Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

naravno da je (sve) moguce - da nije njih i budala koji se pecaju na njihov jezik™ mnoge stvari bi bile drugacije al' - eto (ili avaj, sto bi neki rekli) - nisu... 

Al' sta bi onda mi imali ovde da pisemo da je svet bolji??? 

I da na svetu jos ima onih koji ne znamo a nisu nam (jos uvek) krivi ni za sta?? 

Mis'im... you know... 

 

Ne samo sto su Photoshopovane slike profesionalnih fotografa i tvrdnje u oglasima upitne nego i kada pricas sa njima, sta god ih pitas, a da je minus nece da odgovore uopste. Ili kazu da ne znaju ili 'that's an interesting question'. 

Jos jedna stvar, nigde nisam video manjih soba nego ovde (Japan iskljucen). Ako je stan trosoban racunaj da je makar jedna soba, a mozda i dve 3x2. Stavis krevet i da mozes da prodjes pored njega. U Koreji su sobe vece. A zivimo u zemlji - kontinentu.

 

E pa onda bi mogli kao anticki filozofi u agori o smislu zivota. Bolje bi i bilo, a i lepse...

Edited by noskich
Link to comment

Ne samo sto su Photoshopovane slike profesionalnih fotografa i tvrdnje u oglasima upitne nego i kada pricas sa njima, sta god ih pitas, a da je minus nece da odgovore uopste. Ili kazu da ne znaju ili 'that's an interesting question'.

Jos jedna stvar, nigde nisam video manjih soba nego ovde (Japan iskljucen). Ako je stan trosoban racunaj da je makar jedna soba, a mozda i dve 3x2. Stavis krevet i da mozes da prodjes pored njega. U Koreji su sobe vece. A zivimo u zemlji - kontinentu.

 

E pa onda bi mogli kao anticki filozofi u agori o smislu zivota. Bolje bi i bilo, a i lepse...

Vaistinu lepše.

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Tako ti je to kad ne moras da radis. Cista filozofija.

Kad se preselim na Tajland cenim da forum vise nece imati smisla za mene. Teme su previse prizemne.

 

Sto je rekao Rambo:  Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi 

 

http://www.telegraf.rs/jetset/1906923-rambo-amadeus-objasnio-za-sva-vremena-kakva-vam-je-plata-takav-ste-covek

Edited by noskich
Link to comment

Tako ti je to kad ne moras da radis. Cista filozofija.

Kad se preselim na Tajland cenim da forum vise nece imati smisla za mene. Teme su previse prizemne.

 

Sto je rekao Rambo:  Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi 

 

http://www.telegraf.rs/jetset/1906923-rambo-amadeus-objasnio-za-sva-vremena-kakva-vam-je-plata-takav-ste-covek

Cane je lepo rek'o da je sve to zbog masnog bureka. Nemam linAk.

Link to comment

Ovo gore je bila parafraza - original sledi:

 

Au qqlele al ti je ovaj drugar neki zesci preper :D cudi me da nije kupio onaj neki napusteni silos za rakete ili bunker pa da se tu useli...

Link to comment

Au qqlele al ti je ovaj drugar neki zesci preper :D cudi me da nije kupio onaj neki napusteni silos za rakete ili bunker pa da se tu useli...

Čovek se jednom opeko pa valjda računa ono - koga žaba taj se i zmije i taj rad

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

A ja sam (starijoj) kćerki rek'o (ne "tata ide u rat") da mora na shooting range ako neće na balet da ide - ne sme vreme da se gubi...

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Koliko sam posla ja uradio dok ste vi ovde nagurali nekoliko stranica... C,c,c,c... Propasce 'Straya.

Gde će propasti - da od ovakvih zavisi da l' će da pretekne - odavno bi propala, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Koliko sam posla ja uradio dok ste vi ovde nagurali nekoliko stranica... C,c,c,c... Propasce 'Straya.

 

Ima ko ce. Kitchenhandi, cistaci, konobari, prodavci za 8 dolara na sat kesh na ruke. Gradjevinci za nesto vise. Buljuk Indijaca na 457 (jel tako bese) privremenim vizama. Novi imigranti. Ipak smo mi ovde jel'te etablirani, zaseli u fotelje, zdravi i debeli. Strucnjaci.

Link to comment

Pa jeste jer Noskich od postanka sveta govori da nece rizik.

 

 

Pa sta nam je ciniti onda? Da mu ne pricamo da moze uz rizik brze da se penzionise da ti ne bi pomislio da su u pitanju niski udarci?

 

Kao da je Barajevo na kraj sveta, plus kljucna rec "vikendica" - ljudi nisu prodavali nekretnine da bi gradili vikendice.

 

Ali su svejedno gradili nesto sa namerom da se tamo penzionisu, pa su se zajebali kada su shvatili da su im zdravstvene potrebe a i kulturni prohtevi nekompatibilni sa onim sto Barajevo ima u ponudi. Ja ne vidim da je to mnogo drugacije od ozi provincije o kojoj se ovde prica.

Edited by ObiW
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...