Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

To sam se zayebo.

Kao što je minobacač sirotinjska artiljerija, tako su MP4 sirotinjski DVD.

Snalažljivost šumskih zverčica, gleda MP4 umesto koji su po 10,20, 40 puta manji fajlovi od DVD 90 minutnog filma.

 

Pametan čovek bi do sada nešto pročitao, raspitao se, ti baš uživaš u svom neznanju izgleda. :)

Link to comment

Gde vas štancuju takve vezatore.

Ovome je 10Gbps interni bus za diskove "maštanje". To je biznis 10 puta nacionalni dohodak Srbije, za njega "maštanje". Takve Vučić može samo da sanja za podanike.

 

Rekao si:

 

To su dva diska u kućištu koje ima interni (disk to disk) Ethernet bus 10 Gbps (Gigabita).

Nije problem 10Gbps interni bus, problem je interni Ethernet bus.

Spolja do SAS/NAS uređaja dolazi Ethernet, ali interno se diskovi ne kače na Ethernet.

 

btw koji si odsjek završio na ETF-u ako nije tajna? ;)

Link to comment

Upravo to - ima interna Ethernet mreža u kućištu, u nju diskovi kliknu kada se ugrade. Kada si već rekao SAS/NAS, tu je DAE (Disk Assembly Enclosure). To običan PC nema.

 

To achieve optimal iSCSI performance, use separate networks and VLANs to segregate iSCSI traffic from normal network traffic. Configure standard 802.3x Flow Control (Pause or Link Pause) on all iSCSI Initiator and Target ports that are connected to the dedicated iSCSI VLAN. 

iSCSI uses standard Ethernet switches and cabling and operates at speeds of1GB/s, 10GB/s, and 40GB/s.

 

"Target ports" su ctd (kao c0t1d2) to su diskovi ili stripes po njima proglašeni kao block devices.

Link to comment

To achieve optimal iSCSI performance, use separate networks and VLANs to segregate iSCSI traffic from normal network traffic.

 

khm, ovde preporučuju da se iSCSI saobraćaj odvoji od ostalog mrežnog saobraćaja za optimalne performanse, dakle ne radi se o internom saobraćaju.

 

Ethernet do enclosurea, unutra Serial Attached SCSI (SAS).

Link to comment

khm, ovde preporučuju da se iSCSI saobraćaj odvoji od ostalog mrežnog saobraćaja za optimalne performanse, dakle ne radi se o internom saobraćaju.

 

Ethernet do enclosurea, unutra Serial Attached SCSI (SAS).

To što kažeš radilo bi samo ne sa 680 diskova u NAS. Storage arrays su veliki, kao industrijski frižideri. Pa onda vidi kada ih 15 kabineta nakače, bude 16,000 diskova. A nijedan host nema lokalni disk. Velike firme imaju to, ima ih i nekoliko u Srbiji.

 

To što kažeš može, dva do četiri diska, može za malu firmu, koja ima Internet commerce. Čak ni to običan PC nema i ne treba ni da ima.

Link to comment

Počeli smo od tvrdnje da Time Crisis u računaru ima dva diska međusobno povezana Ethernetom (a nema), a završili smo sa kabinetima i 16,000 diskova ;) - da, između kabineta vjerovatno i jeste nekekav ethernet, ali između diskova u njima teško.

Link to comment

Ma gluposti, valjda pokušava da pobegne od diskusije na nešto sasvim treće, što niko nije ni tvrdio. Evo Radišinog posta, ne može biti jednostavnija slika.

 

jIEoGwA.png

 

:fantom:

 

Imam dva Samsungova diska...

Link to comment

Imaš dva diska. Ja ih imam na stotine miliona po planeti.

 

Samo njušite uzajamno vaše pupke.

Tvrdio si da je brzina diska ograničena i manja od ne znam koliko, valjda 1.6 GBps...

 

Evo ti slika koja to opovrgava...

 

Ti nemaš pojma ko šta radi i sa kakvim diskovima, serverima i kojom infrastrukturom, navikao si valjda da si neki autoritet, i kad se pojaviš da ti svi veruju što god lupaš... Ovde ljudi rade svakakve stvari u IT-ju, pa ti priča ne prolazi, pa menjaš teme i skičiš...

 

Kako tri sata na zidu, inače?

 

I kako radi GPS kod tebe, još ti treba net za njega? Kod nas, u Evropi, USA i na Bliskom Istoku, radi bez neta, bez problema...

Link to comment

DVD??? Yoyogi nam je zabagovao tamo negde u devedesetim i niko mu nije uradio update...

 

Poslednji DVD sam prodao za kikiriki pre 15 godina...

 

U Japanu brate se ljudi i dalje lože na DVD, imaš i video klubove u svakom kraju. Bio prošle nedelje, video. Meni to neshatljivo, al ajde

Link to comment

U Japanu brate se ljudi i dalje lože na DVD, imaš i video klubove u svakom kraju. Bio prošle nedelje, video. Meni to neshatljivo, al ajde

DVD ili BR?

 

Meni je neverovato da još neko snima na DVD formatu...

Link to comment

Tvrdio si da je brzina diska ograničena i manja od ne znam koliko, valjda 1.6 GBps...

 

Evo ti slika koja to opovrgava...

 

Ti nemaš pojma ko šta radi i sa kakvim diskovima, serverima i kojom infrastrukturom, navikao si valjda da si neki autoritet, i kad se pojaviš da ti svi veruju što god lupaš... Ovde ljudi rade svakakve stvari u IT-ju, pa ti priča ne prolazi, pa menjaš teme i skičiš...

 

Kako tri sata na zidu, inače?

 

I kako radi GPS kod tebe, još ti treba net za njega? Kod nas, u Evropi, USA i na Bliskom Istoku, radi bez neta, bez problema...

 

Nemam drugo objašnjenje nego - srpska buranija.

Link to comment
Kako tri sata na zidu, inače?

 

I kako radi GPS kod tebe, još ti treba net za njega? Kod nas, u Evropi, USA i na Bliskom Istoku, radi bez neta, bez problema...

 

Nemam drugo objašnjenje nego - srpska buranija.

 

Japanska buranijo, jesi naučio za sve ove godine kako radi GPS?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...