Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pa ne treba se nervirati zato što neće svi da žive na isti način.

ne smeta mi to, normalno da nece i ne treba da zive na isti nacin. suvisno je pisati to

Link to comment

Jarane, od Australije nisam dobio ni dolara niti od nje ista ocekujem. Ne racunam uopste na bilo kakva davanja, pretpostavljam da starosna penzija nece postojati kada budem bio star. Na super racunam, ali to je novac koji sam zaradio, nikakva beneficija. Osnovni plan je bas takav, 100% u se i u svoje kljuse.

Bas zbog familije guram jos tri godine. Da sam solo sada bih verovatno bio u Laosu i odmarao na obali Mekonga.

Edited by noskich
Link to comment

ovo sa zemljom, sto poljoprivrednom, sto za prosirenje gradova je vrlo naivno. to je opste mesto. mnogi od nas znaju gde ce se i kako siriti beograd, recimo, znaju i gde je dobra zemlja u vojvodini ali sve i da imamo kapital da ulozimo u tu zemlju, to je daleko od dovoljnog. to je prcija korumpiranih mocnika i krimosa i nerazvijenim zemljama i povlascenih klasa u razvijenim, tu prosecan gradjanin nema sanse da priviri, osim ako ne skrene u bezakonje pa nakupi kintu i debelo plati da se u to kolo uhvati. noskich je cuo za tipa u indoneziji, mogao je i miskovica da uzme za primer, i on se obogatio na zemlji. nije problem znati gde je kinta, to svi znaju, problem je uci u grupu koja tu kintu ubira. a i nece svako u to kolo.

 

sistem se zasniva na tome da ako nismo bogati, moramo odraditi radni vek. neki srecnik dobije na lutriji, poneko se obogati, neko uspe da se provuce i penzionise do 40te pa ima srece da se ne nadje na birou sa 55 ali to je toliko retko da malo ko zeli da rizikuje. nije bas da su svi koji rade budale nego je iskustvo/istorija pokazalo da ako zelis da se rano penzionises, moras da se obogatis tako da drugi rade za tebe. ovo sa skromnoscu, sitnim ulaganjima i minimalnim potrebama uglavnom izadje na to da godine koje nisi odradio u punoj snazi moras da odradjujes mator i kljakav. ko zeli taj rizik - bujrum. i ja mu zelim da uspe. ali tesko braco i drugovi, vrlo tesko... 

Link to comment

noskich, poštujem tvoj izbor ali mi se čini da ne uzimaš u obzir činjenicu da se ljudi tokom godina menjaju.

menjaju im se navike, porodični statusi, žene se, rađaju im se deca, oboljevaju...

to što danas imaš ovakve poglede na život ne znači da ćeš pri tome ostati i za 10-15 godina.

naročito ukoliko budeš imao decu.

deca su velika obaveza u svakom pogledu.

sem toga, žene su jakoo, jakoo osetljive i bolećive na decu i njihove potrebe.

život je veoma komplikovan, posebno kad dođeš u kategoriju 45+ pa shvatiš da i pored toga što živiš zdravo i zdravo se hraniš, bitnu ulogu imaju i geni koje nosiš, a na koje teško da možeš da utičeš. ovde pre svega mislim na bolesti i propratne troškove.

 

neću da mračim, želim ti da ostvariš svoj san, i ukoliko uspeš, biće mi veoma drago :)

Link to comment

Znaš šta, baš je lepo što ima još uvek i nekog idealizma (premda se noskič neće složiti, već će mi reći da je upravo on skroz racionalan, itd). Malo zamara i ta večita proračunatost i gladnost za nekakvim uspehom sebe i svoje dece, tu postoji neki animalizam koji tako smara. Skoro da mi i fanatične religije izgledaju privlačnije od toga, a boemski život da ne govorim.

Link to comment

khmm

ja decu nemam, niti ću ih ikada imati.

samo konstatujem da onog trenutka kada deca dođu na red, ukoliko dođu, život postaje jednačina sa više nepoznatih.

tada ljudi počnu naglo da se menjaju. videla to x puta.

da li tako mora? ne znajem.

Link to comment

ovo sa zemljom, sto poljoprivrednom, sto za prosirenje gradova je vrlo naivno. to je opste mesto. mnogi od nas znaju gde ce se i kako siriti beograd, recimo, znaju i gde je dobra zemlja u vojvodini ali sve i da imamo kapital da ulozimo u tu zemlju, to je daleko od dovoljnog. to je prcija korumpiranih mocnika i krimosa i nerazvijenim zemljama i povlascenih klasa u razvijenim, tu prosecan gradjanin nema sanse da priviri, osim ako ne skrene u bezakonje pa nakupi kintu i debelo plati da se u to kolo uhvati. noskich je cuo za tipa u indoneziji, mogao je i miskovica da uzme za primer, i on se obogatio na zemlji. nije problem znati gde je kinta, to svi znaju, problem je uci u grupu koja tu kintu ubira. a i nece svako u to kolo.

 

sistem se zasniva na tome da ako nismo bogati, moramo odraditi radni vek. neki srecnik dobije na lutriji, poneko se obogati, neko uspe da se provuce i penzionise do 40te pa ima srece da se ne nadje na birou sa 55 ali to je toliko retko da malo ko zeli da rizikuje. nije bas da su svi koji rade budale nego je iskustvo/istorija pokazalo da ako zelis da se rano penzionises, moras da se obogatis tako da drugi rade za tebe. ovo sa skromnoscu, sitnim ulaganjima i minimalnim potrebama uglavnom izadje na to da godine koje nisi odradio u punoj snazi moras da odradjujes mator i kljakav. ko zeli taj rizik - bujrum. i ja mu zelim da uspe. ali tesko braco i drugovi, vrlo tesko... 

 

Mene taj put akumulacije radi akumulacije ne interesuje. A ne slazem se da je tesko niti da je rizik veci nego rizik klasicnog radnog veka.

 

Koga interesuje zasto neka pogleda ovde, imate racunicu, pa ko se pouzda u 2+2=4 on ce se pouzdati i u ovo:

 

http://www.mrmoneymustache.com/2012/01/13/the-shockingly-simple-math-behind-early-retirement/

 

http://www.mrmoneymustache.com/2012/05/29/how-much-do-i-need-for-retirement/

 

http://www.mrmoneymustache.com/2011/10/17/its-all-about-the-safety-margin/

 

http://www.mrmoneymustache.com/2012/05/14/first-retire-then-get-rich/

 

Kljucna stvar je motivacija. To je nesto sto vec mora da postoji, nesto sto si imao kao internalizovanu vrednost. Kada imas intrinsicku potrebu za tim onda ces naci nacina da to ostvaris.

Edited by noskich
Link to comment

ovo Ima toliko smisla. ubijes se od posla da ne bi radio

 

Ima vise smisla nego da se ubijes od posla da bi radio.  :lolol:

 

Bilo pre, ali ponavljanje je majka znanja: 

 

 

`You’ll be doing things you don’t like doing in order to go on living that is to go on doing things you don’t like doing. Which is stupid. Better to have a short life that is full of what you like doing than a long life spent in a miserable way.

It is absolutely stupid to spend your time doing things you don’t like in order to go on spend time doing things or doing things you don’t like and teach your children to follow in the same track.`

Link to comment

Ima vise smisla nego da se ubijes od posla da bi radio.  :lolol:

 

rad kao takav ima vise smisla nego sjedenje na plazi pod suncobranom i listajuci apdejte na berzama. sve postaje robovanje kada imas posao koji ne volis da radis.

mada, cijela ova prica je 1 odvratna simplifikacija koja je tipicna za kapitalizam. pogotovo kada se pocne ukrstati sa nekim hipi spiritual prodavanjem magle...

 

a u vezi videa...predlazem da isprintas ovaj citat pa ga objesi pred radna mjesta ljudi ciji ce ti radi obezbediti cirkus sa berzama i ulaganjima

 

 

`You’ll be doing things you don’t like doing in order to go on living that is to go on doing things you don’t like doing. Which is stupid. Better to have a short life that is full of what you like doing than a long life spent in a miserable way.

It is absolutely stupid to spend your time doing things you don’t like in order to go on spend time doing things or doing things you don’t like and teach your children to follow in the same track.`

 

coal-mine-china_1742357c.jpg

 

beyond-mining-taxes.jpg

 

china-economy-working-class-production-l

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...