Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

iDemo, batali ove restorane za božićno pićence, bolje odemo kod Gojka na bazene. Ako se u RL zaista zove Gojko onda sugurno zna pripremiti i janjetinu s ražnja.

 

 

Šala mala.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nemoj, brate, Gojko&Stojko kakav je - on ce nas jos i pozvati (na bazen & sa sve pragnjetinom) a onda ce na videlo da izadju nase male tajne - ono - ko ne zna da pliva, ko zna samo sa šlaufom i taj rad... I ko ne zna - pa da ne bude pogibije, ne? 

Link to comment

Pa jes vala, ti si kupio takav novi stan za 4 godine (prijavio si da si stigao 1999) kada je kostao 2-3-X puta manje nego sada, a mene ubedjujes da uzmem kredit sada i kupim ga.

 

Neka hvala. 

 

A ovamo pricas o kreditima na 30 godina i kako su kamate jako bitna stvar. Da to treba otplacivati ceo zivot.

Pa i ja bih ga otplatio isto kao ti da kosta 2-3 puta manje nego sada.

 

Eto ukratko sazetka cele teme. Kupili stanove/kuce povoljno kada se moglo pa se sada podruguju ljudima koji su isto tako dosli kao oni samo nisu bili u mogucnosti da dodju/kupe ranije. I koji sada trebaju da te iste kuce placaju po 2-3 puta vecoj ceni i otplacuju kredit 30 godina.

 

Naravno da im Australija super odgovara. Plutokratija koja im je omogucila 100-200%-X profit dok spavaju u stanu/kuci. 

Kuca je krov nad glavom, osnovna zivotna potreba, a ne investicioni instrument. 

Preskočiću to što si po običaju, sve brojke pogrešno citirao i do krajnosti izvrnuo. Taj stan nisam gledao kao investiciju, nego kao i ti, krov (doduše udoban) nad glavom. Prodao sam ga da bi kupio trosobni penthaus u kome sad živim, žena je bila na porodiljskom, rodila je dečka i stan da dva nivoa nam nije više odgovarao. Kada bih stan u kome živim sad prodavao, dobio bih nekih 60% više nego što sam za njega 2012. platio. Mogao bih da ostvarim tvoj san i da komotno živim na Tajlandu, ali meni ovde odgovara. Žena i ja ponekad volontiramo u školi u koju nam idu deca, zajedno sa decom sa svih strana sveta, koja ponekad imaju dve mame (u prethodnoom zgradi u kojoj smo živeli je bilo puno "muških parova"). Komšija Jevrejin nas našim kolima vozi do aerodroma kad idemo na odmor i kupi nazad kad se vraćamo. E sad kad smo kod cena, pogledaj ponovo onaj graf cena nekretnina u poslednjih 40 godina i vidi koliko su cene rasle u periodu 1999-2004 kad sam ja došao ovde, pre nego što sam kupio stan.

 

iDemo, batali ove restorane za božićno pićence, bolje odemo kod Gojka na bazene. Ako se u RL zaista zove Gojko onda sugurno zna pripremiti i janjetinu s ražnja.

 

 

Šala mala.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Možemo da se dogovorimo kad se nađemo za neki roštilj kod mene na terasi. Kad si već kod jagnjetine s ražnja, prošlog vikenda sam došao busom do marketa (kod Reverse Garbage) u Merikvilu gde je žena već bila sa decom, klinac ide na časove borilačkih veština. Prvi put sam tu ulazio peške, zapahnuo me takav miris jagnjetine s ražnja kojem nisam mogao da odolim, ne znam kako sam mogao da toliko prolazim tuda da ne svratim ranije.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment

Tako se počinje noskich, trenutno jedna kuća u QLD, a za 30 godina budeš novi Harry Triguboff. I on je počeo od zgradice u Gladesville-u 60-ih godina prošlog vijeka.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Harry_Triguboff

 

Btw, jedan drugar je nekad radio za Meriton i prisustvovao je situaciji kada je Harry jednog menadžera iz Indije nazvao useless black cunt. Naravno bez ikakvih posljedica. S te strane noskich ima pravo...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Tako se počinje noskich, trenutno jedna kuća u QLD, a za 30 godina budeš novi Harry Triguboff. I on je počeo od zgradice u Gladesville-u 60-ih godina prošlog vijeka.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Harry_Triguboff

 

Btw, jedan drugar je nekad radio za Meriton i prisustvovao je situaciji kada je Harry jednog menadžera iz Indije nazvao useless black cunt. Naravno bez ikakvih posljedica. S te strane noskich ima pravo...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Istina, Wikiliks (jos) nista o tome nije javio... :) 

Link to comment

Moje iskustvo je da apsolutno niko ni na koga nije gadljiv pod uslovom da taj neko (i onaj niko) donose lovu firmi, vlasniku, shareholder-ima i - uopste - zivotnu radost korisnicima usluga i robe... 'naci prvo $$ a posle se pitaju/mo ko je kakve bolje i za koga navija... Tako i taj iz Meritona... Kao uostalom i onaj sto je donedavno bio 'nacelnik Generalstaba' a sad je valjda (jos uvek) gubernator... Al' mu ni to nije dovoljno da ne bude useless... #muka #nevolja #problemi 

Link to comment

Kako mi je obezbedila? Je li zavrsila fakultete umesto mene? Je li sticala radno iskustvo umesto mene? Je li ustaje svaki dan da radi posao umesto mene?

 

Da si ostao ovde video bi koliko ti vredi fakultet i ustajanje, ne bi za dve godine zaradio koliko tu mesečno dobiješ.

Link to comment

Moje iskustvo je da apsolutno niko ni na koga nije gadljiv pod uslovom da taj neko (i onaj niko) donose lovu firmi, vlasniku, shareholder-ima i - uopste - zivotnu radost korisnicima usluga i robe... 'naci prvo $$ a posle se pitaju/mo ko je kakve bolje i za koga navija... Tako i taj iz Meritona... Kao uostalom i onaj sto je donedavno bio 'nacelnik Generalstaba' a sad je valjda (jos uvek) gubernator... Al' mu ni to nije dovoljno da ne bude useless... #muka #nevolja #problemi

Suština je ta da novac i moć jako često udare u glavu pa ljudi steknu osjećaj nedodirljivosti i da su 'bogom dani'. A poslije par pića provališ o kakvom se ljudskom šljamu radi. Sve se to izdešavalo na javnom mjestu, pred 20ak ljudi u prisustvu osobe kojoj je uvreda bila i upućena.

 

G&S, i mi smo nekad živjeli u gajbi na sprat blizu tebe kod Green Sq. Doduše sve u skromnih 60 kvadrata, al' se bazen u kompleksu maksimalno iskoristio. Možda se čak i znamo iz viđenja, ako si nekad kročio u nekadašnju piceriju Red Star na Bourke st.

 

 

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Da si ostao ovde video bi koliko ti vredi fakultet i ustajanje, ne bi za dve godine zaradio koliko tu mesečno dobiješ.

Tebi to zvuči kao mnogo kinte, al skupoća udarila. Kako ono Mira Banjac kaže u Baljasnkom Špijunu 'ove cene ne misle da stanu'. Čućeš sve još jednom uskoro, ne mrzi ga...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

A ponudu za investiciju su dali u vazduhu ili su prvo zaradili novac pa onda dali ponudu?

 

Kakve veze ima kako su dosli do novca; sustina je da ljudi imaju problem sa sistemom i nesto konkretno rade protiv toga, za razliku od tebe. Postovanje youtube klipova i infografika je samo wishful thinking, a ti si u stvarnosti (i bices verovatno do kraja zivota) zauzet kursnim listama i berzom.

Link to comment

G&S, i mi smo nekad živjeli u gajbi na sprat blizu tebe kod Green Sq. Doduše sve u skromnih 60 kvadrata, al' se bazen u kompleksu maksimalno iskoristio. Možda se čak i znamo iz viđenja, ako si nekad kročio u nekadašnju piceriju Red Star na Bourke st.

 

Nisam bio tamo, ali sam jednom prilikom upoznao ženu od tipa koji je mislim držao tu piceriju, čula je mene i ženu da pričamo na dečjem igralištu na Kudžiju pa smo popričali. Inače bivši šef od tog tipa je druželjubivi beogradski Crnogorac Boško koga sam preko iDema pominjao na preporukama za posetu Sidneju, pročitao si već dole. One žakarande od vikenda su preko puta Boškove picerije na Oxford St.

 

Ja sam živeo u zgradi (na vrhu) na kraju Viktorija Parka u kojoj je italijanski restoran, Videćemo se valjda sa iDemom (i noskichem) uskoro, pa ćemo da razmenimo iskustvatm ...

 

SaE

Link to comment

Dragance sto vredjas coveka kad smo svi videli da si tu kartu ponudio bez ovih uslova koje sad pominjes?

Kako da ne. Mogli bi vas obojica da prelistate još par strana unazad na istom topicu pa pogledati šta je nudjeno, a ne da drveniš ovde. U kojem to filmu ja njemu nudim odmore bilo gde, a ne da ga pošaljem tamo da uživa u čarima režima koji je toliko dobar, ali mu zli zapad ne da?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...