Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

I kod mene kopira brzo, čak i ne pokazije brzinu, završi za tren.

Nije to brzina na koju sam mislio, brzina bus (na slici) kada podaci sa diska idu njime na ekran..

 

Ti izgleda ni ne znaš razliku između operacija Cut/paste i Copy/Paste u Windows-u. :)

Link to comment

Uhvati ti 600 MB/s sa svog 33 MBps diska ako to nije fizičko kopiranje. ;) Elem, nemam trentuno dva takva diska u konfiguraciji, ali podaci i tehnologija su ti s početka veka.

Sa internog diska na eksterni (USB 3). 

 

2017ppcopy01.jpg

 

 

Sve jedno, novo ti je bilo da se na istom disku ažurira tabela (inode) bez fizičkog kopiranja i nije te čudilo otkuda tolika brzina.

Link to comment

Sve jedno, novo ti je bilo da se na istom disku ažurira tabela (inode) bez fizičkog kopiranja i nije te čudilo otkuda tolika brzina.

 

Zašto bi me čudilo? Samsung 950 Pro u idealnim uslovima gura preko 1 GB/s, ovo ti je bio samo primer prosečne brzine. :)

Link to comment

Zašto bi me čudilo? Samsung 950 Pro u idealnim uslovima gura preko 1 GB/s, ovo ti je bio samo primer prosečne brzine. :)

ažuriranja inode tabele, ne fizičko kopiranje na istom disku.

Link to comment

Kako radi "Delete" komanda?

 

Tako što iz inode tabele ukloni sve podatke fajla koji se briše.

 

Fizičke sektore na disku (32KB) označi slobodinima, podaci i dalje ostaju i ko god naiđe može da ih koristi za sebe.

 

Ako na sistemu nema neke aktivnosti (normalno za kućni PC)  i ako si brz. "Undelete" komanda prođe kroz te sektore (označene slobodim, oni imaju zapis kome su pripadali) i uradi re-populaciju inode tabele.

 

Unix nema "undelete" jer je pravljen da bude multi-tasking, multi-user, odoše podaci u tren oka ako je sistem u normalnoj eksploataciji.

Link to comment

Ma jok, to radi kao što sam rekao od 1948. od prvog Eniac računara. Nema teorije o fizičkom kopiranju u okviru istog diska ili particije.

 

Taj brzi progres kopiranja koji vidiš je sabiranje 32KB sektora čije se fizičke adrese (cylinder, head, sector, na fizičkom disku) unose u inode tabelu. To je ta šarena laža, kao ti vidiš šta se dešava. I dešava se, tebi se čini da se fajl fizički kopira ali unutrašnja mehanika ostaje tebi nevidljiva.

 

Gde je Tičer, on to razume,  ako meni ne veruješ.

Link to comment

Evo ti onda u okviru dva ista takva diska, sa jednog na drugi, ne bih da kupujem i instaliram još jedan samo da bih nekom pokazao šta sve danas mogu kućni računari, ali srećom ima ljudi koji su to već uradili. :)

 

28qqbg7.jpg

Link to comment

To je sve na istom fizičkom disku (ako ja čitam sliku pravilno, to nisu dva različita fizička diska). I ja imam C i D na istom hard disku.

 

Naravno da ne čitaš pravilno - to jesu dva različita fizička diska, imaš gomilu takvih testova, ovo je samo prvi na koji sam naleteo u pretrazi.

Link to comment

Na stranu sto jesu dva fizicka diska, mene sad zanima kako to da sad vazi i za kopiranje s particije na particiju...

 

To nije fizičko kopiranje, to je unutar particije, sve što se dešava je...

 

oops

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...