Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

U njihovu odbranu, njima je zivot i dalje (znatno) tezi (kucni radovi, kuvanje + deca = sve je to jos uvek uglavnom na njima; plus i posao, ako rade).

 

Takodje su zrtve advertajzinga, moraju imati beach-ready body, material girl, beyonce kao "feminista" i ostale gluposti... premda im niko ne smeta da se u tome osveste, ali tu je po meni feminizam dosta zakazao.

 

(Otvaram konzervu crva, ali nadam se da se niko nece uvrediti... nije mi to namera).

Edited by Indy
Link to comment

slažem se, u većini slučajeva je tako. nije da mi je drago ali eto...

 

edit: da ne bude zabune, nije mi drago što i sama povremeno upadam u zamku kompulzivne kupovine.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Recimo da sam uveren da su zene glavni uzrocnik konzumerizma.

 

Davno sam ja rekao da nema zena, muski imetak bi bio gajba piva dnevno i koliba pored reke :D

Link to comment

image.jpg

 

Sednem na trem s čašom vina i tako... Skromni kućerak, ali šta će mi više. Pola sata odatle je Bay of Islands (slika dole). Domaći sam na NZ, ako ponestane para ima i državna penzijica (pod izvesnim uslovima, vidi spoiler). Međutim, troškovi bi bili mali. Oblast je Northland, nema potrebe za grejanjem, a ni hlađenjem (In summer, temperatures range from 22°C to 26°C, occasionally rising above 30 °C. In winter, maximum temperatures vary between 14°C and 20°C). Još: "NZ citizen is eligible for publicly funded health and disability services."

 

Šta bih mogao za neku dodatnu kintu? Možda fotografije ručno izrađene nekim tradicionalnim metodom, npr. wet collodion plates. Prodavalo bi se tu i tamo preko neta, možda? Vajdica.

 

bayofislands.jpg

 

 

You may be able to get New Zealand Superannuation if you:

are aged 65 or over
are a New Zealand citizen or permanent resident
normally live in New Zealand at the time you apply.

You must also have lived in New Zealand for at least 10 years since you turned 20. Five of those years must be since you turned 50.

 

Link to comment

U njihovu odbranu, njima je zivot i dalje (znatno) tezi (kucni radovi, kuvanje + deca = sve je to jos uvek uglavnom na njima; plus i posao, ako rade).

 

Takodje su zrtve advertajzinga, moraju imati beach-ready body, material girl, beyonce kao "feminista" i ostale gluposti... premda im niko ne smeta da se u tome osveste, ali tu je po meni feminizam dosta zakazao.

 

(Otvaram konzervu crva, ali nadam se da se niko nece uvrediti... nije mi to namera).

ali pritisak da se konzumira uglavnom dolazi od muškaraca u svojoj okolini, (mada, priznaću, i žene često umeju da budu prilično bezdušne kad se dođe do proganjanja onih koje se po nečemu razlikuju), a ne isključivo advertajzinga.

evo na primer samo s ovog foruma par postova

 

Pinkove zvezdice. Lena ispala, izgleda da će Trajče biti pobednik.

 

edit: zajebao sam se, gledam reprizu

ne mogu da verujem da je ova debela pobedila

Tja™.

Veći je hejt kada ih depilira pa preskoči termin.

Izgleda kao da upravo prolazi fazu pretvaranja u vukodlakicu.

i slično.

Link to comment

Jeste, ako ne moras da placas stanovanje. A i to je samo, u mom slucaju, ako preteram sa godinama zivota (sto sad ne izgleda narocito verovatno). Imam neki svoj fond koji nije veliki, ali ce me verovatno nadziveti (ostaje zeni, sto je OK).

Link to comment

ali pritisak da se konzumira uglavnom dolazi od muškaraca u svojoj okolini, (mada, priznaću, i žene često umeju da budu prilično bezdušne kad se dođe do proganjanja onih koje se po nečemu razlikuju), a ne isključivo advertajzinga.evo na primer samo s ovog foruma par postovai slično.

Oh™

Nisam znao da spominjanje ženske dlakavosti kršenje pravića PC-a... Verovatno je sledeće zabrana spominjanja da neko smrdi kao zver.

Link to comment

Da se razumemo, ja neću da se pravdam ni pred kim niti da negiram da je ovaj komentar za gojaznost i/ili dlake (u našem kontekstu) seksistički™. Stvar je samo u tome što postoje žene koje kukaju zbog "bezdušnosti" sveta oko njih i istovremeno postoje i neke druge žene koje su u tom bezdušnom svetu morale da nauče da žive, i da ga na odgovarajući način iskoriste umesto da žale sudbinu i apeluju na neku višu instancu da to promeni. Ove prve (ili prvi) su rasle pod staklenim zvonom i žele svet po toj (svojoj) meri, ove druge su naučile da izdominiraju i ne dozvoljavaju da ih bilo ko posmatra kao žrtve.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Mislim da si totalno promasio loptu rodmane.

 

@Noskich: ako se dobro secam, ti si imao neku kombinaciju razlicitih vrsta ulaganja. Mozes li malo vise o tome koje se najvise isplatilo nakon ovih par godina, koje ti je oduzelo najvise vremena i truda itd itd... Cisto da znamo opcije ako dodjemo u cudnu situaciju da imamo visak para :D

Link to comment

Da se razumemo, ja neću da se pravdam ni pred kim niti da negiram da je ovaj komentar za gojaznost i/ili dlake (u našem kontekstu) seksistički™. Stvar je samo u tome što postoje žene koje kukaju zbog "bezdušnosti" sveta oko njih i istovremeno postoje i neke druge žene koje su u tom bezdušnom svetu morale da nauče da žive, i da ga na odgovarajući način iskoriste umesto da žale sudbinu i apeluju na neku višu instancu da to promeni. Ove prve (ili prvi) su rasle pod staklenim zvonom i žele svet po toj (svojoj) meri, ove druge su naučile da izdominiraju i ne dozvoljavaju da ih bilo ko posmatra kao žrtve.

 

stvar je u tome da si ti debil kada možeš dete od 12-13 godina da oslovljavaš sa "ona debela".

 

a deo o dve grupe žena :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...