Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ali koliko ja shvatam (izvini sto se mesam) valjda i moze samo da se udje preko turisticke vize? Ne znam sta ocekujes, da mu platis kartu da emigrira a da pre toga ne ode kao turista (sto je jedini nacin kako moze uopste da udje)? Mozda se ja stvarno i ne secam, ljudska memorija je nepouzdana stvar, ali meni se stvarno cinilo da ti hoces da mu platis kartu da ode zato sto je bilo reci o tome da je tamo gotovo nemoguce uopste uci (to je bila poenta rasprave). On je prihvatio, ali sad ispada da si ocekivao od njega da se tamo preseli. Jos jednom pardon ako nesto nisam lepo video ili ukapirao.

Edited by Meazza
Link to comment

Banzai samuraje, oi!

 

Vidi, ja sam 2012. otplatio dvosoban stan na dva nivoa od 92 kvadrata (unutrašnje), plus tri terase još 22 kvadrata. U dvorištu teretana a na teretani solarni paneli, da greju vodu u bazenu u dvorištu, topla cele godine, pa sam vodio ćerku čim je pokupim iz vrtića. Malo posle sam ga prodao za skoro 40% više od onoga koliko sam za njega novog platio 2004. Sve može kad ti žena ne radi kao kuvarica (pardonnez-moi, le chef). Toliko daleko od centra da je žena dolazila peške gurajući kolica sa ćerkom dok je bila na porodiljskom do one zgrade sa belim jedrima (znaš, vodio si rodbinu na slikanje) da sednemo na piće kad skinem samar posle mog posla. Ovde imaš neke slike kako to izgleda kad gledam nadole od mesta gde me nasamario mrski kapitalista, ako budeš dobar pokazaću ti još kako izgleda pogled napolje, i malo sa druge strane zgrade.

 

A sad samuraje kaži ti nama, zašto je drugaricama Japankama baš toliko primamljivija Australija od samuraja? I Tajlanđankama, pa onda su tu negde žene iz tradicionalnih bastiona feminizma Rusije i Filipna? Ima li neke veze sa ovim posterima iz brzog metroa? Daj prevedi nam šta piše, oi samuraje ...

 

CxwBeImVIAAlfoP.jpg

 

8166794-3x2-700x467.jpg

 

Share & Enjoy

Al' si se razgoglao. Šta piše na slikama, ajde mi prevedi. Nikad bio, nikad video, sad će on meni da priča. 

U vozovima su vagoni osim jednog mešani, ne bi ni znao da postoji "women only". U njima je manja gužva, ako ne i čisto sedenje. Niko ne mora u njih da ide a u špicevima muškarci ne mogu.

 

Kada sam došao u Australiju, bilo je 5 proizvođača automobila: Ford, Holden (GM), Toyota, Mitsubuishi, Nissan. Danas nema jednog jedinog. De-industrijolizovana zemlja gde ne postoji firma koja zan da napravi električnu sijalicu. Ili peglu.

 

A on došao sa vatanjima za doope.

 

A za kuvaricu, osećam neki ponižavajući ton u tvom inisitiranju na tome. Da li su stotine naših arhitekata došli u Australiju da voze viljuškare, rame slike i molerišu?

Šta su došle da rade one silne pravnice, ekonomisti, žene koje su došle sa muževima koji su imali neku struku? Radile su sšta su stigle ili parazitirale i tračkale po ceo dan.

Link to comment

Evo ti onda u okviru dva ista takva diska, sa jednog na drugi, ne bih da kupujem i instaliram još jedan samo da bih nekom pokazao šta sve danas mogu kućni računari, ali srećom ima ljudi koji su to već uradili. :)

 

28qqbg7.jpg

Ček da ovo završimo, Ne razumeš ti šta je na slici. To su dva diska u kućištu koje ima interni (disk to disk) Ethernet bus 10 Gbps (Gigabita). Onaj rezultat (1.27 GBps) je upravo to, kada se 10 Gbps podeli sa 8. Od diska do diska, to ne ide kroz računar. Taj interni bus se koristi za RAID, striping,

 

Da sa tog diska ode na ekran, to je max 133 MBps. Kada je 2004. kod mene postavljena infrastruktura za 1.6 Gbps (200MB ps) tada je opšta praksa bila da je max brzina prenosa podataka sa diska na ekran 33 MBps i odlučeno je da se brzina postavi na tu meru, kao da 6 različitih TV gleda različite programe bez drhtanja slike. Probaj da pustiš 6 različitih filmova sa istog diska u 6 različitih prozora. Tu se vidi ograničenje internog busa.

 

Kada si premijerno čuo za inode tabelu, da si shvatio šta znači, pitao bi - šta se dešava kada neko počne da menja podatke u kopiji ako ne postoji fizička kopija?

Da si to pitao, isto bi premijerno čuo, dešava se "Copy on First Write". Tada se fizički iskopira samo taj 32KB track koji je menjan.

 

I ne reče mi, koliko si daleko od 200MBps Interneta? 

Link to comment

Ček da ovo završimo, Ne razumeš ti šta je na slici. To su dva diska u kućištu koje ima interni (disk to disk) Ethernet bus 10 Gbps (Gigabita). Onaj rezultat (1.27 GBps) je upravo to, kada se 10 Gbps podeli sa 8. Od diska do diska, to ne ide kroz računar. Taj interni bus se koristi za RAID, striping,

 

Da sa tog diska ode na ekran, to je max 133 MBps. Kada je 2004. kod mene postavljena infrastruktura za 1.6 Gbps (200MB ps) tada je opšta praksa bila da je max brzina prenosa podataka sa diska na ekran 33 MBps i odlučeno je da se brzina postavi na tu meru, kao da 6 različitih TV gleda različite programe bez drhtanja slike. Probaj da pustiš 6 različitih filmova sa istog diska u 6 različitih prozora. Tu se vidi ograničenje internog busa.

 

Kada si premijerno čuo za inode tabelu, da si shvatio šta znači, pitao bi - šta se dešava kada neko počne da menja podatke u kopiji ako ne postoji fizička kopija?

Da si to pitao, isto bi premijerno čuo, dešava se "Copy on First Write". Tada se fizički iskopira samo taj 32KB track koji je menjan.

 

I ne reče mi, koliko si daleko od 200MBps Interneta? 

 

2004. i jeste bilo 133 MBps, samo što je prošlo 13 godina od tada, a ti si u međuvremenu živeo ispod kamena izgleda, pa nisi baš u toku. Što nije problem nikakav, ali nemoj lupetati kako je 200MBps 7x brže od lokalnog diska, kako nemaju svi kompjuteri 133 i šta sve još nisi pisao. :)

 

Koliko sam daleko, par meseci nadam se, nekim korisnicima su već ovde pustili gigabitnu optiku, kod mene u ulici još nisu prošli, ali nadam se da će uskoro. :)

Link to comment

2004. i jeste bilo 133 MBps, samo što je prošlo 13 godina od tada, a ti si u međuvremenu živeo ispod kamena izgleda, pa nisi baš u toku. Što nije problem nikakav, ali nemoj lupetati kako je 200MBps 7x brže od lokalnog diska, kako nemaju svi kompjuteri 133 i šta sve još nisi pisao. :)

Zatvaramo slučaj. Nadam se da si shvatio šta je bilo na onoj slici i da to nije brzina transfera na ekran.

Bilo ko može da proba , ako ima filmove na disku, da pusti u 6 ekrana (window) odjednom.

Link to comment

Toliko daleko od centra da je žena dolazila peške gurajući kolica sa ćerkom dok je bila na porodiljskom do one zgrade sa belim jedrima (znaš, vodio si rodbinu na slikanje)

 

Išo ja da se slikam sa operom, ne baš daleko, sa svoje terase.

 

Tičer ukinuo postavljqanje slika sa drugih sajtova?

Edited by Yoyogi
Link to comment

Ne da sliku u odgovoru, ne znam zašto

 

Išo ja da se slikam sa operom, ne baš daleko, sa svoje terase. Na posao sam išao godinama pšeške, IBM u Darling Harbour.

post-555-0-60173300-1509705211_thumb.jpg

Link to comment

Zatvaramo slučaj. Nadam se da si shvatio šta je bilo na onoj slici i da to nije brzina transfera na ekran.

Bilo ko može da proba , ako ima filmove na disku, da pusti u 6 ekrana (window) odjednom.

 

Zatvramo slučaj da ne bi morao da priznaš da si se nalupao, zašto nisam iznenađen? :)

Link to comment

Zatvramo slučaj da ne bi morao da priznaš da si se nalupao, zašto nisam iznenađen? :)

Sve što sam rekao je 100% tačno. Idi kaži friletu da tu u stvari nema transfera sa diska na ekran, u ekranu žive mali ljudi i to je sve magija.

Link to comment

Ne da sliku u odgovoru, ne znam zašto

 

Išo ja da se slikam sa operom, ne baš daleko, sa svoje terase. Na posao sam išao godinama pšeške, IBM u Darling Harbour.

I s koje terase je bolji pogled?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

 

Bilo ko može da proba , ako ima filmove na disku, da pusti u 6 ekrana (window) odjednom.

 

Evo ti 9 prozora i to sa dosta lošijeg diska nego što je onaj jučerašnji koji sam pominjao, nemoj samo da pobegneš opet. :)

 

 

pwlsh.jpg

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...