Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kriva je roksi sa ovim upadom o alkoholičarima. :D Uvek možeš piti umereno, a što se tiče bbq-a, na njega idu i veges... A to što su neki drugi ljudi bogani-galamdžije... live and let live.
 



DSC_0100.jpg

 

Link to comment

Obicno sam na staff party ja zaduzen za vegetarijanski BBQ. I tu propisno uvek ugovorim da mi budemo prvi, ne moze se to raditi uporedo. I uvek stavim aluminijumsku foliju ispod. Prosle godine je tako bilo, medjutim anglo sekretarica koja je narucila hranu nije znala da Hindu ne jedu govedinu, pa je narucila iskljucivo istu. I onda od vegetarijanske hrane nije ostalo nista. Sve Indijci izjeli. 

 

A ove godine ni ne idem na staff party, naplacuju 35 dolara, za te pare mogu da napravim party kod kuce.

Link to comment

A ove godine ni ne idem na staff party, naplacuju 35 dolara, za te pare mogu da napravim party kod kuce.

To je ok al' nema nista priceless-ije od semi ushikane sekretarice kad pocne da se saplice od (poludugacki) jezik dok objashnjava kako (i s kim) bukira smeshtaj shefu kad ide negde inter-state... 

Link to comment

Kod nas je lako, ima više Indijaca i Šrilankanaca od bilo koga (mada nisu svi vegetarijanci), tako da vedži-izbor nije problem. Mada, ni ja ne idem, ali što ne mogu. (Ovo što priča iDemo, mi praktično nemamo žene u sastavu, osim kao članove porodica, tako da nije problem ni to... blagodati IT-ija.)

Link to comment

@indy, ama ja sam to okacila apropo eskija i ozi inventivnosti. iskljucivo! 

 

 

Evo ga kolega objasnjava:

 

 

al u cemu je onda trik? sta te sprecava da tako nesto uradis vec sada, zasto to ostaviti za penzionerske dane? (btw, koliko se da videti, za to treba i dobra fizicka kondicija).

 

mislim, ako je to sa videa cilj, nije bas najjasnije zbog cega onda se izlagati npr. zezancijama oko sublettinga u australiji. ne deluje kao povoljna i ugodna situacija za stanovanje, sem ako se bas ne mora.

 

+jasno je iz videa da tu nije neophodna neka mega suma (barem iz australijske perspektive) da bi se u tako nesto upustilo. so, why not now?

Edited by roksi
Link to comment

Objasnio je, community, to je sastojak koji nije imao u Engleskoj, a i cena zemlje i kuce tamo.

 

Sigurnost. 

Subletting je kao i bilo koje drugo iznajmljivanje 90% truda u pocetku. Da nadjes kucu, opremis, prikljucis rezije, nadjes cimere. Nakon toga je 10% truda, da sa vremena na vreme nadjes novog cimera kad se stari seli, zamenis neki komad namestaja... Nista strasno. Nije subletting baba roga.  

Link to comment

A što on nije mogao da bude seljak u Engleskoj? Ili noskič u Srbiji, kad smo kod toga?

ovo smo valjda sto puta prezvakali tokom proteklih 10(?) godina... pusti me sa "slobodom" koju je imala moja baba koja je morala skoro svu hranu da proizvede svojim radom. nema tu nikakve slobode. a imala je i organic food i svoju kucu i community. ko voli da mu dan odlazi na uzgajanje hrane, go for it. ja cu to ipak ostaviti drugima.

(samo tacnosti radi - i kod nas su sela otisla dodjavola. u mom selu nema vise te mogucnosti da namirnice kupujes od komsije, sva ta proizvodnja na malo je drasticno opala i vecina ljudi kupuje najveci procenat namirnica u gradu)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...