Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nije ovo ono sto ja radim :)  Ja sam vise specijalizovan za virtualizaciju i storage u velikim kompanijama.

 

Kakve se plate mogu ocekivati u Kini? Ili bolje reci, kakav zivot za pare koje dobijes? Malo mi je dosta ovog kontinenta pa bih sada probao nesto drugo. Kakva je Kina anyway? Kulturna blaga, priroda, gradski zivot, kriminal, nocni provod?

 

Imas na http://www.klubputnika.org/forum/index.php dosta nasih koji tamo rade i raznih iskustava napisanih, pogotovo oko viza i papira.

Link to comment

za platu ti je glavno da uletis sa expat paketom. ako si local onda i konkurises sa lokalcima. ne znam ti napisati range za platu, poznato je da vi iz IT mnogo zaradjujete.

 

cuj kakva je kina...vel'ka bolan, vel'ka.  mogu ti malo za peking napisati, to manje-vise vazi i za sangaj. posle moram raditi, mozemo sire za vikend i bolje na nekoj kineskoj temi.

zivi se ovde dobro jer ima posla i para, kinezi imaju visak para na trzistu. jeste da prirode nema, to smo sve ubili i na severu je pustinja, na jugu je bolje. kriminala nema, jedino sto kradu bicikle ko ludi. gradski zivot, gastronimija, nocni zivot ssve je to super, gradovi su kosmopolitski i zivahni. slabo stojimo sa koncertima. najveci problem je zagadjenost, posebno u pekingu. 

 

mozes da pogledas malo that's beijing . vidim da im je na naslovnoj stranici reklama za job fair for foreigners. to je znak shane jane moje  :D

Link to comment

Fala dobri ljudi sa one strane interneta. Znaci vredi ziveti u toj Kini, makar koju godinu da se obidju sva ta cuda. Vec sam poceo da izucavam sun tzua ne bi li osvojio poso i lao tzea da pronadjem unutrasnji mir na ovom ludom kontinentu ^_^

Link to comment

video sam se sinoc sa prijateljem koji radi u miscrosoftu na nekim razvojnim projektima. prvo sto kaze je ono sto sam i ja prvo napisao za expat package vs local. u IT ima posla i solidno placenog. microsoft is hiring. kina nije mesto gde ces mnogo nauciti, ima puno nekompententnih kadrova.

Link to comment

Bane nije ni Afrika mesto gde ces mnogo nauciti pa opet... ako zelis uvek mozes na svoju ruku. Mozda je lakse od iskusnih kolega al sve se moze kad se hoce. Na kraju krajeva sto se tice mojih glavnih polja interesovanja tu sam vec prilicno odmakao i sad bih vise da uzivam u plodovima mukotrpnog rada nego da jurim dalje usavrsavanje :)

 

Arame, sta se stidis, reci :P

Link to comment

komentar da kina nije mesto gde ces mnogo nauciti je od momka iz ms i odnosi se na radno okruzenje u IT industriji. sudeci po tvom komentaru tebi to i odgovara. kad se gledamo?  :) 

 

pisi slobodno sta god te interesuje. bolje da ipak predjemo na neki relevantan topic. ima kine na putovanjima, kulinariji, ekonomiji, verovatno jos negde. 

Link to comment

Snezana Radojicic, koja putuje biciklom oko sveta i trosi oko 10 dolara dnevno, javlja da se u mirnijem delu Balija garsonjera moze iznajmiti za 150 dolara a svedski sto je 2-3 dolara.

Link to comment

Snezana Radojicic, koja putuje biciklom oko sveta i trosi oko 10 dolara dnevno, javlja da se u mirnijem delu Balija garsonjera moze iznajmiti za 150 dolara a svedski sto je 2-3 dolara.

znači, mesto za jeftin odmor. to smo znali. 

Edited by pacey defender
Link to comment

znači, mesto za jeftin odmor. to smo znali.

 

Ne za odmor vec za dugorocno ili kratkorocno penzionisanje. Ljudi na odmoru na Baliju u turistickim delovima potrose 150 dolara za jednu noc, ne za mesec dana. Sa 4 hiljade dolara se pokriva godinu dana zivota u neturistickom delu Balija, Snezana je u Ubudu na primer. Odmor je oporavak od zaposlenja sa ciljem da se vratis tom zaposlenju. Vremenski je ogranicen na kratko vreme. Ovo je nesto sasvim drugo. Sloboda raspolaganja vremenom.

Link to comment

Ona je iznajmila bungalov u, sudeci po slikama, zabacenom delu pored pirincanih polja, a opet nije problem biciklom ici po ostrvu. Poenta je da se od jedne mesecne plate emigranta strucnjaka u razvijenoj zemlji moze u vecem delu jugoistocne Azije i centralne i juzne Amerike ziveti godinu dana. Od jedne godisnje plate se moze ziveti 12 godina.

Link to comment
  • 2 weeks later...

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/1484176-ovo-su-najneverovatniji-srbi-u-istoriji-1976-su-u-svom-brodicu-krenuli-na-put-oko-sveta-koji-je-trajao-31-godinu

 

OVO SU NAJNEVEROVATNIJI SRBI U ISTORIJI: 1976. su u svom brodiću krenuli na put oko sveta koji je trajao 31 GODINU!

 

Tada smo živeli u Francuskoj. Meni se nije svideo način na koji ljudi žive, a ni ja. Kapitalizam tada, a i sada uzima veliki zamah. Ljudi rade po ceo dan, dođu kući, gledaju televizor dok se ne uspavaju i svakoga dana sve isto. Još ako imate kredit koji otplaćujete više od dvadeset godina život vam se svodi samo na jurcanje za novcem. Od ušteđevine koje smo imali kupili smo korito za jedrenjak i polako ga pravili pune tri godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...