Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

stipso 1; sta ako se svi ugledaju na tebe pa dodje do 1 paradoxnog thrifta™?

 

Kako sta, jesi li pogledao linkove? Svi moraju da se ugledaju na mene plus jos vise da bi zivi svet dugorocno preziveo na ovoj planeti.

Link to comment

Kako sta, jesi li pogledao linkove? Svi moraju da se ugledaju na mene plus jos vise da bi zivi svet dugorocno preziveo na ovoj planeti.

 

ne moraju svi da se ugledaju na tebe, ti si samo drugi kraj ekstrema... niti je ekstremni konzumerizam dobar niti vracanje u pecine.

Link to comment

OK, sad ću da ga branim... nije on promovisao vraćanje u pećine.

 

Ja sam malo umereniji od njega, ja recimo mislim da je velika stvar da što više nas ne kupi novi model smartfona... A pogotovo ne smartvoč. Razmislite o tome.

Link to comment

Ja razmisljam o tome svakodnevno, i prilicno sam umereni konzument u svakom smislu. Ali, noskich jeste ekstreman, ponajvise ekstremno nadobudan a takvi ne mogu doneti pozitivnu promenu sa koje god strane da posmatram. Cuj, bilo ko mora da se ugleda na njega. Pa radije ne bih... mislim da postoji dosta dobrih nacina da se prednosti zivota u 21. veku ukombinuju sa ocuvanjem zivotne sredine bez vracanja na zivot bez struje, tekuce vode, privatnog prostora, itd.

Nije toliko problem u materijalima koje kaci, svako od nas ce pronaci sebi nesto zanimljivo i primenljivo, ali nastup mu je takav da izaziva (meni) krajnju odbojnost prema svemu sto promovise. kenjanje (pardon my french) sa visine je meni u top 3 najgore ljudske osobine.  

 

edit: smartvoc je totalna idiotarija... menjanje telefona, televizora itsl. samo zato sto je izasao novi model je takodje idiotarija (iz moje perspektive), ali to je najvise odlika ljudi koji time sebi kupuju osecaj viseg statusa i boljeg zivota, tzv. "365 lepih dana" (izuzimam istinske zaljubljenike u tehnologiju). mislim da su sanse da im se objasni da to nije dobro tako sto ce im se drviti kako treba da se vrate u "bedu" iz koje su se izvukli (ono, preci su ostavili kosti na njivama i ziveli u zajednicama bez ikakvog komfora) male i nikakve, cak izazivaju jos veci prezir prema svemu sto nije "moderno".

 

izvinjavam se na sturom i generalizovanom pisaniju, nema vremena sad za vise

Edited by nera
Link to comment

Noskich isuviše često zvuči, ajd da kažem radikalno, ekstremno.

E sad, da li je stvarno takav ili ipak malo umereniji, ko to zna sem njega.

Ovako, zna da ide na živce i bez većeg udubljivanja u ono šta piše.

Što se tiče smartfona, u potpunosti se slažem.

Ja to vidim kao besmisleni i nekontrolisani konzumerizam i ništa više

Link to comment

Mene noskič često nervira upravo zato što se u osnovi slažem s njim, ali ne mislim da je on baš najboji advokat za stvar za koju se zalaže.

 

Možda zato što sam (sve) matoriji, čini mi se da nežni način daje bolje rezultate (od oštrog). Mada i meni ponekad dopizdi, pošto špijuniraju internet, ne smem da napišem šta mi dođe da uradim nekim govnima (muzička ilustracija) na vlasti.

 

Link to comment

OK, sad ću da ga branim... nije on promovisao vraćanje u pećine.

 

Ja sam malo umereniji od njega, ja recimo mislim da je velika stvar da što više nas ne kupi novi model smartfona... A pogotovo ne smartvoč. Razmislite o tome.

 

+1

 

dobijam sledeći za džabe uz produžetak ugovora  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

OK, sad ću da ga branim... nije on promovisao vraćanje u pećine.

 

Ja sam malo umereniji od njega, ja recimo mislim da je velika stvar da što više nas ne kupi novi model smartfona... A pogotovo ne smartvoč. Razmislite o tome.

+1

Isto vazi i za automobile, namestaj itd... Dakle kupovati stvari koje traju duze. Ako bas hoces da se kurcis sa novim jaguarom kurci se.. al makar malo duze od 3 godine :) I namestaj.. umesto nekog raspada koji se menja svakih par godina kupi si bre dobar namestaj. Eno ormar koji je moj deda kupio jos radi perfect, mislim da ce da nas sve nadzivi :D

 

I koristiti noge/bicikl/public transport gde god je moguce.

Link to comment

Poenta je upravo u tome da je stanje toliko ozbiljno da i ja kojeg ovde nazivaju ekstremnim nisam dovoljno ekstreman da bi moja potrosnja bila potpuno odrziva.

Sazetak  istrazivanja je da cak i kada bi svi ljudi na planeti bili vegetarijanci koji zive u uradi sam kucama od zemlje u kolektivima koji zajednicki koriste stvari umesto da svako ima svoje zasebno, cak i tada bi nam trebala jedna i po Zemlja da bi bili odrzivi, to jest da bi se resursi prirodnim putem regenerisali do u neodredjeno vreme. 

 

Zasto svemir ne vrvi od zivota, pa sve se vise namece kao verovatna teza da se intelegentni zivot samounisti na odredjenom stupnju razvoja.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...