Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

http://www.afr.com/real-estate/residential/nsw/sydney-housing-market-has-not-peaked-higher-prices-to-come-20150506-ggvgvb

Balon se jos naduvava i kad ce da pukne to sami bog zna.

To ti je kao i zemljotres. Sigurno ce ga biti ali niko do sada nije uspio da predvidi datum.

Mi sto smo se na vrijeme otarasili rente sada mozemo da izigravamo hipstercice  :lala:

 

Ne znam sta izigravas, ali ja rentu nisam placao jos od marta 2009 kada sam preuzeo kucu od cimera koji su se iselili. Partnerka i ja 0 renta, 0 rezije (struja, gas, voda, telefon, internet) od tada.

Pre toga sam u toj kuci placao 80 dolara nedeljno za sobu plus rezije na ravne casti.

Edited by noskich
Link to comment

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/1484176-ovo-su-najneverovatniji-srbi-u-istoriji-1976-su-u-svom-brodicu-krenuli-na-put-oko-sveta-koji-je-trajao-31-godinu

OVO SU NAJNEVEROVATNIJI SRBI U ISTORIJI: 1976. su u svom brodiću krenuli na put oko sveta koji je trajao 31 GODINU!

Tada smo živeli u Francuskoj. Meni se nije svideo način na koji ljudi žive, a ni ja. Kapitalizam tada, a i sada uzima veliki zamah. Ljudi rade po ceo dan, dođu kući, gledaju televizor dok se ne uspavaju i svakoga dana sve isto. Još ako imate kredit koji otplaćujete više od dvadeset godina život vam se svodi samo na jurcanje za novcem. Od ušteđevine koje smo imali kupili smo korito za jedrenjak i polako ga pravili pune tri godine.

pa vidi jozu horvata, em ranije od njih, em romanticnije, s tim sitnim problemcicem sto su mu oba sina poginula na moru. cak ga je i krleza molio da tog drugog ne vodi sa sobom.

 

a inace zbilja jako interesantan covjek. dugo je pozivio, pun prica.

Edited by morgana
Link to comment
  • 1 month later...

Ovu temu je zapoceo Noskich prije nesto vishe od 4 godine. Covjek koji zivi u Sydney, gradu koji je u medjuvremenu dozvio stravican rast cijena nekretnina.

Za ove 4 godine, prosjecna cijena kuce u jednom od suburba dje je on zivio je skocila sa 600k na 900k

Pazite, to je 300k tax free AUD razlike!!!

http://www.realestate.com.au/neighbourhoods/belmore-2192-nsw

 

Ako ovo napuvavanje nije iskoristio i kupio nesto (a balon jos raste) onda stvano treba da se dobro zapita nad svojim finansijama.

 

Eto nadam se da si uzeo neku gajbu u SYD koju sad mozes dobro da iskeshirash.

Link to comment

Ovu temu je zapoceo Noskich prije nesto vishe od 4 godine. Covjek koji zivi u Sydney, gradu koji je u medjuvremenu dozvio stravican rast cijena nekretnina.

Za ove 4 godine, prosjecna cijena kuce u jednom od suburba dje je on zivio je skocila sa 600k na 900k

Pazite, to je 300k tax free AUD razlike!!!

http://www.realestate.com.au/neighbourhoods/belmore-2192-nsw

 

Ako ovo napuvavanje nije iskoristio i kupio nesto (a balon jos raste) onda stvano treba da se dobro zapita nad svojim finansijama.

 

Eto nadam se da si uzeo neku gajbu u SYD koju sad mozes dobro da iskeshirash.

 

jos samo da je imao tricavih 600K.

Link to comment

pa to, trebao je da uzme kredit na 600k, da se zakopa za ceo zivot.

 

pa ovo je sad skroz druga izjava, sa drugacijim znacenjem od one prve. 

 

a i odakle ti da se sa kreditom "zakopavas za ceo zivot" - mogao je na primer da istu tu hipoteticku nekretninu proda recimo sad  u maju, pa se onda zakopao za samo 4 godine  :lolol:

Edited by rajka
Link to comment

A mogao je baloncic da pukne pa da lepo ne moze da proda ni za pola vrednosti koju otplacuje, da zbog krize izgubi posao/smanje mu platu pa da vise ne moze ni da otplacuje kredit pa da se razmislja da li da refinansira, smanji unos pirinca ili proglasi bankrot. Pricate o kreditu koji se otplacuje ceo zivot kao o kutiji zvaka koju kupis na trafici.

Link to comment

pa ovo je sad skroz druga izjava, sa drugacijim znacenjem od one prve. 

 

a i odakle ti da se sa kreditom "zakopavas za ceo zivot" - mogao je na primer da istu tu hipoteticku nekretninu proda recimo sad  u maju, pa se onda zakopao za samo 4 godine  :lolol:

 

odgovorio ti je shan. ko je mogao da zna da ce vrednost nekretnine da raste, i kada ce i da li ce balon da pukne. da bi kupio kucu od 600K, mora ili da iskesira te pare (ko jos to ima?) ili da uzme kredit i zakopa se na ceo zivot.

Link to comment

A mogao je baloncic da pukne pa da lepo ne moze da proda ni za pola vrednosti koju otplacuje, da zbog krize izgubi posao/smanje mu platu pa da vise ne moze ni da otplacuje kredit pa da se razmislja da li da refinansira, smanji unos pirinca ili proglasi bankrot. Pricate o kreditu koji se otplacuje ceo zivot kao o kutiji zvaka koju kupis na trafici.

 

kako si ti pametnica!

Link to comment

Ma da, obrnem, okrnem, easy peasy, sta je jedno milionce. Video sam first hand kako zakopavanje u kredite, cak i bez globalnih ekonomskih problema, moze da unisti ljude (well iskusio cak i sam poprilicno), but ignorance is bliss.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...