Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ovo je veoma zanimljiv post inače, zanimljiv je taj Vučićevski momenat, deset ljudi ti govori ne, to nije brzina modernih diskova, ne, to nije brzina modernog busa, ne, tako ne radi GPS i šta si ti od svega toga shvatio? "Oni me mrze".

To može i Vučić da mi kaže.

Link to comment

Ovo je veoma zanimljiv post inače, zanimljiv je taj Vučićevski momenat, deset ljudi ti govori ne, to nije brzina modernih diskova, ne, to nije brzina modernog busa, ne, tako ne radi GPS i šta si ti od svega toga shvatio? "Oni me mrze".

 

Isto rade sigurno u Bombaju.

Link to comment

Isto rade sigurno u Bombaju.

Diskovi i motori za diskove se prave u Ayuthaya, u Thai. 75% svetske proizvodnje diskova je tamo.

 

Bombaj se danas zove Mumbai. Osim nervirajućeg naglaska, Indusi su svetska klasa u IT.

Link to comment

Niko mi ne reče kako GPS radi, a kao da sam ismevan. Neko može da kaže bolje nego ja?

 

triangulacija, tri ili više satelita koji šalju svoju poziciju i vreme putem radio signala. gps potom izračunava svoju poziciju na osnovu tih informacija.

Link to comment

triangulacija, tri ili više satelita koji šalju svoju poziciju i vreme putem radio signala. gps potom izračunava svoju poziciju na osnovu tih informacija.Moj 

Moj GPS sedi pri tome zaludan ili on to radi? On to inicira? Ili neko drugi?

Link to comment

Moj GPS sedi pri tome zaludan ili on to radi? On to inicira? Ili neko drugi?

Niko ne inicira, sateliti su gore pa su gore i GPS na osnovu toga što sateliti šalju (uvek šalju, stalno šalju, jer su podešeni da na određenoj frekfenciji šalju signal, kao što svetionik stalno svetli) računa poziciju...

 

Evo ti kratko uputstvo za razumevanje...

 

http://www.physics.org/article-questions.asp?id=55

Link to comment

triangulacija, tri ili više satelita koji šalju svoju poziciju i vreme putem radio signala. gps potom izračunava svoju poziciju na osnovu tih informacija.

Ništa novo, to sam i ja rekao.  Možda, za pet godina, moji oponenti to shvate.

Link to comment

Ništa novo, to sam i ja rekao.  Možda, za pet godina, moji oponenti to shvate.

Nisi, rekao si da ti treba konekcija na net koja je skupa u ro-mingu...

 

Ne, treba ti, niko ne pinguje satelit... ALi, vidim da ti je teško da to shvatiš, a izgleda da imaš problem i da čitaš tekstove na engleskom, pa se braniš nekim kao anti-guglatorstvom...

 

Uživaj u neznanju, polu-japanska buranijo...

Link to comment

Ništa novo, to sam i ja rekao. Možda, za pet godina, moji oponenti to shvate.

Nisi, rekao si da tvoj GPS ŠALJE signal satelitu.

A on zapravo samo prima.

To ti je kao razlika između radio stanice i radio prijemnika.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...