Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

pogledao sam pre par nedelja youtube kanal jednog od ove dvojice. potencira negativne aspekte kineskog drustva, prilicno neprijatno za gledati. to su ti nesrecni stranci koji mrze sve kinesko, a zive ovde i pate se. meni njih zao. naleti i meni takav dan, ali generalno gledam da uzivam u pozitivnim stvarima. 

 

generalno kvalitet zgrada je los, ali odrzavanje je dobro po novijim blokovima. naplacuju management fee 100-200 USD mesecno, u ofisnim zgradama je duplo skuplje. 

zapadnitm čovek je uglavnom, kada dođe na istok, obično govno koje misli da ceo svet treba da se ravna prema njegovim merilima, u svakom segmentu života

 

ja kada se setim sebe kada sam tek došla u uzbekistan, uopšte nisam ponosna

srećna sam doduše što sam imala dovoljno otvoren um i srce da shvatim da sam imala gomilu predrasuda o kojima bih mogla do sutra

a kako je to divan svet dole, bilo da su uzbeci, tatari, jermeni, rusi

i kakav kvalitet života, tamo gde se to najmanje očekuje

ali da bi to čovek sve shvatio i doživeo, mora malo da zaboravi na jebene zapadnjaćke standarde i premise

Link to comment

ali da bi to čovek sve shvatio i doživeo, mora malo da zaboravi na jebene zapadnjaćke standarde i premise

U Japanu je drugacije. Ne zato sto Yo(yo)gi tvrdi suprotno nego sto (i) u knjigama tako pishe... 

Link to comment

Pa za moju pokojnu baku skoro jeste bilo na kraj sveta, zamalo je umrla jedanput cekajuci hitnu pomoc da dodje po nju, a bilo je nesto sto se uz bazicnu medicinsku negu resava za 10 min. To je paradoks tih beogradskih ,,rurbanih" delova, grad tako blizu a infrastruktura ocaj.

I hitna pomoc je ocaj. Nemaju kiseonik u vozilu, ej kiseonik. I cekaju se cesto predugo i u okviru grada... Ali, to je druga tema (koju imamo).

Link to comment

Ali su svejedno gradili nesto sa namerom da se tamo penzionisu, pa su se zajebali kada su shvatili da su im zdravstvene potrebe a i kulturni prohtevi nekompatibilni sa onim sto Barajevo ima u ponudi. Ja ne vidim da je to mnogo drugacije od ozi provincije o kojoj se ovde prica.

 

 

Da, isto je to.

 

Ozi provincija - Sidnej par stotina kilometara u najboljem slucaju.

 

Barajevo - Beograd pola cuke.

Iz Barajeva moze prvo na rucak, a onda u pozoriste i kolima nazad.

 

U Ozi provinciji to ne moze.

 

Potpuno, ali potpuno, neuporedivo.

 

verovatno se na kraju svodi na slicno.

 

cak samo i u slucaju kulturnih prohteva, sasvim mogu da zamislim kako i tih nekih pola sata do bgd-a preraste u retke izlete. a da ne govorimo o hitnim zdravstvenim slucajevima, sto ste vec pominjali, koliko je tek u tom slucaju problematicno.

 

al to sto kazes budjo, ovde u ozu su distance zaista znacajne, pa je the tyranny of distance mozda osetnije. 

Link to comment

Da, isto je to.

 

Ozi provincija - Sidnej par stotina kilometara u najboljem slucaju.

 

Barajevo - Beograd pola cuke.

Iz Barajeva moze prvo na rucak, a onda u pozoriste i kolima nazad.

 

U Ozi provinciji to ne moze.

 

Potpuno, ali potpuno, neuporedivo.

Moj lični osećaj za daljinu i vreme u Beogradu i u Sidneju - pola sata u Beogradu možete da izgubite jer je f@ken nesnosna gužva dok u Sidneju jer je f@ken sve daleko. Ponekad je - 'nako usput - i gužva - pa onda bude 30:minuta na daljinu plus 15-20 na gužvu... #rutina

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

I hitna pomoc je ocaj. Nemaju kiseonik u vozilu, ej kiseonik. I cekaju se cesto predugo i u okviru grada... Ali, to je druga tema (koju imamo).

 

Jedini put kad mi je trebala hitna pomoć (kolege su odmah nazvali) to je bilo u samom centru grada BGa. Trebalo im je svega četrdesetak minuta.

Link to comment

zapadnitm čovek je uglavnom, kada dođe na istok, obično govno koje misli da ceo svet treba da se ravna prema njegovim merilima, u svakom segmentu života

 

ja kada se setim sebe kada sam tek došla u uzbekistan, uopšte nisam ponosna

srećna sam doduše što sam imala dovoljno otvoren um i srce da shvatim da sam imala gomilu predrasuda o kojima bih mogla do sutra

a kako je to divan svet dole, bilo da su uzbeci, tatari, jermeni, rusi

i kakav kvalitet života, tamo gde se to najmanje očekuje

ali da bi to čovek sve shvatio i doživeo, mora malo da zaboravi na jebene zapadnjaćke standarde i premise

 

mnoogo smo evrocentricni. i meni je drago sto kroz ovaj zivot ovde imam priliku da uvidim s kolikim kuferom predrasuda se batrgam:)

Link to comment

Jedini put kad mi je trebala hitna pomoć (kolege su odmah nazvali) to je bilo u samom centru grada BGa. Trebalo im je svega četrdesetak minuta.

Realno - iznenadjenje je kad u Sidneju ne dodje za 10-20 minuta. Kad zakasne kapitalno onda ih razvlače po novinama i televizji...

U Beogradu je dobro da imaju benzin/dizel da sipaju u "hitna kola". Ono - gledajući ko i kako "upravlja".

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

mnoogo smo evrocentricni. i meni je drago sto kroz ovaj zivot ovde imam priliku da uvidim s kolikim kuferom predrasuda se batrgam:)

Mi nismo ni gram bolji ni gram godi od drugih. Što bi neki rekli - ni u tome, bre, nismo najgori - ocu mu...

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Nego, najbolje su hitne intervencije u Indiji - kad te #cacne neka od onih kraćih crnih (zmija) - kaže majstor - "nađi neko zeleno drvo". Mi ono - ???

"Sedi pod njega da na miru i u zelenilu okončaš svoje postojanje na Zemlji (u ovoj iteraciji)".

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...