Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Google Maps radi turn-by-turn na Androidu. Ne radi na iPhone (Google ne dozvoljava konkurentu).

 

 

E, ajde sada ne seri.

 

Imam iPhone, prošlog leta sam bio na Tajlandu (Bangkok i Pataya), wifi radi u hotelu bez problema (BelAir hotel), u vili u Pataji smo imali takođe odličan wifi, Google maps rade savršeno, ne lupetaj više, meni je bilo simpatično jedno vreme, ali stvarno preteruješ koliko lupaš i/ili lažeš.

 

P.S. Čak smo imali odličan internet i na jebenom ribnjaku gde smo bili na pecanju 30-40 km van Bangkoka.

 

IMG_2119.jpg

 

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

E, ajde sada ne seri.

 

Imam iPhone, prošlog leta sam bio na Tajlandu (Bangkok i Pataya), wifi radi u hotelu bez problema (BelAir hotel), u vili u Pataji smo imali takođe odličan wifi, Google maps rade savršeno, ne lupetaj više, meni je bilo simpatično jedno vreme, ali stvarno preteruješ koliko lupaš i/ili lažeš.

 

P.S. Čak smo imali odličan internet i na jebenom ribnjaku gde smo bili na pecanju 30-40 km van Bangkoka.

 

 

Sta je ovo, brate, i kod njih sharani izmutirali k'o u Australiji, pojeli sve lokalno i porasli do metra??? 

Link to comment

Da vidiš tek koliki su somovi. :D

 

Ma to je neki ribnjak, baciš i zakači se odmah, posle se biješ sat vremena da ga izvadiš.

 

Lično nije bio moj izbor zabave, ali poslovni partner je insistirao da nas vodi...

Link to comment

Da vidiš tek koliki su somovi. :D

 

Ma to je neki ribnjak, baciš i zakači se odmah, posle se biješ sat vremena da ga izvadiš.

 

Lično nije bio moj izbor zabave, ali poslovni partner je insistirao da nas vodi...

U Australiji su sharani 'obelezene' stetocine (pest) - prezive uvek duze nego sva lokalna riblja populacija - i kad je naj-najgora susha i kad ostane po 2-3 pedlja vode - ostalo pocrka a oni se 'zavuku u blato' i meditiraju... Ne smem ni da kazem sta smo mi kod kuce najcesce rokali u ona vremena u onoj zemlji... pijanog sharana i taj rad.

Link to comment

Al' si se razgoglao. Šta piše na slikama, ajde mi prevedi. Nikad bio, nikad video, sad će on meni da priča. 

U vozovima su vagoni osim jednog mešani, ne bi ni znao da postoji "women only". U njima je manja gužva, ako ne i čisto sedenje. Niko ne mora u njih da ide a u špicevima muškarci ne mogu.

 

Kada sam došao u Australiju, bilo je 5 proizvođača automobila: Ford, Holden (GM), Toyota, Mitsubuishi, Nissan. Danas nema jednog jedinog. De-industrijolizovana zemlja gde ne postoji firma koja zan da napravi električnu sijalicu. Ili peglu.

 

A on došao sa vatanjima za doope.

 

A za kuvaricu, osećam neki ponižavajući ton u tvom inisitiranju na tome. Da li su stotine naših arhitekata došli u Australiju da voze viljuškare, rame slike i molerišu?

Šta su došle da rade one silne pravnice, ekonomisti, žene koje su došle sa muževima koji su imali neku struku? Radile su sšta su stigle ili parazitirale i tračkale po ceo dan.

Oje, samuraje, nemoj da se praviš lud, 'leba ti. Mislim, ne radi se o tome da žene moraju da idu u te vagone, sama činjenica da je problem podmuklog vaćarenja u vozovima toliko rasprostranjen da su uveli posebne vagone za žene u koje ne dozvoljavaju muškarcima da uđu ti govori o kavim se frustriranim hobitskim jajarama radi. Jebote, ima i posebna definicija za ovo krivično delo. Da ti se smuči, pa mislim, pazi ovo;

 

http://www.abc.net.au/news/2017-01-07/women-subjected-to-daily-trauma-on-tokyo-subway-gropers/8166672

http://www.aljazeera.com/indepth/features/2017/03/sexual-assault-japan-girl-victim-170307101413024.html

 

O Zatoiči, dok se nisi ovako pravio lud pa nisam pogledao onaj sajt statističkog zavoda Australije imao sam neku predstavu o tome kako je za Japanke mučan život u Japanu ako ne sagnu glavu i ćute, na osnovu priče sa tih desetak Japanki ovde. Ali pazi koja statistika - iz gomile zemalja nema ama baš nikakve značajne razlike u broju muškaraca i žena koji se doseljavaju u Australiju, a iz Japana i Tajlanda dolazi više od dve žene na jednog muškarca. Mis'im. Šta je to u budističkom ženskom biću što ga vuče ka sporom internetu  i roptanju pod strašnim plutokratskim kreditima. I kako to baš da ih slede bastioni feminizma Rusija i Fiipini, oje samuraje?

 

Za zatvaranje fabrika automobila - pa nisu ovde ludi kao Vučić da doveka finansiraju japanske firme da bi ostale ovde. Toni Ebot ako je bio lud nije glup. Zatvorili, i šta? Ne vidim revoluciju i nekog Trampa da dolazi na vlast. Ti kako si ostao u prošlosti verovatno nisi ni čuo za Atlassian i kako oni širom sveta uzimaju pare bez da su zaposlili jednog jedinog prodavca.

 

Noge kako nego da si osetio ponižavajući ton, što, je li ti smeta možda? Malo si utanjio, koliko se sećam ranije si lljudima tvrdio da žive u štenarama, a noskichu si ovde pre nekoliko strana pretio da možeš uvek da ga karaš. Je li to kao i ostali samuraji iz voza, u gužvi kad ne mogu ni da te primete kako treba?

 

Ne da sliku u odgovoru, ne znam zašto

 

Išo ja da se slikam sa operom, ne baš daleko, sa svoje terase. Na posao sam išao godinama pšeške, IBM u Darling Harbour.

Oje samuraje od Pots Pointa, ništa ja tebi ne verujem, ti si jedan Baron Minhauzen. Jesi li usput stigao i da odeš na surf što si ranije tvrdio i da se obrišeš? Gde si išao u kraju na kafu, po novine, na laksu, u lokalno pozorište, drag show, itd. Daj neke detalje, da ne bude posle da si živeo u Hurstvilu kod (što bi ti rekao) paprikara.

 

Za noskicha - ispod zgrade sa koje je napravljena ova Zatoičijeva slika je ceo kvart socijalnih stanova u Vulumuluu (Woolloomooloo, ima i splav u BG na dunavskom keju). Čisto da vidiš da se država brine za manje sposobne, prošetaj se da vidiš kako pate pod jarmom plutokrata. 

 

Za ove skorije prozivke za navigaciju - bio i ja prošlog meseca na Tajlandu, naravno da radi Gugleta i navigacija, žena čim slika telefonom odma' je pita dal' oće da podeli gde je fotka.

 

jkBkxi4.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment

To znamo ti i ja, Zatoiči je ranije tvrdio da u Hurstvil idu paprikari, i po tome vidiš koliko se razume.

 

SaE

Ja nikad nisam imao dilemu oko toga, jedino jos ne znam s kim se vozim vozom kad idem kuci (a voz nastavlja ka Blektaunu)... :)

Link to comment

Google Maps radi turn-by-turn na Androidu. Ne radi na iPhone (Google ne dozvoljava konkurentu).

 

Za iPhone ima Garmin mapa, košta skoro isto kao i standalone Garmin Nuvi GPS. Zato sam i kupio samostalni GPS. Sve na engleskom, stoji mi na šoferšajbni, glasom govori gde da skrećem.

 

Žena ima Thai iPhone sa neograničenim Internetom, to radi samo mora ona da da bude uz mene i da gleda na ekran.

 

---

Imam ajfon, u Srbiji ne placam ro-ming  zahvaljujuci T-mobile, i uvek koristim Google maps koji mi daje turn by turn na ENGLESKOM, iako sam u Srbiji. Ali to je internet-assisted GPS, ti si pitao za nesto sto radi na GPS a ne koristi internet. Ima i to.

 

Kada vozim po bosanskim planinama gde je internet slabiji, koristim maps.me besplatnu aplikaciju. Ta aplikacija ne koristi internet uopste, cita signal direktno sa GPS satelita i to funkcionise besprekorno. I ima i turn by turn. Na engleskom.

Edited by teacher
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...