Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Sve tacno, ali nije uopste uzet u razmatranje politicki aspekt. Elita ne zeli mase koje imaju dosta slobodnog vremena jer kad ga imas pocnes da razmisljas. Niti zeli da dobrovoljno sponzorise univerzalni prihod bez rada. A mozda i najveci razlog bi bio da odsustvom prisilnog rada gube na moci to jest dominaciji nad ostalima. Ovako im odgovara da ih mase sluze bez razmisljanja i da same zaradjuju otprilike nesto manje ili vise nego sto im treba da prezive. To je i osnova stare strategije zavadi pa vladaj. Bez prisilnog rada morali bi nesto novo da izmisle da zavade mase. Mozda kao u Vrlom novom svetu da ih geneticki modifikuju, drogiraju i ispiraju mozak non stop od rodjenja?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gledam sad stanove i kuce po Chiang Maiju. Koga interesuje opusten jednostavan zivot sa dosta slobodnog vremena idealna destinacija. Po lokalnim standardima solidna garsonjera od 30 kvadrata sa cajnom kuhinjom, kupatilom i klimom kosta 11000 americkih dolara. Biciklom na 3 minuta od druge najvece magistrale u gradu, a opet tiho i zavuceno. Biciklom do supermarketa, zeleznicke i autobuske stanice ispod 10 minuta, do centra 20-30 minuta u zavisnosti od saobracaja. Mnostvo restorancica sa porcijom zdravog jela za oko jedan USD. Cenim da sa tri obroka, vodom, picem i ponekom sitnicom troskovi bi bili oko 10 USD dnevno. Pa racunajte. 3600 dolara godisnje je 4% povracaj na glavnicu od 90 hiljada dolara plus 11 hiljada za stan ispada da se za oko 100 hiljada moze skromno penzionisati.

Link to comment

Gde je najbolje privremeno otici, bez papira, samo sesti u auto i otici, znaci uk i sve zemlje u kojima je potrbna viza otpadaju.

Radio bih bilo sta, dok ne nadjem neki posao u it-u, front end, back end, svejedno, php, ruby, javascript etc, svejedno i to.

U pitanju je promena sredine i avantura, ali naravno i vracanje neke love za godinu dana koja je veca nego sto bi se ovde zaradilo.

Velika sansa i za razvoj sopstvrnog projekta tamo pa ga prodati kada zelimo da se vratimo.

Da li je to zapad? Pariz, Hamburg? Ili istok? Sofija? Kina? (Moze li tamo bez vize?)

Znaci sedamo sutra u auto, nosimo pare za 1 mesec i snalazenje :)

Od poslova ako se ne snadjem u it-u dolazi u obzir sve, od gradjevine do konobarisanja, ali ide se kompletno na SLEPO, bez ikakvih papira osim pasosa.

Naravno it je priortet

Da nazovemo ovo vise digitalnim nomadima a ne emigriranjem.

Edited by Gaboon
Link to comment

na kinu zaboravi, ovde ciste srednje i slabe firme, da ne spominjem slobodne strelce, a i daleko ti je za voznju. vize ako nisu turisticke su problem. stranaca sve manje, svi kukaju. proso voz

 

edit: vidi avatar  :D

Edited by banecare1
Link to comment

Ako hoces da stignes kolima i radis projekat u IT-ju i nadjes kupca/investitora razmisli o Berlinu. Ako ides na posao, na crno i u IT-ju ce te neko zaposliti mozda u Rumuniji, Bugarskoj, Ukrajini, mozda Grckoj, sumanjam zapadno od Hrvatske. Na baustelle, mozda, ako delujes kao neko ko moze da ponese.

Link to comment

na kinu zaboravi, ovde ciste srednje i slabe firme, da ne spominjem slobodne strelce, a i daleko ti je za voznju. vize ako nisu turisticke su problem. stranaca sve manje, svi kukaju. proso voz

 

edit: vidi avatar  :D

 

Zasto? I slaba firma je firma, dok ne bankrotira zaposljava valjda neke ljude i placa neke poreze?

Link to comment

Zasto? I slaba firma je firma, dok ne bankrotira zaposljava valjda neke ljude i placa neke poreze?

veci troskovi, nema vise podsticaja i olaksica zu strane firme i sl. mnoge  firme ne mogu to da izdrze i kupe se. uslovi poslovanja mnogo tezi.

Link to comment

Bane kad si vec tu, kakava je situacija za strance koji bi se zaposlili u ITu u Kini? Konkretno VMware i Storage admin, config, presales...

Link to comment

Bane kad si vec tu, kakava je situacija za strance koji bi se zaposlili u ITu u Kini? Konkretno VMware i Storage admin, config, presales...

moj utisak je da ima dosta stranih IT specijalaca ovde i trziste je aktivno. moj komsija je dosao pre 6-7 godina, uradio neki gaming soft, prodao firmu, pre par dana presao u facebook hq da radi. ovi neki svedjani drze tan tan dating app (kineska verzija tindera). znam da su im skoro uleteli sa investicijom od nekoliko miliona dolara. firma se zove p1. ljudi piju svake nedelje, ili im neko dolazi od stranih IT strucnjaka, ili prate ove sto idu dalje u ameriku ili gde vec. 

 

ne znam sta je VMware, ali ovaj storage admin je izgleda nesto sto treba ovima iz p1...stalno frka neka sa serverima, sve nesto oce pane nece pane. pogledaj sajt, vidim da imaju deo jobs

 

 

ovo je moj utisak na osnovu poznanstava i komsiluka. ja sam nekoliko prijatelja probao nagovoriti da predju u kinu kada je bilo lakse doci i raditi na crno (english teacher) dok se ne snadjes za ozbiljnu firmu. sada to vec  ne prolazi. mislim da je jedina realna opcija da odmah uletisu u firmu koja bi ti sredila papire. 

Link to comment

Nije ovo ono sto ja radim :)  Ja sam vise specijalizovan za virtualizaciju i storage u velikim kompanijama.

 

Kakve se plate mogu ocekivati u Kini? Ili bolje reci, kakav zivot za pare koje dobijes? Malo mi je dosta ovog kontinenta pa bih sada probao nesto drugo. Kakva je Kina anyway? Kulturna blaga, priroda, gradski zivot, kriminal, nocni provod?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...