Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 Problem je u tome sto ne gubis samo kucu, vec si i dalje odgovoran za dug ma koliki on bio.

Preslikavas americke prilike na Australiju koje nisu primenljive (kljucevi u koverti, fiksne kamate...).

Um, to se kod nas zove personal bankruptcy. Kada proglasis bankrot, dug se brise ali ti je kredit uhapsen na nekoliko godina. Ako se dobro vladas, vratice ti ga nazad. Kod vas ne postoji personal bankruptcy?

 

Sto se fiksne kamate tice, kada nama kamate padnu mi uradimo refinincig. A vi?

Link to comment

Ne znam ni ne zanima me. Sve ima svoju cenu, a to je cena koju ne zelim da platim. Rekao sam vec mnogo puta, miran san iznad svega. Nikome nista ne dugujes, nikome nista kriv. Neprocenjivo.

Link to comment

Um, to se kod nas zove personal bankruptcy. Kada proglasis bankrot, dug se brise ali ti je kredit uhapsen na nekoliko godina. Ako se dobro vladas, vratice ti ga nazad. Kod vas ne postoji personal bankruptcy?

Naravno da postoji, al' nije sjajno. 

Link to comment

Cekaj dok upoznash moju svastiku - ima nesto da ti nadje samo tako... U prvih 10-15 minuta.

6B9vJBMV.jpg

 

Cekaj jesi ti ono bese preporucivao dovlacenje baba i deda X 2 kao resenja da se ne placa childcare i otplacuje dvosobni stan sa dve plate (sve puta dva)?

Link to comment

Ovo za banecare1, ipak su Kinezi neprikosnoveni majstori odrzavanja.

Ala su opravili...

 

pogledao sam pre par nedelja youtube kanal jednog od ove dvojice. potencira negativne aspekte kineskog drustva, prilicno neprijatno za gledati. to su ti nesrecni stranci koji mrze sve kinesko, a zive ovde i pate se. meni njih zao. naleti i meni takav dan, ali generalno gledam da uzivam u pozitivnim stvarima. 

 

generalno kvalitet zgrada je los, ali odrzavanje je dobro po novijim blokovima. naplacuju management fee 100-200 USD mesecno, u ofisnim zgradama je duplo skuplje. 

Link to comment

Znas kako, velika je razlika da li si negde na do neodredjeno vreme ili znas da si privremen. Sto si privremeniji to ti je vise svejedno pa te slabo sta pogadja. Ovi momci su poozenili Kineskinje, a znas kako se kaze, odakle si, odakle ti zena. 

 

Takodje lose strane necega su uglavnom manje poznate nego dobre, dobrim se uvek hvali. Tako da ako se vec interesujes za neku zemlju mnogo je korisnije pre cuti o losem nego o dobrom. U najmanju ruku da uskladis ocekivanja sa realnoscu. A sasvim je moguce i da momci forsiraju broj gledalaca zbog zarade. Loshe vesti vazda pravile pare.

Link to comment

Ne znam, zavisi od teme, u ovoj temi su pokrili i pozitivno i negativno, a sve sto su pomenuli je uglavnom primenjivo na Aziju generalno, ne samo na Kinu:

 

Link to comment

  

 

Ustvari, strategija treba da bude obrnuta: umesto jedne kuce od 300 hiljada, bolje je imati tri stana od 100 hiljada. Nije slucajno sto je ovaj bracni par kupio 22 jeftine nekretnine a ne pet skupih.

 

 Prvo renta od tri stana je verovatno veca nego renta od kuce, drugo verovatnoca da sva tri stana zvrje prazna manja od verovatnoce da je kuca prazna, a trece mozes da prodas jedan stan a zadrzis dva ako ti zatrebaju pare, a ne mozes da prodas jednu trecinu kuce.

 

+$100k
 
I jos bolje ako se vode u vlasnistvu LLC (limited liability corporation) i imaju svaka svoju hipoteku kod razlicitih banaka. 
 
Tzv. "getting rich slowly" plan.
Link to comment

Pa sta nam je ciniti onda? Da mu ne pricamo da moze uz rizik brze da se penzionise da ti ne bi pomislio da su u pitanju niski udarci?

 

Ali su svejedno gradili nesto sa namerom da se tamo penzionisu, pa su se zajebali kada su shvatili da su im zdravstvene potrebe a i kulturni prohtevi nekompatibilni sa onim sto Barajevo ima u ponudi. Ja ne vidim da je to mnogo drugacije od ozi provincije o kojoj se ovde prica.

 

Da, isto je to.

 

Ozi provincija - Sidnej par stotina kilometara u najboljem slucaju.

 

Barajevo - Beograd pola cuke.

Iz Barajeva moze prvo na rucak, a onda u pozoriste i kolima nazad.

 

U Ozi provinciji to ne moze.

 

Potpuno, ali potpuno, neuporedivo.

Link to comment

Kao da je Barajevo na kraj sveta, plus kljucna rec "vikendica" - ljudi nisu prodavali nekretnine da bi gradili vikendice.

Za specijalisticki pregled dodjes u Bgd. na par dana.

 

Mislim da na forum imamo penzionere koje zive na selu i u Beogradu. Nesto nam nema Geprata.

 

 

Pa za moju pokojnu baku skoro jeste bilo na kraj sveta, zamalo je umrla jedanput cekajuci hitnu pomoc da dodje po nju, a bilo je nesto sto se uz bazicnu medicinsku negu resava za 10 min. To je paradoks tih beogradskih ,,rurbanih" delova, grad tako blizu a infrastruktura ocaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...