Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ovaj link sto si ti poslao je 985 hiljada. A to sto je raspon od 800-nesto, to je pretpostavljam jednosoban?

Ne nije, da si pazljivo pogledao (taj link) video bi da je to sve 2b.

Razlika u ceni je verovatno na bazi sprata, plana, pogleda (na more), osuncanosti i slicnih trica. 

Jednosobni su u nekom drugom rasponu - promeni broj soba (min/max) na 1 pa ces da vidis.

Link to comment

Ne nije, da si pazljivo pogledao (taj link) video bi da je to sve 2b.

Razlika u ceni je verovatno na bazi sprata, plana, pogleda (na more), osuncanosti i slicnih trica. 

Jednosobni su u nekom drugom rasponu - promeni broj soba (min/max) na 1 pa ces da vidis.

 

Ok. Nije kraj u kojem bih licno ziveo jer ti avioni prolecu nad glavom na svakih 10-ak minuta. Ziveo sam pre ispod linije aviona i nije prijatno ni malo. 

Link to comment

Ok. Nije kraj u kojem bih licno ziveo jer ti avioni prolecu nad glavom na svakih 10-ak minuta. Ziveo sam pre ispod linije aviona i nije prijatno ni malo. 

Pa dobro - al' je blizu aerodroma - nikad ti se ne bi desilo da zakasnih na avion zbog guzve u saobracaju. Osim toga, za neku godinu (2025? 2035?)  ce biti otvoren novi aerodrom na zapadu pa ce ovaj biti rasterecen, ne?? 

Link to comment

To je i poenta. Mozes imati super platu ovde, ne mozes otplatiti stan.

 

Ok, znači ne možeš dobiti kredit na 800 hiljada - milion sa platom od 100 hiljada? Ili daju kredit, ali na besmisleno visok iznos koji ne možeš da servisiraš?

Link to comment

Minimum 10% i u tom slucaju placas osiguranje. 

znam ja za minimum depozit i osiguranje, moja poenta je bila da sednes i razmislis da li bas hoces da kupis stan u tom trenutku ako mozes da das samo 10% depozita. 

btw, ova opsednutost posedovanjem nekretnine koju ti ovde demonstriras je upravo jedan od faktora ovakvih cena. pa brate, ne mora da se trci da se kupuje nekretnina cim se skupi neka crkavica, narocito sto su rente ocigledno nize od rate. 

i da se razumemo, ja nemam nameru da branim AUS property market jer i meni ta pojava ide na zivce. ali to nije u korelaciji sa "ovde se zivi lose". to jednostavno nije tacno.

Link to comment

Ok, znači ne možeš dobiti kredit na 800 hiljada - milion sa platom od 100 hiljada? Ili daju kredit, ali na besmisleno visok iznos koji ne možeš da servisiraš?

ono sto ja znam je da se ljudi prosto ne upustaju u takvu kupovinu ako imaju samo jednu platu.

plus, ovde se prica iskljucivo o Sidneju. u Melbournu su cene skroz druga prica.

Link to comment

Evo za stan od 835 hiljada, kredit je 751.5 hiljada, nedeljno se servisira 

$868.43

Imas nedeljno 1346, ostaje ti $478 nedeljno. 

 

Stamp duty je 30K. Opet tesno. Nije nemoguce, ali tesno.

Link to comment

Ok, znači ne možeš dobiti kredit na 800 hiljada - milion sa platom od 100 hiljada? Ili daju kredit, ali na besmisleno visok iznos koji ne možeš da servisiraš?

Pa ne mozes ako/kad si kicosh, ne? 

Ne mozes ako mora ono - hocu sad i hocu sve i mora da bude penthouse... 

Link to comment

Evo za stan od 835 hiljada, kredit je 751.5 hiljada, nedeljno se servisira 

$868.43

Imas nedeljno 1346, ostaje ti $478 nedeljno. 

 

Stamp duty je 30K. Opet tesno. Nije nemoguce, ali tesno.

da prevedemo: ostane ti 2k $ mesecno. kako se zivi sa manje od toga smo ovde vec apsolvirali.

sa time moze da se zivi, ali to je onda ono sto ja pominjem: tri sobe zivotnog prostora ti diktira kad mozes na odmor, da li mozes da das otkaz itd. (da budemo fer - ovakva situacija sa marketom znaci da je te stanove isto tako lako prodati ako ti se desi nesto da ne mozes da isplacujes)

Link to comment

da, kao po obicaju dosli smo od "nemoguce!" do "moze, ali..."

 

Moze kad ti avioni zuje iznad glave svakih 10-ak minuta. iDemu to nije problem pa onda ne bi trebalo da je problem ni drugima.

Pri cemu treba prvo da ustedis za depozit 3-4 godine za koje vreme cene idu gore (plus stamp duty 30 hiljada, plus osiguranje, plus troskovi kredita).

A kamatne stope su najnize u istoriji i vrlo verovatno idu na gore u buducnosti. Tako da vrlo lako tone konstrukcija ako/kad se to desi.

Imas glavu iznad vode, koliko dugo, pitanje je...

Edited by noskich
Link to comment

Hteo bih da neko sa 20% najvisom platom moze da otplati solidan dvosoban stan u dobrom kraju na oko 10 kilometara od centra uz kredit na 30 godina. A ne moze. Mozemo opet matematiku ako nesto nije jasno?

 

Zasto nekom zvuci nemoguce da je ljudima sa 14% najvisom platom ovo kudikamo izvodljivije?

 

:fantom:

Link to comment

da prevedemo: ostane ti 2k $ mesecno. kako se zivi sa manje od toga smo ovde vec apsolvirali.

sa time moze da se zivi, ali to je onda ono sto ja pominjem: tri sobe zivotnog prostora ti diktira kad mozes na odmor, da li mozes da das otkaz itd. (da budemo fer - ovakva situacija sa marketom znaci da je te stanove isto tako lako prodati ako ti se desi nesto da ne mozes da isplacujes)

 

Prvo pogledaj koliko je council, odrzavanje zgrade i rezije. Ne bi me iznenadilo da je sve ovo hiljadu mesecno. I onda ti ostaje hiljadu za sve ostalo.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...