Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Koordinate su džabe ali mape nema.

Mogao sam da skinem neku besplatnu mapu ali one su rudimentarne, nepozdane ili na Thai. Treba Internet. A nema ga.

Telefon bi radio u roamingu kao telefon, sa malim internetom (možda 10-15 minuta i vrlo sporo). Ali nema ni roaminga, da pretpostavimo.

 

Da kupim WiFi, to je yebada, kopije pasoša, pola sata dok popune papire. Još, pitaju gde stanuješ. Onda provere da li imaju pokriće za to mesto (jednome su rekli da ne radi preko 12-og sprata visine).

A tek kako bi to radilo u kolima u pokretu. Google maps, čak i da je WiFi besprekoran i neograničen, ne dozvoljavaju turn-by-turn navođenje glasom. A ne smem da gledam na ekran da ne bih izazvao nesreću.

 

Dalje, Google maps se automatski prebace na Thai jezik i ako ne razumeš, beskorisno je.

 

Još gore, ne možeš da zadaš broj telefona hotela ili nečega ako ne možeš da čitaš Thai.

 

Aman, pa pre nego što kreneš na daleki put, isprsiš se za neku pristojnu GPS aplikaciju koja ima offline mape. Navigon na primer, ja ga godinama koristim, radi mi i u Srbiji, Grčkoj, Španiji, Albaniji... i gde god imam mapu (moja je verzija za Evropu)

 

Edit : ne moraš više ni da se isprsiš za tih 50-tak dolara, google za tri sekunde izbaci ovo a primer : 

 

https://itunes.apple.com/us/app/maps-me-offline-map-with-navigation-directions/id510623322?mt=8&ign-mpt=uo%3D8

 

 

 

Description

Free, fast, detailed and entirely offline maps with turn-by-turn navigation – trusted by over 70 million travelers worldwide.

 

OFFLINE MAPS

Save mobile data; no internet is required.

 

FREE FOREVER

All maps inside and all features are free. Always were and will always be.

 

NAVIGATION

Use driving, walking and cycle navigation anywhere in the world.

 

INCREDIBLY DETAILED

Directions to points of interest (POIs), hiking trails and places missing from other maps.

 

UP-TO-DATE

Maps are updated by millions of OpenStreetMap contributors daily. OSM is an open-source alternative to Google Maps and Apple Maps.

 

FAST AND RELIABLE

Offline search, GPS navigation along with optimized maps to effectively save memory space.

 

BOOKMARKS

Save locations you love and share them with your friends.

 

AVAILABLE WORLDWIDE

Essential for home and travel. 

 

AND MORE!

– Search through different categories, e.g. restaurants, cafes, tourist attractions, hotels, ATMs and public transport (metro, bus, etc).

– Make hotel bookings via Booking.com directly from the app.

– Share your location via text message or social media.

– When cycling or walking, the app shows whether the way is uphill or downhill.

 

Edited by braca
Link to comment

Aman, pa pre nego što kreneš na daleki put, isprsiš se za neku pristojnu GPS aplikaciju koja ima offline mape. Navigon na primer, ja ga godinama koristim, radi mi i u Srbiji, Grčkoj, Španiji, Albaniji... i gde god imam mapu (moja je verzija za Evropu)

Ma jebeni Here, koji je džeba da ne može biti više džabe me je vodao po Celoj Evropi i bliskom istoku gotovo bez ikakve greške, 100% offline...

Link to comment

Ma jebeni Here, koji je džeba da ne može biti više džabe me je vodao po Celoj Evropi i bliskom istoku gotovo bez ikakve greške, 100% offline...

 

Pa vidim sad i ja da ima gomila... Ja kupio Navigon još pre 7-8 godina, još uvek ga rabim po inerciji....

Link to comment

Google Maps radi turn-by-turn na Androidu. Ne radi na iPhone (Google ne dozvoljava konkurentu).

 

Za iPhone ima Garmin mapa, košta skoro isto kao i standalone Garmin Nuvi GPS. Zato sam i kupio samostalni GPS. Sve na engleskom, stoji mi na šoferšajbni, glasom govori gde da skrećem.

 

Žena ima Thai iPhone sa neograničenim Internetom, to radi samo mora ona da da bude uz mene i da gleda na ekran.

Link to comment

Ma jebeni Here, koji je džeba da ne može biti više džabe me je vodao po Celoj Evropi i bliskom istoku gotovo bez ikakve greške, 100% offline...

 

uhvaceni si u lazi: kako ces da pingujes satelit kad si offline? ;)

(+1 za here. odlican je i odlicno radi u bas pomenutom bangkoku)

Edited by Zverilla
Link to comment

Kako Seikov sat pinguje satelit? :fantom:

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Ja sam u Subotici na buvljaku svojevremenu kupovao Seiko satove na kese, 3 (DEM) marke komad... Poneki su i radili - ti su uglavnom mogli i da pinguju satelit(e).

Link to comment

Ja sam u Subotici na buvljaku svojevremenu kupovao Seiko satove na kese, 3 (DEM) marke komad... Poneki su i radili - ti su uglavnom mogli i da pinguju satelit(e).

dobar si zamah imao, ako si njima pingovao satlite

Link to comment

dobar si zamah imao, ako si njima pingovao satlite

Mlad sam bio - šta zna dete šta je pingovanje satelita, ne? Nego gledam - sat japanski, satelit japanski - logicno, ne?

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Možda samo uživa u tome da nas podjebava: lupi nešto, pa se smeje kako se mi primamo i lomimo da objasnimo elementarne stvari.

 

Ne verujem, mislim samo da je od onih što bi pre crkli nego priznali da su pogrešili, ipak je to čovek sa stotinama miliona diskova, gde on može da ne zna nešto. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...