Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

 

Ima pored Doomsday preppersa i Escape to the wild jos jedan TV show povezan sa tematikom, zove se Extreme cheapskates. Od svih njih jedino mi se dopada Escape, ovi ostali se trude da predstave ucesnike kao sto vece fanatike radi uzivanja publike, a ucesnici u emisijama vrlo rado prihvataju takav scenario. Vidi se da su po prirodi egzibicionisti i attention seekeri.

Zapanjena sam da ove emisije uopšte pominješ kao nešto što se ozbiljno gleda. Jasno je posle pet minuta gledanja da su u Extreme Cheapscates junaci glumci i to tako loši da se i sami smeju svojim "metodama" štednje.

Link to comment

Zapanjena sam da ove emisije uopšte pominješ kao nešto što se ozbiljno gleda. Jasno je posle pet minuta gledanja da su u Extreme Cheapscates junaci glumci i to tako loši da se i sami smeju svojim "metodama" štednje.

 

Nisu glumci, vec egzibicionisti, `attention seekeri`, a verovatno i podlozni uticaju producenta. Bude po koji koristan savet, ali nista narocito pametno i originalno, vec common sense. A ono na sta se producent fokusira su bas stvari koje su bezveze tipa susenja salveta i slicno.

Link to comment

Ima nesto i u kulturi. Kultura kao kolektivni dozivljaj sveta. To ti je ono, dodjes u Srbiju nakon podosta vremena i onda primetis stvari koje su ti ranije bile svakodnevnica: pola vesti na TV-u su saopstenja stranaka na konferencijama za stampu, ljudi su nervozni, zabrinuti, neljubazni, depresivni, preovladjujuce misljenje je da je svuda bolje nego u Srbiji i da je strano bolje od domaceg... Stalno neke afere, prepucavanja, vadjenja kostura iz ormara, preispitivanje proslosti po ko zna koji put bez ikakvog finala i zakljucka pa opet isto... Zato me ne cudi da je po Galupovom istrazivanju Srbija skoro poslednja. Mnogo je crna ta kultura tamo.

 

S druge strane, kad udjem u Laos nema zurbe, sve je laganica, opustencija, nema nervoze i nezadovoljstva, iako je zemlja daleko siromasnija od Srbije. Siesta popodne kad zakuva vreme. Ruca se pa se odspava. Rashladjuju se ispred kuca sa picem i pricaju sa komsijama, mladji igraju uz muziku, a jos mladji se igraju svuda po ceo dan. A daleko od toga da ih je nesreca zaobisla. Do 1973 ih je US tukla bombama svakodnevno. Najbombardovanija zemlja u istoriji. Iz feudalizma usli preko noci u boljsevizam. Izolovani do pada berlinskog zida. Mozda je to bila pozitivna stvar.

koliko mi je depresivno ono prvo opisano, toliko mi je depresivno i ovo drugo. gomila ljudi koja sedi besposlena i krade bogu dane, svaki dan isti kao prethodni, do kraja zivota. ima toga i po srbiji doduse, samo umesto da cuce u prasini pod drvetom, sede u kaficima ili kod kuce pred televizorom.

Link to comment

sumnjam da u laosu iko sedi besposlen i krade bogu dane... pretpostavljam da je slicno kao na tajlandu, svi nesto rade, ako nista barem nesto prodaju na ulici, muljaju, ali nemas utisak da su u nekoj frci i stresu, nego lagano.

Link to comment

moguce. ono sto sam citala od ljudi koji su putovali po tom delu sveta je da su besposleni (a i po ovome kako je noskic opisao), za razliku od kineza ili tajlandjana (sto se i vidi na kraju krajeva po gdp-ju jednih i drugih) ali ja nisam bila pa ne mogu da tvrdim either way, reagovala sam na opis, ne znam sta je stvarnost.

Link to comment

koliko mi je depresivno ono prvo opisano, toliko mi je depresivno i ovo drugo. gomila ljudi koja sedi besposlena i krade bogu dane, svaki dan isti kao prethodni, do kraja zivota. ima toga i po srbiji doduse, samo umesto da cuce u prasini pod drvetom, sede u kaficima ili kod kuce pred televizorom.

Кад порастеш кашће ти се самотм

Link to comment

moguce. ono sto sam citala od ljudi koji su putovali po tom delu sveta je da su besposleni (a i po ovome kako je noskic opisao), za razliku od kineza ili tajlandjana (sto se i vidi na kraju krajeva po gdp-ju jednih i drugih) ali ja nisam bila pa ne mogu da tvrdim either way, reagovala sam na opis, ne znam sta je stvarnost.

 

Mislim da je mrtva trka šta je depresivnije, totalna besposlenost i dokolica ili nonstop radoholično ubijanje od posla. Jebiga, ja da moram da biram između ova dva, mislim da bi ipak izabrao ovo prvo.

Link to comment

Mislim da je mrtva trka šta je depresivnije, totalna besposlenost i dokolica ili nonstop radoholično ubijanje od posla. Jebiga, ja da moram da biram između ova dva, mislim da bi ipak izabrao ovo prvo.

i meni je mrtva trka (ako pod poslom govoris o poslu koji je nametnut, a ne o necemu gde covek ima unutrasnju motivaciju da radi), pa me uzasom ispunjava ideja da 'moram da biram'. ali ako bih vec morala, onda bi najpre izabrala da se smenjuje jedno i drugo, mislim da bih flipnula da bude samo jedno od ta dva, day in, day out.

Link to comment

duboko, batice, nema sta.

Nisam ja, Cika Jova Zmaj je.

To pod 1, a sto se dubine tice, duboko je barem koliko onaj menadzer poljoprivrednog imanja ili tako nekako.

Tek, nije mi bila namera da se kacim, kako god, ali bi mozda trebalo da razmislis da GDP nije mera svih stvari u zivotu, smrtu pogotovo.

Obaska sto predmeta na tu temu nema po skolama.

Link to comment

drugar, mnogo si arogantan, kada tako nonsalantno delis savete nekome koga ne poznajes i posebno kada pojma nemas kakav im je stav povodom toga "kojih stvari je GDP mera".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...