Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

nije ovde bila ideja da vas blatim - vi imate svoj ukus, kakav je da je, samo sam htela da dokažem da žene nisu eto samo tako same od sebe potrošači jer im se tako hoće, već da mnoge jednostavno pod takvim pritiscima popuštaju i internalizuju ih. tj da su za 'konzumerizam' muškarci jednako 'krivi', pa makar oni sami ne depilirali ruke ili išli na fitnes koji mrze i tako to.

nema to veze sa pisijem.

Link to comment

Problem sa ovakvom idejom je to što ona* smatra žene idiotima, robotima bez ikakve slobodne volje. Pred snagom društvenih konvencija koje su ovde "zlo", žene "popuštaju" i prihvataju to zlo, koje ih tretira kao niža bića itd. Mislim da svaka takva (moralistička i simplifikujuća) ideja pada u vodu pred činjenicama i pred ženama koje žive ove konvencije ali su jake i preko njih uspevaju da se probiju umesto da ih samo prihvataju kao neko "nužno zlo".

 

A to da postoji dvosmerna veza između advertajzinga i onih kojima se taj advertajzing obraća uopšte nije potrebno objašnjavati.

 

 

* ideja

Edited by FERNOUX H
Link to comment

stvar je u tome da si ti debil kada možeš dete od 12-13 godina da oslovljavaš sa "ona debela".

 

 

 

Pa jel mršava?

 

"Debela" nije uvreda, već opis fizičkih osobina nečega/nekoga. Štaviše, može da bude i potpuno subjektivan.

 

Meni je, recimo, većina manekenki mršava i ne sviđaju mi se. Sa druge strane, Kim Kardašijan je debela i što se mene tiče izgleda vrhunski.

 

Link to comment

samo sam htela da dokažem da žene nisu eto samo tako same od sebe potrošači jer im se tako hoće, već da mnoge jednostavno pod takvim pritiscima popuštaju i internalizuju ih. tj da su za 'konzumerizam' muškarci jednako 'krivi', pa makar oni sami ne depilirali ruke ili išli na fitnes koji mrze i tako to.

nema to veze sa pisijem.

 

Još jedna stvar: ko ide na fitnes a mrzi ga jednostavno je debil. Tako uopšte ne razmišljaju teretanuše i to zna svako ko je sa njima imao kontakt. Ti ovde imaš u glavi nekoga ko govori "mrzim fitnes, ali idem na nj jer to društvo traži od mene". To je karikatura. Možda neko i razmišlja tako, ali ako i ima takvih ljudi (koji sebi svesno govore "radim to jer je to društvo tražilo od mene") to su samo neki marginalni slučajevi i većina ljudi ne razmišlja tako.

Link to comment

ma da, debela nije uvreda.

 

Ma uvreda je, ne negiram ja to. Svi znamo da može imati i itekako pozitivne konotacije, ali one nastaju manipulisanjem tog (nekorektnog) odnosa. Svakako ja ne bih govorio na taj način o devojčici od 12 god. tako da je u mom slučaju samo (objektivna) uvreda (bez zle namere).

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ne kažu to, već kažu: idem na fitnes da se gomila debila ne bi okretala za mnom i dobacivala mi!

 

Pa valjda će debili pre da se okreću i dobacuju zgodnoj nego debeloj?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...