javni prevoz, obdaniste i hranu na bonove.

 

Retki su? Desetine hiljada gradjana DPRK rade u inostranstvu. Turista je do sada u DPRK bilo takodje desetine hiljada. Licno poznajem dvoje koje su bili, to sto ti ne poznajes nije cudno jer u Srbiji ljudi jedva imaju pare da odu u Grcku, a kamoli u DPRK.

 

https://www.nytimes.com/2017/05/09/world/asia/americans-visit-north-korea-despite-warnings.html

 

Despite Arrests, Americans Continue to Visit North Korea

 

Of the 4,000 to 5,000 Western tourists who visit each year, about 20 percent come from the United States, said Simon Cockerell, general manager of Koryo Tours, a travel company in Beijing.

 

Zasto su rute obelezene? Pa zato sto je DPRK od prvog dana svog postojanja sistematski sabotirana i napadana na svaki nacin od najmocnije drzave i vojske na planeti. I sto se na tom potkopavanju i sabotiranju radi neprekidno. Svakojaki novinari i agenti ulaze u zemlju pretvarajuci se da su turisti kao ovo djubre:

 

https://www.theguardian.com/media/2014/mar/17/bbc-apologise-lse-john-sweeney-north-korea-panorama

 

 

Gde da uplatim noskichu za kartu do Pjongjanga?

 

O Noskichu lazove...

Usput, sta tebi znaci "da ti platim kartu u jednom pravcu"?

 

Do sada si mogao da vrdas, jer sam tipkao preko telefona - sad mogu normalno pa mi je i lakse replicirati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...