Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pitanje za noskicha:

ako rentuješ stan, preko agencije, znaš da je u ugovoru da nikakve popravke ne smeš sam da radiš. Vodoinstalacija, elektrika. Ne smeš ni ekser za sliku da ukucaš, moraš da tražiš odobrenje (agencija pita vlasnika). Samo sijalice moraš sam da menjaš.
Ako se nešto pokvari, kao taj nesrećni vodokotlić, zoveš agenciju i oni pošalju majstora isti dan (ako curi i izliva se u stan ispod, za pola sata je tu).

 

Nije mi jasno što to nisi rekao, baš te bilo otvorilo za ridicule.
 

Link to comment

I šta? Still shot, kako filmovi idu, recimo, po različitim sobama i TV ekranima u istoj kući?

 

Idu najnormalnije, nema podrhtavanja ili šta si već utripovao da će se destiti, disk opterećen 2%, nije se ni oznojio što se kaže, procesor oko 97% (što je normalno jer je u pitanju neki kancelarijski krš i3). Nemam 9 televizora u kući da ti demonstriram, a i da imam verovatno bi opet izmislio nešto samo da "zaključiš slučaj". :lolol:

Link to comment

Evo i šta je bilo od početka:
nepoznavanje brzine diskova

Kod mene je 1.6 Gbit per second, za 30 dolara mesečno. To je 7 puta brže nego lokalni disk, namenjeno da 5 TV aparata prate 5 različitih programa istovremeno.

 
nepoznavanje brzine bus-a

2017pcbus01.jpg

Sa diska podaci idu busom, bus je 33 MBps. Ima ih paralelnih, max je 133 MBps ali to nema svaki PC, pre je za rack-mounted servere.

1.6Gbps Internet = 200 MBps.

 
maštanje o povezivanju dva diska u istom kućištu Ethernetom, odlasku na ekran (wtf) i poziv da se pusti 6 filmova sa istog diska (koji drndaju procesor/grafičku. a ne toliko disk al ajde kad si zapeo)

Ček da ovo završimo, Ne razumeš ti šta je na slici. To su dva diska u kućištu koje ima interni (disk to disk) Ethernet bus 10 Gbps (Gigabita). Onaj rezultat (1.27 GBps) je upravo to, kada se 10 Gbps podeli sa 8. Od diska do diska, to ne ide kroz računar. Taj interni bus se koristi za RAID, striping,
 
Da sa tog diska ode na ekran, to je max 133 MBps. Kada je 2004. kod mene postavljena infrastruktura za 1.6 Gbps (200MB ps) tada je opšta praksa bila da je max brzina prenosa podataka sa diska na ekran 33 MBps i odlučeno je da se brzina postavi na tu meru, kao da 6 različitih TV gleda različite programe bez drhtanja slike. Probaj da pustiš 6 različitih filmova sa istog diska u 6 različitih prozora. Tu se vidi ograničenje internog busa.

LM, od početka je bio GPS all over again, nikakvi filmovi sa neta, već brzina lokalnog diska.

 

Link to comment

 

LM, od početka je bio GPS all over again, nikakvi filmovi sa neta, već brzina lokalnog diska.

Al' preko inode-a. taj deo je cista inovacija... Skoro da moze da se patentira.

Link to comment

Evo i šta je bilo od početka:

nepoznavanje brzine diskova

 

nepoznavanje brzine bus-a

 

maštanje o povezivanju dva diska u istom kućištu Ethernetom, odlasku na ekran (wtf) i poziv da se pusti 6 filmova sa istog diska (koji drndaju procesor/grafičku. a ne toliko disk al ajde kad si zapeo)

LM, od početka je bio GPS all over again, nikakvi filmovi sa neta, već brzina lokalnog diska.

 

Evo još jednom, izgleda da naš guru ima poteškoća sa činjenicama. :)

Link to comment

Evo još jednom, izgleda da naš guru ima poteškoća sa činjenicama. :)

To sam se zayebo.

Kao što je minobacač sirotinjska artiljerija, tako su MP4 sirotinjski DVD.

Snalažljivost šumskih zverčica, gleda MP4 umesto koji su po 10,20, 40 puta manji fajlovi od DVD 90 minutnog filma.

Link to comment

Evo i šta je bilo od početka:

nepoznavanje brzine diskova

 

nepoznavanje brzine bus-a

 

maštanje o povezivanju dva diska u istom kućištu Ethernetom, odlasku na ekran (wtf) i poziv da se pusti 6 filmova sa istog diska (koji drndaju procesor/grafičku. a ne toliko disk al ajde kad si zapeo)

LM, od početka je bio GPS all over again, nikakvi filmovi sa neta, već brzina lokalnog diska.

Gde vas štancuju takve vezatore.

Ovome je 10Gbps interni bus za diskove "maštanje". To je biznis 10 puta nacionalni dohodak Srbije, za njega "maštanje". Takve Vučić može samo da sanja za podanike.

Link to comment

To sam se zayebo.

Kao što je minobacač sirotinjska artiljerija, tako su MP4 sirotinjski DVD.

Snalažljivost šumskih zverčica, gleda MP4 umesto koji su po 10,20, 40 puta manji fajlovi od DVD 90 minutnog filma.

DVD??? Yoyogi nam je zabagovao tamo negde u devedesetim i niko mu nije uradio update...

 

Poslednji DVD sam prodao za kikiriki pre 15 godina...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...