Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nemas ti pojma, to je japanski disk, brz k'o struja...

2017pcbus01.jpg

 

Sa diska podaci idu busom, bus je 33 MBps. Ima ih paralelnih, max je 133 MBps ali to nema svaki PC, pre je za rack-mounted servere.

 

1.6Gbps Internet = 200 MBps.

Link to comment

Yogi da se vrati u Sydney?

Nema sansi, covjek zivi svoj azijski san.

Za svako postovanje je njegov azijski sovinizam.

Eh da nam je vise takvih na nasu stranu a ne ovi hipsterski SJWs sto pijuckaju late i jedu smash avocado

Link to comment

2017pcbus01.jpg

 

Sa diska podaci idu busom, bus je 33 MBps. Ima ih paralelnih, max je 133 MBps ali to nema svaki PC, pre je za rack-mounted servere.

 

1.6Gbps Internet = 200 MBps.

 

 

Link to comment

A fakulteta i karijere nema u Japanu?

Taman posla da pored Nagoya University ide bilo gde drugde.

Ako je neko baš pritera da mora da uzme japansko državljanstvo (recimo, udajom), odreći će se australijskog a zadržati Thai i srpsko (valjda će Srbija biti u EU kada i ako do toga dođe).

Mi ovde ostajemo doveka. Odavno smo Permanent Residents, svi.

 

Videćeš kasnije danas šta sam hteo da kažem, baš na temu.

Ima, kako da nema, samo za muškarce. Baš je lepo što si se ti tu tako skućio, samo ja bih pričekao sa tim izjavama o "doveka" dok ćerka ne provede par godina na poslu. Mislim, lepo je to što ti žena sa fakultetom radi kao kuvarica (pardon, chef u Thai restoranu) i što nam se hvališ da deca što ti dođu u posetu slikaju hranu kao iz Thai restorana. Je li ti žena studirala sa idejom da radi kao kuvarica (pardon, chef u Thai restoranu)?

 

Ovih letaka mi u sanduče ubace po 2-3 nedeljno. Stanovi na prodaju. Lokacija je kao Chatswood a vozovi za Nagoju idu na 3 minuta.

Sve je to lepo druže samuraju, samo objasni ti nama ima li u  tim vozovima što idu na tri minuta vagona samo sa žene, ako ih ima, koliko ih ima i zašto?

 

SaE

Link to comment

2017pcbus01.jpg

 

Sa diska podaci idu busom, bus je 33 MBps. Ima ih paralelnih, max je 133 MBps ali to nema svaki PC, pre je za rack-mounted servere.

 

1.6Gbps Internet = 200 MBps.

 

Tako je to kad radiš na prastarom PC-ju, ovako ti izgleda brz lokalni disk ovih dana. ;)

 

2myrjfp.jpg

Link to comment

Etimologija je veoma korisna nauka. I primenjiva u zivotu takodje.

 

https://www.businessinsider.com.au/mortgage-means-death-pledge-2016-3?r=US&IR=T

 

The origins of the word 'mortgage' will make you think twice about buying a house

 

“Word nerds will notice an eerie root word in ‘mortgage’ — ‘mort,’ or ‘death,'” Weller writes. “The term comes from Old French, and Latin before that, to literally mean ‘death pledge.'” 

 

Mortgage_slave.jpg

 

fangnu1.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Etimologija je veoma korisna nauka. I primenjiva u zivotu takodje.

 

https://www.businessinsider.com.au/mortgage-means-death-pledge-2016-3?r=US&IR=T

 

The origins of the word 'mortgage' will make you think twice about buying a house

 

“Word nerds will notice an eerie root word in ‘mortgage’ — ‘mort,’ or ‘death,'” Weller writes. “The term comes from Old French, and Latin before that, to literally mean ‘death pledge.'” 

 

 

 

 

Kao da te neko pištoljem tera da kupuješ. :)

Link to comment

 

 

Kada NBN (za neupućene: National Broadband Network, "brzi" Internet, državni projekat koji treba da pokrije celu naciju, Australiju) jednog dana kada proradi, biće 2% (dva posto) onoga što Japan, Koreja, Singapur, Tajvan, imaju već 20 godina.

Kod mene je 1.6 Gbit per second, za 30 dolara mesečno. To je 7 puta brže nego lokalni disk, namenjeno da 5 TV aparata prate 5 različitih programa istovremeno.

 

Jednom sam zvao support za nešto oko sajta, Skype video, pita me koliko mi je brz Internet. Kada sam mu rekao, mučenik (u Americi) pomera usne, kao kada polupismen čita, pokušava da shvati šta mu rekoh.

Australijska vlada se vjerovatno vodi nekom drugom logikom... Šta će nam brz internet, pa da nam djeca samo razbijaju po online gamingu. I jadni ne vide svjetlo dana. Ne daj ti bože ko u tamo nekim Azijama. Kome drugom treba velika brzina osim gamera?

 

Ovako lijepo malo u park, prirodu, daska za surf, biciklo, lopta što okrugla što jajasta i udri...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Ne moraš da budeš vlasnik krova, to sam biraš.

 

Biras? Mozes li da budes vlasnik ili rentijer svojim izborom bez novca?

I ko bi to izabrao izmedju rentiranja, otplacivanja i imanja svog krova nad glavom prva dva?

Nikakav izbor, prinuda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...