Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Evo sad bila pala kisha, svi vozovi kasne 20 minuta na centralnoj stanici. Kada sam bio imao ADSL padne kisha nema interneta pola dana.

I to je ondak loše u odnosu na šta tačno??

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Evo sad bila pala kisha, svi vozovi kasne 20 minuta na centralnoj stanici. Kada sam bio imao ADSL padne kisha nema interneta pola dana.

 

:lolol:

 

Bas mi je drago sto postoji ova tema. Mislio sam da od Nemacke nema gore, ali noskich me je ubedio :fantom:

 

citam ovaj noskichev australijski mucenicki dnevnik, pa se setim kako ce to ipak da se zavrsi hepi endom - negde u ruralnom trecem svetu sa tim sitnisem od love i nekretninama koje se zaradilo u ovoj sirotinjskoj australiji. 

 

 

Ja bih samo da kazem da sam ispucala svoju kvotu trosenja vremena na nonsense poredjenja (sa onim 200e u BG...), pa nemam nameru da jos pet strana objasnjavam da sto noskich zove geto nije ni proslo pored geta... (nije on jedini ziveo po shitty suburbima)

 

+1

it's beyond hilarious.

Link to comment

I to je ondak loše u odnosu na šta tačno??

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

valjda u odnosu na dan bez kise  :lolol:  :lolol:  :lolol:

 

To u većini slučajeva ide jedno s drugim, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

hm, pa ne bih rekla, mozda se ne razumemo oko definicije 'loseg' suburba. ja sam mislila na ono u donjem delu lestvice sto Melbourne moze da ponudi po pitanju stope kriminala, npr. 

Link to comment

valjda u odnosu na dan bez kise [emoji38]ol: [emoji38]ol: [emoji38]ol:

 

hm, pa ne bih rekla, mozda se ne razumemo oko definicije 'loseg' suburba. ja sam mislila na ono u donjem delu lestvice sto Melbourne moze da ponudi po pitanju stope kriminala, npr.

Je l' može Melburn da mečuje pucanje iz full-automatskog oružja na policijsku stanicu iz kola u prolazu?? #pitamzadruga

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

mislim da ne, ali to uopste nije moja poenta, vec da nisu sva suburbs koja su daleko od centra takva (pa, konsekventno, ni moja opaska o shitty suburbs nije bila vezana za putovanje od centra). npr, Derrimut je manje problematican od recimo Springvale. 

Link to comment

mislim da ne, ali to uopste nije moja poenta, vec da nisu sva suburbs koja su daleko od centra takva (pa, konsekventno, ni moja opaska o shitty suburbs nije bila vezana za putovanje od centra). npr, Derrimut je manje problematican od recimo Springvale. 

Dobro, dobro - razumeo sam... Mada ne znam gde je koji od pomenutih. 

Link to comment

I to je ondak loše u odnosu na šta tačno??

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Nigde drugde nisam video da vozovi kasne kada padne kisha, ne pricamo o oluji vec o regularnoj kishi. Niti da nema ADSL signala. Pokazuje (ne)kvalitet infrastrukture.

 

Ne daj boze da bude neki tajfun ili zemljotres ovde, sve bi letelo/raspadalo se.

Edited by noskich
Link to comment

 

 

 

:lolol:

 

 

citam ovaj noskichev australijski mucenicki dnevnik, pa se setim kako ce to ipak da se zavrsi hepi endom - negde u ruralnom trecem svetu sa tim sitnisem od love i nekretninama koje se zaradilo u ovoj sirotinjskoj australiji. 

 

Ne mucenicki, realisticni. Sve suve cinjenice. Sitnis je ovde, plata u rangu 20% najvisih nedovoljna da otplatis solidan dvosoban stan u dobrom kraju na oko 10 kilometara od centra uz kredit na 30 godina (ne uzimajuci u obzir da ti prvo treba depozit, stamp duty, osiguranje, troskovi kredita i da je kreditna stopa najniza u istoriji zemlje). A ne, u trecem svetu cene nisu povoljne, cak su cesto skuplje nego u prvom. Nista treci, samo drugi svet dolazi u obzir kao best value.

Edited by noskich
Link to comment

Ja bih samo da kazem da sam ispucala svoju kvotu trosenja vremena na nonsense poredjenja (sa onim 200e u BG...), pa nemam nameru da jos pet strana objasnjavam da sto noskich zove geto nije ni proslo pored geta... (nije on jedini ziveo po shitty suburbima)

 

Nemas kontraargument pa onda prebacujes temu na prezvakanu diskusiju.

Jos jednom za tebe, rec je o glagolu ghettoize: http://www.dictionary.com/browse/ghettoization

 

ghettoize
/ˈɡɛtəʊˌaɪz/
verb
1.
(transitiveto confine or restrict to a particular area, activity, orcategory: to ghettoize women as housewives
 
 
Link to comment

Bila i prica o Gini koeficijentu, jos jedna velika zabluda. Jeste, u Australiji su svi jednaki jer se medjusobno oslovljavaju sa mate. 

 

Nije Australija po raspodeli bogatstva mnogo daleko od Tajlanda rodjaci. Evo ovde: 

http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/Lookup/by%20Subject/6523.0~2013-14~Main%20Features~Income%20and%20Wealth%20Distribution~6

 

Households in the highest income quintile received over 40% of total income in 2013–14. By comparison, households in the lowest quintile received 7.3% of total income. This pattern has remained relatively stable over the past 20 years.

The distribution of wealth is more unequal than for income. Graph 1 shows that the top 20% of households when ranked by their level of wealth, owned 62% of total household wealth in 2013–2014. By comparison, the bottom 20% of households, owned less than 1% of all household wealth. 

 

8xu4k2.png

 

Evo ga sad Gini koeficijent, poredjenje Tajlanda i Australije:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality

 

330936p.png

 

Vole gazde kao onaj moracikus da lepo upregnu, a ovi upregnuti da kazu eto kako smo slobodni, eto kako nam je lepo, zivimo u drugoj najboljoj zemlji na svetu, blago nama.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...