Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

brate, ti radiš u tercijarnom sektoru :fantom:

 

Moj posao je bullshit isto. Ne krijem. Efektivno radim jedan do dva sata dnevno u proseku. Eto zasto sam na forumima. Ubijam vreme.

Edited by noskich
Link to comment

Moj posao je bullshit isto. Ne krijem. Efektivno radim jedan do dva sata dnevno u proseku. Eto zasto sam na forumima. Ubijam vreme.

Pa sta bi od one price da radis neprekidno na poslu, pa se onda jos sat vozom kuci, pa kad konacno stignes ne mozes da gledas na oci od umora? 

 

edit: i sad ti je i posao bullshit? zar ti nisi proveravao bankare da li rade kako treba, na polzu working class men-a, i na toj prici pobrao aplauz levicarski nastojenih forumasa?

Edited by ObiW
Link to comment

Obi, probaj eksperiment, sedi na stolici ispred kompjutera 8 sati tako da sa vremena na vreme mozes da proveris mail ili forum, ali ostalo vreme moras da zevas u nesto levo. Pa se onda vrati vozom kuci i reci mi kako se osecas. A to kad radim, tih sat dva dnevno onda to radim sto sam napisao.

Link to comment

A jel i kod tebe Obama levičar, samo da proverim?

 

Osoba koju sam referencirao u svom postu se javno deklarisala kao levicar. Za tebe se ne secam da si se deklarisao kao levicar. 

 

Inace kad vec pitas, Bernie Sanders je levicar, Obama nije. 

 

Obi, probaj eksperiment, sedi na stolici ispred kompjutera 8 sati tako da sa vremena na vreme mozes da proveris mail ili forum, ali ostalo vreme moras da zevas u nesto levo. Pa se onda vrati vozom kuci i reci mi kako se osecas. A to kad radim, tih sat dva dnevno onda to radim sto sam napisao.

 

Pa nisi to tako napisao onomad, pisao si da bas rmbas iz sve snage tih osam ili devet sati na poslu. I da ti bas zbog tog celodnevnog rmbacenja treba jos sat dva da se oporavis kad dodjes kuci. I da je to razlog zasto ne mozes sebe da zamislis da tako provedes ceo radni vek. Tako je i pocela ta prica ciji je radni naslov bio "penzionisacu se u 35. godini, sa 8 godina radnog staza". Sad se situacija promenila pa je i target date promenjen.

 

Da se razumemo, meni je ovaj topik kao film Boyhood, live blog tvog odrastanja. Kao sto u Boyhoodu ne vidimo bas svaki kadar u zivotu glavnog junaka, tako ni ovde ne procitamo bas sve sto se dogodilo. Ja kad primetim rupu u fabuli, pitam za pojasnjenje.   

 

 

Kako si isplanirao odlazak u prevremenu penziju? Jesi li postavio sebi neke prolazne ciljeve? Do koje fazi si stigao?

 

Dok ne odgovori, ja cu po secanju sta je pricao onomad tamo™. Cilj je soma evra mesecno, sto je dovoljno da se prezivi u selu u Tajlandu na obodu dzungle, sustainable living, naravno. Kolika je glavnica? Pa to zavisi od toga da li racuna na ROI od 4% ili 8%. Tipujem na 8%.

Link to comment

Kako si isplanirao odlazak u prevremenu penziju? Jesi li postavio sebi neke prolazne ciljeve? Do koje fazi si stigao?

Prvo terminoloski da razjasnimo. Penzija u srpskom poimanju je stanje nemoci kada vise nisi ni za sta pa cekas da umres i vegetiras. Finansijska nezavisnost je pozicija u kojoj pokrivas zivotne troskove investicijama, to jest pasivnim prihodom. Sto ne implicira cime se bavis ili ne bavis.

 

Planirati je slozeno jer ima dosta faktora koji su nepoznanica. Stepen inflacije, povracaj na investicije, ocekivani nivo troskova u buducnosti... U mom slucaju je jos komplikovanije jer ce moje buduce okolnosti biti potpuno drugacije od sadasnjih. Druga zemlja, stambeni polozaj, veca porodica... Uzimajuci sve to u obzir plus cinjenicu da je moj stil investiranja manje izlozen riziku od prosecnog, trebace mi jos 2.5 do tri godine ceteris paribus. Pri cemu ne racunam imovinu partnerke niti bilo kakvo buduce nasledstvo plus uzimam ocekivane vise troskove nego sto cu ih verovatno imati uz pretpostavku da se 100% finansiram pasivno. Sto vrlo verovatno nece biti slucaj posto da li se bavio hobijima, malom proizvodnjom ili uslugom ili mozda radio kao zaposleni nesto sto me zanima u tom trenutku, uglavnom necu sedeti skrstenih ruku.

Edited by noskich
Link to comment

Osoba koju sam referencirao u svom postu se javno deklarisala kao levicar. Za tebe se ne secam da si se deklarisao kao levicar.

 

Inace kad vec pitas, Bernie Sanders je levicar, Obama nije.

 

 

 

Pa nisi to tako napisao onomad, pisao si da bas rmbas iz sve snage tih osam ili devet sati na poslu. I da ti bas zbog tog celodnevnog rmbacenja treba jos sat dva da se oporavis kad dodjes kuci. I da je to razlog zasto ne mozes sebe da zamislis da tako provedes ceo radni vek. Tako je i pocela ta prica ciji je radni naslov bio "penzionisacu se u 35. godini, sa 8 godina radnog staza". Sad se situacija promenila pa je i target date promenjen.

 

Da se razumemo, meni je ovaj topik kao film Boyhood, live blog tvog odrastanja. Kao sto u Boyhoodu ne vidimo bas svaki kadar u zivotu glavnog junaka, tako ni ovde ne procitamo bas sve sto se dogodilo. Ja kad primetim rupu u fabuli, pitam za pojasnjenje.

 

 

 

 

Dok ne odgovori, ja cu po secanju sta je pricao onomad tamo™. Cilj je soma evra mesecno, sto je dovoljno da se prezivi u selu u Tajlandu na obodu dzungle, sustainable living, naravno. Kolika je glavnica? Pa to zavisi od toga da li racuna na ROI od 4% ili 8%. Tipujem na 8%.

Da li sam ja levicar opet je terminolosko pitanje, sta je levicar. Politicka pozicija koja mi je najbliza je komunalizam Marija Bukchina.

 

Ne, zevanje bezveze i rmbacenje su zamorni. I da, osecam se umorno nakon zevanja. Ne znam kako se situacija promenila i target. Diplomirao sam pred kraj 28-me.

 

Roi koji racunam je 4% nakon inflacije sto je ok jer su mi sve ostale pretpostavke prilicno konzervativne. Sa nekakvim dodatnim prihodom u buducnosti i 3% bi trebalo da bude dovoljno. Sa potencijalnim nasledstvom i dodatnim prihodom priblizavamo se 2%. I sve to bez uzimanja u obzir prihoda partnerke.

 

Kolika je cifra pasivnog prihoda u pitanju radije ne bih detaljisao, samo cu reci da je veca nego pre sto je i logicno zbog inflacije i manjeg roi-ja danas.

Edited by noskich
Link to comment

 

Tekst o nedostatku vremena, samo u drugačijem kontekstu od onog u članku koji je Indy linkovao. 
 

 

 

Dobar je tekst, a i nasmejao me je, jer je ovo vec bilo. Tema ima 157 strana i sada kad se stvari ponavljaju vidi se koliko je tema `gusta`. Vredelo bi da opet pogledam od pocetka pa da se prisetim nekih interesantnih linkova.

Link to comment

Sve je to lepo, dok se ne oženiš...

 

Sta podrazumevas pod `ozenis`? Znas da se u Australiji de facto veza pravno tretira isto kao brak, a stupa na snagu automatski nakon sest meseci zivota na zajednickoj adresi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...