Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

ova tema postaje sve luđa.

 

šta tačno predstavlja ona šupa sa plastikom umesto krova?

i kako to zaustavlja najezdu razularenih puževa?

 

Pa zatvoriš im vrata pred nosem.

Link to comment

Nije rec o shupi. To je walipini. Kako moze puz da udje unutra?

 

http://www.ecowatch.com/300-underground-greenhouse-grows-your-food-year-round-1882129974.html

 

to je za hladnije krajeve, nije za severni tajland.

tvoje biljke će tamo da se skuvaju.

puževi uvek nađu put. zato i jesu grozna napast.

 

@dagmar, treskanje vrata ispred nosa se već računa kao nasilna metoda.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Ne. Obisao sam po Tajlandu mnogo klasicnih greenhouse farmi.

 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1744-7976.2009.01168.x/abstract

 

The Diffusion of Greenhouse Agriculture in Northern Thailand: Combining Econometrics and Agent-Based Modeling

On the empirical side, simulation results show that if mortgage collateral would not be required, then adoption in the upper part of the watershed could reach nearly 77% of farm households by 2020, as compared to about 36% under current conditions.

Edited by noskich
Link to comment

...i to prakticno svakog jutra, me je bas posdetilo na eksperiment kroz koji smo i sami prosli. noskichu, govoris li mozda o tome kada kazes sigurnost? jer i meni je tajland delovao siguran ali upravo na onaj nas sfrj nacin. a i singapur, poprilicno (however, way more blitzy and glitzy).

 

Mislim da svaka sigurna zemlja izgleda sigurna na taj isti način, mislim da se to zove diktatura.

Link to comment

Ne znam sad da li su ove ex-Yu banane sigurnije od SFRJ? Uzdrzacu se od procene posto nisam upucen vise.

Ne nisam uopste mislio na tu sigurnost, sigurnost sam napisao zasto sam i dalje ovde i zasto se odmah ne preselim. 

 

A Indy, onaj pre potpis je sazeto objasnjavao poentu: Government is the Entertainment division of the military-industrial complex. 

E sad to je US, ovde u OZ zameniti military-industrial sa plutocratric-corporate. Na Tajlandu zameniti sa military-corporate. 

 

Nema razlike u odijevanju.

Edited by noskich
Link to comment

Mislim da svaka sigurna zemlja izgleda sigurna na taj isti način, mislim da se to zove diktatura.

 

mene bi zanimalo sta noskich misli o tome. 

 

sto se mene tice, posmatrajuci kako kotira danasnji svet, donekle kapiram atraktivnost te soft-diktature:)))

 

edit: noskich preduhitrio

Edited by roksi
Link to comment

 

 

A Indy, onaj pre potpis je sazeto objasnjavao poentu: Government is the Entertainment division of the military-industrial complex. 

E sad to je US, ovde u OZ zameniti military-industrial sa plutocratric-corporate. Na Tajlandu zameniti sa military-corporate. 

 

 

 

To je u stvari samo bio komentar na roksinu priču o "osećaju sigurnosti" kojeg je zapazila i u Tajlandu, Singapuru, kao nekad i u SFRJ.

Naravno da se ima osećaj sigurnosti kad je mnogo toga zabranjeno, što direktno, što kroz auto-cenzuru poslušnog stanovništva. Nije to uvek nužno pozitivna stvar, sve zavisi naravno od toga šta te u životu zanima... a u Tajlandu verovatno da nije dobro da te zanima da pevaš pank pesme u kojima se psuje kraljevska porodica. E sad ni meni ne pada na pamet da to radim, niti me zanima njihova kraljevska porodica, ali da živim tamo, i da me nekako nagaze, možda bi me zanimalo.

Link to comment

To je u stvari samo bio komentar na roksinu priču o "osećaju sigurnosti" kojeg je zapazila i u Tajlandu, Singapuru, kao nekad i u SFRJ.

Naravno da se ima osećaj sigurnosti kad je mnogo toga zabranjeno, što direktno, što kroz auto-cenzuru poslušnog stanovništva. Nije to uvek nužno pozitivna stvar, sve zavisi naravno od toga šta te u životu zanima... a u Tajlandu verovatno da nije dobro da te zanima da pevaš pank pesme u kojima se psuje kraljevska porodica. E sad ni meni ne pada na pamet da to radim, niti me zanima njihova kraljevska porodica, ali da živim tamo, i da me nekako nagaze, možda bi me zanimalo.

 

spot on. to je upravo ono na sta sam htela da indiciram: privid sigurnosti i slobode.

Link to comment

U principu ignorisem, kao sto ignorisem i ovu ovde 'vladu'.

Mogu samo da citiram Rundeka:

 

Ispod svih tih zastava
Sto vijore svud oko nas
Ne postoji mjesto
Gdje mogla bi stati
Visoko dignuti ruke
I pjevati nasu pjesmu
Link to comment

 

U principu ignorisem, kao sto ignorisem i ovu ovde 'vladu'.

Mogu samo da citiram Rundeka:

 

Ispod svih tih zastava
Sto vijore svud oko nas
Ne postoji mjesto
Gdje mogla bi stati
Visoko dignuti ruke
I pjevati nasu pjesmu

 

 

 

 

Premda si ti onomad jako naglašavao nekakve pretnje za verbalni delikt ovde u Australiji, ja nemam takva saznanja, i ja sam video ljude sa majcom Fuck Tony Abbott u gradu... premda sam ne bih to nosio, slažem se s porukom, i drago mi je da su je širili (ne da nam je to nešto pomoglo, ali makar je neki ventil.)

 

Ne treba potceniti odušak koji ovakve pesme mogu da omoguće...

 

God save the queen

The fascist regime

They made you a moron

Potential H-bomb

 

God save the queen

She ain't no human being

There is no future

In England's dreaming

 

Slažem se, uvek ima neko sranje... Sećam se oduševljenja kad je bio rušen Čaušesku, sigurno ni sad Rumunima život nije naročit... Ali, ponekad i malo više slobode znači mnogo, makar biti s druge strane bodljikave žice (s one s koje je više prostora...)

Link to comment

A u vezi onog poredjenja, dva zla, drzava i korporacije, ako pricamo o klasicnoj trzisnoj drzavi predstavnicke demokratije onda izgleda da je ipak malo bolje ako je drzava jacha pa drzi pod kontrolom korporacije i pri tom makar donekle stiti gradjane od istih. A ne da je sve na prodaju kao u Australiji. U slucaju Tajlanda, moje misljenje je da su za sve sto na Tajlandu danas ne valja krive iskljuchivo US. Industrija prostitucije je stvorena kada su otvorene americke baze. Tajland je pre dolaska pocivseg kralja bio de fakto republika, prva republika u tom delu sveta. Kome je odgovaralo da se opet monarhizuje kao deo strategije sprecavanja crvene poshasti jasno je. Isto sa uticajem vojske. US je taj uticaj ustolichila. I na kraju taj turbo kapitalizam. Dobro je sto makar malo drzava to drzi pod kontrolom, zemlja nije na prodaju strancima i slicno.

http://www.newmandala.org/thailands-hidden-republican-tradition/

Link to comment

Ne znam da li je gore biti prosto žrtva US politike (kao Thailand) ili njihov čankolizac, kao što smo mi down under...

 

Ne može da se živi od ovih Amera. A tek ćemo sad da vidimo, rešili su svet da sjebu do temelja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...