Jump to content

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nije vako bilo ni za Howarda, priča se da će QLD biti njen, a širi se i u WA i TAS... Nešto napadao taj sneg. Ima ono kad Grunf ovako pokazuje koliki je bio snijeg (nije ovaj isti kadar, al je isti pokret, ako razumeš...)

 

visokcovjek.jpg

Edited by Indy
Link to comment

Nije vako bilo ni za Howarda, priča se da će QLD biti njen, a širi se i u WA i TAS... Nešto napadao taj sneg. Ima ono kad Grunf ovako pokazuje koliki je bio snijeg (nije ovaj isti kadar, al je isti pokret, ako razumeš...)

Nije ni moglo onda da bude 'vako - moralo je pripremu odradit'... Malo PR, malo reklama, malo glupost... Malo dizajn. Al' - ono - kad je mog'o Sloba onda kod nas i kad moze #AV #AV sada (kod nas) a SuperTrump u Amerikama - sta bi falilo gospodji od fish-a & chips-a, ne? 

Link to comment

Ovaj je noskich na steroidima.  Biće od njega Trump.

 

Šalu na stranu, njihov model ima naravno neke probleme, evo izguglao (u radno vreme) ove ovde.

i ne samo to. meni to ludilo za investiranjem u property ovde ide na zivce jer stvara klimu gde je sve podredjeno zaradi i poslednjeg centa moguceg profita od tih nekretnina, a to sto u tim kucama neki ljudi zive se potpuno zanemaruje. njima neko treba da zivi u tih 20 i kusur kuca, jer drugacije ne mogu da ih isplate. time se dobija situacija koja je losa za rentere jer se ovde generalno placa vise za losiji kvalitet stanova koji se izdaju, u odnosu na Evropu. fazon je, boli me uvo, necu da vam popravim prozor u kupatilu. jedna od posledica toga je i ova situacija da ako trazis stan sa kucnim ljubimcem mozes da se slikas, cak i kad si spreman da platis vise. medjutim, nadam se da ce se sa porastom ljudi koji ne zele da kupuju nekretnine i ta situacija malo promeniti. kad se izbije iz glave taj mentalitet da u rentiranom stanu samo prezivljavas dok ne kupis svoju kucu, pa kad mnogo vise ljudi bude vodilo cele zivote po rentiranim stanovima, i to ce morati da se promeni. ili kad im pukne bubble lol.

Link to comment

i ne samo to. meni to ludilo za investiranjem u property ovde ide na zivce jer stvara klimu gde je sve podredjeno zaradi i poslednjeg centa moguceg profita od tih nekretnina, a to sto u tim kucama neki ljudi zive se potpuno zanemaruje. njima neko treba da zivi u tih 20 i kusur kuca, jer drugacije ne mogu da ih isplate. time se dobija situacija koja je losa za rentere jer se ovde generalno placa vise za losiji kvalitet stanova koji se izdaju, u odnosu na Evropu. fazon je, boli me uvo, necu da vam popravim prozor u kupatilu. jedna od posledica toga je i ova situacija da ako trazis stan sa kucnim ljubimcem mozes da se slikas, cak i kad si spreman da platis vise. medjutim, nadam se da ce se sa porastom ljudi koji ne zele da kupuju nekretnine i ta situacija malo promeniti. kad se izbije iz glave taj mentalitet da u rentiranom stanu samo prezivljavas dok ne kupis svoju kucu, pa kad mnogo vise ljudi bude vodilo cele zivote po rentiranim stanovima, i to ce morati da se promeni. ili kad im pukne bubble lol.

Bice i to(ga) jednom kad Australija postane Nemacka. SR.

Link to comment

nego, kako to oni imaju portfolio od 3 miliona a 22 kuce? kako se to racuna vrednost portfolia? jel to cista zarada ili sta? ili su pokupovali kuce od 100k (gde to ima?)

Link to comment

nego, kako to oni imaju portfolio od 3 miliona a 22 kuce? kako se to racuna vrednost portfolia? jel to cista zarada ili sta? ili su pokupovali kuce od 100k (gde to ima?)

Vrednost kuca je ukupno 3 miliona, njihovo je jedno 5-10%, banka ostalo, cash-flow i stanari ih drze iznad vode. Svakih 4-5 nedelja praznog objekta moze da znaci i prodaju istog - ako hoce/mogu da ga prodaju da im ne stoji prazan.

Iza ovakvih kombinacija obicno stoji neka polutrula™ finansijska organizacija, nikako banka (jos manje jedna od ovih 4-5 glavnih) jer u banci ne mozes na lepe oci i na projektovani cash-flow bash toliki kredit da dobijes, bez obzira na gistro koleteral od nekih 10-12 slicnih objekata... To je lepo da se drzi ako skace cena kao zadnjih par (desetina) godina - onda moze da se proda pa neka kinta ostane - ovako - samo i jedino cash-flow, negative gearing i ostale buzz-words.

Link to comment

nego, kako to oni imaju portfolio od 3 miliona a 22 kuce? kako se to racuna vrednost portfolia? jel to cista zarada ili sta? ili su pokupovali kuce od 100k (gde to ima?)

Mene najvise zanima kako su to oni mogli, a noskich nije ...

 

dobro, nije morao bas 22, ali za 5 je mogao da se iscima. 

Link to comment

Vrednost kuca je ukupno 3 miliona, njihovo je jedno 5-10%, banka ostalo, cash-flow i stanari ih drze iznad vode. Svakih 4-5 nedelja praznog objekta moze da znaci i prodaju istog - ako hoce/mogu da ga prodaju da im ne stoji prazan.

Iza ovakvih kombinacija obicno stoji neka polutrula™ finansijska organizacija, nikako banka (jos manje jedna od ovih 4-5 glavnih) jer u banci ne mozes na lepe oci i na projektovani cash-flow bash toliki kredit da dobijes, bez obzira na gistro koleteral od nekih 10-12 slicnih objekata... To je lepo da se drzi ako skace cena kao zadnjih par (desetina) godina - onda moze da se proda pa neka kinta ostane - ovako - samo i jedino cash-flow, negative gearing i ostale buzz-words.

ja pitam kako je boldovano moguce, ostalo je jasno kao dan. sta, nakupovali su kuco od po 130k?

Link to comment

ja pitam kako je boldovano moguce, ostalo je jasno kao dan. sta, nakupovali su kuco od po 130k?

naravno, po nekim vukojebinama tipa mali gradovi (??) po kontinentu (NSW, VIC), jeftine gajbe po obodu grada, Tasmanija, i slicno. Izbegavali su metropole (narocito onih 10km od centra) i gradove u kojima je mining boom napravio pometnju i digao cene. Meni je fascinantno kako zavrte prvih 5-6, posle toga bi im i ja dao pare da sam bankar. Ne svoje, naravno. 

Link to comment

Inace, fundamentalna razlika - ako sam ja to dobro shvatio - izmedju Australije i Amerika je u tome sto ovde (Aus) kad defoltujesh - banka uzme kucu i proda je ne gledajuci za koje pare - ti jos uvek dugujesh toj istoj banci onoliko koliko si se zaduzio. Osim ako bas ne reshish da formalno bankrotirash al' o tome ne znam puno. Koliko sam shvatio ovo nije slucaj u USofA - bar ne ono sto je ovde pisalo na temu ekipe koja je tamo imala portfolio™. Tamo (ponegde ili svuda?) samo uredno izadjesh iz kuce i prestanes da placas kredit i - vozi mishko. 

Link to comment

danas sam iznajmio stan pored ofisa za kolege koji dolaze poslovno po nasem pozivu. nema se ni zelje ni vremena za rezervacije i razmestanja po hotelima i logistiku na relaciji hotel-ofis. izvolite lepo stan pored kancelarije na 2 min peske i uzivamo svi. dogovorim se sa cistacicom iz ofisa da servisira stan i nema patnje

 

skoro sam ovde pisao relaciju cena iznajmljivanje-kupovina za peking. na konkretnom svezem primeru to izgleda 'vako: 

 

89m2 = 10,500 juana mesecno (to je oko 2000AUD)

prodajna cena je 1.74M AUD (ili 870 meseci rente / 72 godine). 

Link to comment

Mene najvise zanima kako su to oni mogli, a noskich nije ...

 

dobro, nije morao bas 22, ali za 5 je mogao da se iscima. 

 

Pa lepo, noskich nikad ne duguje nista nikome. I placa u keshu samo ono sto moze da priusti.

Da je to opste stanje stvari nikada do balona ni nije moglo da dodje. Ili da imamo vladu koja brine o kvalitetu zivota umesto o dzepu domacih i stranih investitora.

Link to comment

skoro sam ovde pisao relaciju cena iznajmljivanje-kupovina za peking. na konkretnom svezem primeru to izgleda 'vako: 

 

89m2 = 10,500 juana mesecno (to je oko 2000AUD)

prodajna cena je 1.74M AUD (ili 870 meseci rente / 72 godine). 

 

Ovo je vec ruski rulet u Lovcu na jelene. Ne znam kako vlasnici takvih stanova uopste spavaju nocu. Verovatno ni ne znaju sta imaju pa se ne potresaju.

Link to comment

Ili da imamo vladu koja brine o kvalitetu zivota umesto o dzepu domacih i stranih investitora.

To kad bude negde u nekoj zemlji - javi - svi da se selimo tamo. Djuture. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...