Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ova porodica jos interesantnija. Ne uzdaju se u ustedjevinu vec u odnose sa malom lokalnom zajednicom. Rade na zemlji vlasnika 3-4 dana nedeljno kao protivuslugu za besplatnu kiriju. On kao doktor medicine je radio mesec dana u godini.

 

Edited by noskich
Link to comment

Rade na zemlji vlasnika 3-4 dana nedeljno kao protivuslugu za besplatnu kiriju.

 

Ja radim nekih 1.7 dana kao protivuslugu za moju besplatnu kiriju sa računima.

Link to comment

Ja sam ranije radio pola dana nedeljno za svoju kiriju sa racunima. Sada radim 0. Al zivim u 40 kvadrata :(

 

Hoćeš reći da si radio pola dana nedeljno kao protivuslugu za svoju besplatnu kiriju? Jer ako si radio za kiriju koja mora da se plaća jbg ga bolji smo ja i ova hipi porodica. Naše kirije su besplatne, mi samo moramo da odradimo nešto malo za nju?

Link to comment

Ne bih se slozio da je isti princip. Sa novcem kao posrednikom ne razvija se odnos izmedju ljudi, to jest taj odnos je bezlican.

Dok u slucaju mlade porodice oni ocigledno imaju veliko poverenje u vlasnika te zemlje cim pristaju da u tolikoj meri zavise od njega. Izgleda da je u pitanju jako blizak odnos. Zive blizu, u svakodnevnom su kontaktu. Rade zajedno za iste ciljeve i izgleda da uzivaju u tome sto rade.

Potpuno suprotno od klasicnog zaposlenja gde preduzetnik gleda sto vise da te iskoristi a da te pritom sto manje plati dok radnik gleda da zaradi sto vise a da sto manje radi.

Novac ubija tu vezu.

 

Mislim da je dobar primer film Tango Argentino Mije Aleksica. U pocetku odnos je zasnovan samo na licnoj koristi, na toj novcanoj razmeni. Medjutim tokom filma taj odnos se pretvara u ovaj drugi, licni.

Link to comment

KOliko para bi otišlo na poreze da jedan drugom naplaćuju uslugu koju pružaju (rad na imanju, renta)?

 

Kompenzacija. Ima to i u Srbiji.

Link to comment

U pravu je bio Bukcin, komercijalizacija je prodrla u sve pore zivota tako da je tesko poimati nekomercijalni aspekt ljudskih odnosa, a nekmoli nekomercijalni aspekt odnosa coveka prema prirodi.

Link to comment

E ovo je jedan ozbiljan i temeljan pristup emigraciji, nista zbrda zdola kao kod nas.

Planira se pre rodjenja, daju se deci anglo imena, po mogucnosti se poradja u US ili CA, deca se upisuju u internacionalne skole, engleski se uci od jaslica...:

http://www.economist.com/news/special-report/21701651-chinas-brightest-and-wealthiest-are-leaving-country-droves-long-march-abroad?fsrc=scn/fb/te/pe/ed/thelongmarchabroad

Edited by noskich
Link to comment
  • 3 weeks later...

Interesantno. Nikada mi ne bi palo na pamet da citam bilo koju od njegovih knjiga, ali sa dosta stvari se slazem. Omnia mea mecum porto je zavidan princip. Za nekretnine je takodje potpuno u pravu, taj balon zasnovan na dugu je kazino. Akcije, uglavnom se slazem s tim sto mi je prihvatljivo, sto je i on pomenuo, imati 10-20% u fondovima koji ulazu u akcije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...