Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Plaza i suncobran nisu cilj, oni su kratka rehabilitacija ciji je cilj da se vratis na giljanje. Kada nisi prinudjen da radis ono sto ne volis ne treba ti suncobran ni oporavak.

 

Komentar za slike, preporuka za knjigu `The Looting Machine`. Gospoda na slikama ne samo da omogucuju zaradu na berzi, vec i celokupnu proizvodnju kompjutera, telefona, tableta... to jest onoga sto svi ovde koriste da pishu. 

 

http://www.theguardian.com/books/2015/mar/02/looting-machine-warlords-tycoons-smugglers-systematic-theft-africa-wealth-review

 

Vesti sa berze ne citam, ne investiram u pojedinacne akcije, vec u fondove.

Edited by noskich
Link to comment

Plaza i suncobran nisu cilj, oni su kratka rehabilitacija ciji je cilj da se vratis na giljanje. Kada nisi prinudjen da radis ono sto ne volis ne treba ti suncobran ni oporavak.

 

 

 

nek je sa srecom

Link to comment

Znaš šta, baš je lepo što ima još uvek i nekog idealizma (premda se noskič neće složiti, već će mi reći da je upravo on skroz racionalan, itd). Malo zamara i ta večita proračunatost i gladnost za nekakvim uspehom sebe i svoje dece, tu postoji neki animalizam koji tako smara. Skoro da mi i fanatične religije izgledaju privlačnije od toga, a boemski život da ne govorim.

 

Ovi sto salju decu na casove klavira, klizanja, matematike, engleskog, mandarinskog... vec kad napune 3-4 godine, neka obrate malo paznju da ne popiju metak u glavu:

 

http://www.torontolife.com/informer/features/2015/07/22/jennifer-pan-revenge/

 

Prisila nije dobra stvar i ne moze se opravdavati `dobrim` namerama. `Teacher leave the kids alone`.

Edited by noskich
Link to comment

jbg da sam na tvom mestu stavio bih novac u svoja usta*

nema potrebe da zivis od/participiras u sistemu u koji ne verujes

otvoris sopstveni biznis - praktikujes ono sto propovedas, zar ne?

zasto bi zavisio od rezultata berze?

e sad, jel imas muda od mesinga* Ili ne?

da li su ti muda mekana pa zelis da zivis od verovatnoce da ce se tvoja ustedjevina oploditi - ili su ti muda tvrda ko kamen pa hoces da se oprobas on your own?

hm, rekao bih da si мекушац, бгате:)

Link to comment

jbg da sam na tvom mestu stavio bih novac u svoja usta*

nema potrebe da zivis od/participiras u sistemu u koji ne verujes

otvoris sopstveni biznis - praktikujes ono sto propovedas, zar ne?

zasto bi zavisio od rezultata berze?

e sad, jel imas muda od mesinga* Ili ne?

da li su ti muda mekana pa zelis da zivis od verovatnoce da ce se tvoja ustedjevina oploditi - ili su ti muda tvrda ko kamen pa hoces da se oprobas on your own?

hm, rekao bih da si мекушац, бгате :)

 

A cekaj, sa svojim biznisom ne bih ziveo i participirao u sistemu?

Ne bih gledao profit i da zakinem zaposlenima kako bi mi sto vise ostalo?

 

Moze i takav biznis neprofitne prirode da se pokrene, ali onda kada ne moras da mislis o racunima. 

Edited by noskich
Link to comment

oh, kapiram - sto lepo be kazes da si investitor umesto sto nas davis raznoraznim bullshitom?

Opet moram da ga branim (premda je znao da me nervira, ali to je više zbog stila nego sadržine)... On ima prava da isprobava načine za život koliko i bilo ko drugi ovde - a drugi isprobavaju akademsku odličnost - vidi na PhD topiku, biznis umeće - vidi na MBA topiku, treći gledaju kako da se izvade iz Srbije - recimo, Malta topik, četvrti su zauzeli vaskolike pozicije i gledaju kako da na njima ostanu, da ne imenujem, peti bi da programiraju (vidi na kompjuterskim temama)... Što ne bi noskich težio ka 4h radnoj nedelji (i o tome pisao ovde)? :) (Ja lično u to ne verujem, ali mi je zanimljivo da čitam).

Link to comment

Problem sa 4HWW je sto se zasniva na uspehu u biznisu. Ne moze svako da ga replicira niti je uspeh zagarantovan. Smanjenje troskova je nesto sto svako (u razvijenim zemljama) moze da uradi, a uspeh je stvar racunice.

Sa jedne strane smanjujes troskove, sa druge povecavas pasivan prihod. Kada se oni susretnu uspeo si. 

Link to comment
 

 

Sa jedne strane smanjujes troskove, sa druge povecavas pasivan prihod. Kada se oni susretnu uspeo si. 

 

Kod mene to ima šanse da se susretne koliko i da ja kresnem Nicole Kidman.

Edited by Indy
Link to comment

Isto je kao mrsavljenje. Prvo treba imati jaku motivaciju, zatim planirati promene, sprovoditi ih i prilagodjavati u hodu.

Sustina nije ta brojka kada se stane na vagu isto kao sto sustina nije iznos novca na racunu.

Poenta je u promeni. Kada promenis zivotni stil, u slucaju mrsavljenja ishranu, aktivnost, san... samo je pitanje vremena kada ces doci do tog zacrtanog cilja. Medjutim ako takav zivotni stil nisi internalizovao, to jest nisi se promenio, onda ta tezina nece biti odrziva. Ne radi se o penjanju na planinu i onda stanes na vrh i zavrseno je, happy end. Jako vazan je proces, makar toliko vazan kao i konacni cilj. 

 

Kao kada gojazna osoba kaze drugoj sa idealnom tezinom - zasto vezbas kada imas idealnu tezinu? A to je upravo uzrok te tezine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...