Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

@noskich sto joj ne kupis zlatnog kengura danas za US$1133 uz uputstvo 'honey, cuvaj ga 20 godina da bi tad vredeo US$1134'

Edited by maximus
Link to comment

svoju sam odvikao da jede napolju.

bilo je teško, ali se moralo izdržati zbog portfolia  :fantom:

 

koliko te sada izađe na mesečnom nivou, mene upola od kako ne jede napolju :)

Link to comment

problem sa njegovom taktikom je sto druge ljude poziva da zive kao on, a njegova strategija zavisi od toga da drugi ljudi stvaraju i trose. ne znam sta misli na cemu bi pocivale te investicije, ako bi svi ziveli u kuci koju su napravili od kontejnera, jeli iz svoje baste/dumpstera iza samousluge i gledali kako da se penzionisu.

Link to comment

apsolutno je ok da zivi kako hoce, i ja se wholeheartedly slazem sa njim da 40 godina sedenja u nekoj dreary kancelariji nije nacin da se provede zivot. OVde samo ukazujem na kognitivnu disonancu, jer sanja svet u kojem svi zive kao on.

 

edit. tj ne zivi sada, nego sanja da ce da zivi.

Edited by rajka
Link to comment

On ima ideju da je to zamena 9-5 robovskog rada sa nekim relaksiranim povremenim nonšalantnim pogledom na tablet na nekoj peščanoj plaži.

 

Ja mu želim da u tome uspe, i nek meni sačuva neko mesto tu u dubokoj hladovini.

Link to comment

I ja mu zelim sve najbolje, ali bi bilo dobro da to ne predstavlja kao izbor koji ima neke eticke prednosti u odnosu na konzumerizam, jer je rast vrednosti njegovog portfolija uslovljen bujanjem potrosackog drustva. 

Link to comment

problem sa njegovom taktikom je sto druge ljude poziva da zive kao on, a njegova strategija zavisi od toga da drugi ljudi stvaraju i trose. ne znam sta misli na cemu bi pocivale te investicije, ako bi svi ziveli u kuci koju su napravili od kontejnera, jeli iz svoje baste/dumpstera iza samousluge i gledali kako da se penzionisu.

 

 

 

i za nekoga ko je ,,slobodan,, previse koristi rec -sledbenik- 

Link to comment

Zavisi gde mu je portfelj™. Ima i one etičke investicije, takođe.

 

ne zavisi. rast bilo kojih indeksa dugorocno ce da pociva na rasti ekonomije. eticke investicije samo znaci da izbegavaju ulaganje u pojedine industrije tipa cigarete, alkohol, nuklearke ili sta li je vec bent datog fonda. ipak, ono u sta ulazu mora da raste da bi imao dugorocan rast fonda, a da bi to raslo moras da imas potrosnju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...