Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

A što bi satelit slao signal bilo kome ko to ne traži? Zaludan pop goveda krsti?

 

Gospode bože. Informacije su ti pred nosom a ti dalje glavom o zid. I kako posle ovoga da te iko uzme ozbiljno za bilo šta.

 

GPS uređaj, ono što držiš u ruci, je samo prijemnik. RX. Nema TX. Ne emituje ništa prema satelitu.

 

Znaš li za one radio stanice što emituju signal tačnog vremena? Eto za početak analogije sa njima.

 

Link to comment

Možda je čovek neka vrsta daltoniste za tehniku, pa ne razlikuje slanje od prijema, sve su to nijanse sive. :)

 

Možda samo uživa u tome da nas podjebava: lupi nešto, pa se smeje kako se mi primamo i lomimo da objasnimo elementarne stvari.

Link to comment

Možda samo uživa u tome da nas podjebava: lupi nešto, pa se smeje kako se mi primamo i lomimo da objasnimo elementarne stvari.

Ima tu i dobrih strana - zamisli da ode na politiku i krene da radi ovo isto?? 

Istina, tamo je mnogo jaca konkurencija - ne bi mogao ovako da se bashkari...

Link to comment

Buranijo srpska, koristi jedino obrazovanje što imaš, Google University. Ima da ti kaže

 

The Global Positioning System (GPS) is a network of about 30 satellites orbiting the Earth at an altitude of 20,000 km. The system was originally developed by the US government for military navigation but now anyone with a GPS device, be it a SatNav, mobile phone or handheld GPS unit, can receive the radio signals that the satellites broadcast.

Link to comment

Buranijo srpska, koristi jedino obrazovanje što imaš, Google University. Ima da ti kaže

 

The Global Positioning System (GPS) is a network of about 30 satellites orbiting the Earth at an altitude of 20,000 km. The system was originally developed by the US government for military navigation but now anyone with a GPS device, be it a SatNav, mobile phone or handheld GPS unit, can receive the radio signals that the satellites broadcast.

 

To ti je Frile rekao

 

 

GPS uređaj, ono što držiš u ruci, je samo prijemnik. RX. Nema TX. Ne emituje ništa prema satelitu.

 

 

 

Rx = receiver

Tx je transmiter

 

Ti se rekao da telefon salje signal satelitima.  Rekao si da je telefon transmiter.

 

What's wrong with you, boy?

Edited by ObiW
Link to comment

Dođem ja sa iPhone u Bangkok. Nemam roaming, to iPhone pretvara u iPod + GPS čip.

Preko GPS čipa on zna gde se nalazi ali ne zna to da stavi na mapu jer je nema. Nije ni na Internetu ni na mobilnoj telefoniji (nema roaming).

Šta ću sada? 

Link to comment

Koordinate su džabe ali mape nema.

Mogao sam da skinem neku besplatnu mapu ali one su rudimentarne, nepozdane ili na Thai. Treba Internet. A nema ga.

Telefon bi radio u roamingu kao telefon, sa malim internetom (možda 10-15 minuta i vrlo sporo). Ali nema ni roaminga, da pretpostavimo.

 

Da kupim WiFi, to je yebada, kopije pasoša, pola sata dok popune papire. Još, pitaju gde stanuješ. Onda provere da li imaju pokriće za to mesto (jednome su rekli da ne radi preko 12-og sprata visine).

A tek kako bi to radilo u kolima u pokretu. Google maps, čak i da je WiFi besprekoran i neograničen, ne dozvoljavaju turn-by-turn navođenje glasom. A ne smem da gledam na ekran da ne bih izazvao nesreću.

 

Dalje, Google maps se automatski prebace na Thai jezik i ako ne razumeš, beskorisno je.

 

Još gore, ne možeš da zadaš broj telefona hotela ili nečega ako ne možeš da čitaš Thai.

Link to comment

Gugl maps ne bi trebale da se automatski prebace na bilo koji jezik, mislim da su na jeziku koji ti je podešen na gugl nalogu. I kao što Hamlet kaže, imaju turn by turn navođenje. Kupi thai sim prepaid karticu sa dosta interneta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...