Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Za sudove nema mnogo improvizacije jer ne zelis da ti sudje mirise, vec samo da bude cisto.

To je najjednostavnije, iscedis limun i pomesas taj sok sa mlakom vodom, malo soli i sodom bikarbonom. 

 

Improvizacije ima vise kod sapuna i sampona jer tu mozes da dodajes razne stvari kako bi sredstvo poprimilo miris. Na primer, zacine koje gajim kod kuce, bazil i koriander, potopim u prvi recept i ostavim nekoliko dana da poprimi miris, onda opet zagrejem i kroz gazu (u mom slucaju platnenu kesu) procedim. Mozes i da probas lisce lokalnog drveca, u Srbiji lipa recimo, kod mene eukaliptusa. Samo mora biti sveze ubrano.

Mozes i da prekrijes tkaninom dok poprima miris i ostavis na suncu. To je za nijansu bolje.

 

ajde keve ti. flasu deterdzenta koji ce ti trajati pola godine mozes da kupis za $2-3, dok je 1 limun $1, u australiji ume da bude i $2. ovo je najskuplji deterdzent koji mozes da smislis. najbolje da za svako pranje sudja, bacim jedan limun.

Link to comment

ajde keve ti. flasu deterdzenta koji ce ti trajati pola godine mozes da kupis za $2-3, dok je 1 limun $1, u australiji ume da bude i $2. ovo je najskuplji deterdzent koji mozes da smislis. najbolje da za svako pranje sudja, bacim jedan limun.

 

eh, pa on je covek mislio da limun ne kupujes, nego uzmes iz kontejnera... ili gajis sama, zalivas i pevas mu i cekas da procveta i sazri da operes sudove...

Edited by braca
Link to comment

ajde keve ti. flasu deterdzenta koji ce ti trajati pola godine mozes da kupis za $2-3, dok je 1 limun $1, u australiji ume da bude i $2. ovo je najskuplji deterdzent koji mozes da smislis. najbolje da za svako pranje sudja, bacim jedan limun.

Mozda jeste 2 dolara u dva duopolisticka supermarketa, ali nema nikakve sanse da bih tu cenu platio. Na pijaci je normalna cena za mrezu limuna 2 dolara, a moze da se nadje i za 1, s obzirom da je za spoljnj upotrebu ne mora biti najsveziji. Trajace pola godine jednom coveku. Nas je petoro u stanu.

 

I opet na sve to - nije stvar samo u ceni. Stvar je u odnosu cene i sta za nju dobijas.

Link to comment

Podsećaš me na ove moje građ. preduzimače po okolini. Oni imaju sličan izgovor kad se pogađaju, pa kad tvrde pazar oni vole da kažu: "Nije bitno šta kolko košta nego, kako koji majstor pravi svoju računicu!"

 

I to im je kao neki vrlo mudri odgovor.

Link to comment

Ova devojka koristi samo vodu i sodu bikarbonu kao sampon, a moze se koristiti i sirce:

ova devojka ima dva prsta kose  :lolol:

a pranje kose sircetom...pa jedino ako ne planiras da izlazis iz kuce  lol

Link to comment

Mozda jeste 2 dolara u dva duopolisticka supermarketa, ali nema nikakve sanse da bih tu cenu platio. Na pijaci je normalna cena za mrezu limuna 2 dolara, a moze da se nadje i za 1, s obzirom da je za spoljnj upotrebu ne mora biti najsveziji. Trajace pola godine jednom coveku. Nas je petoro u stanu.

 

I opet na sve to - nije stvar samo u ceni. Stvar je u odnosu cene i sta za nju dobijas.

patku ce trajati pola godine. za to vreme ima da 60 puta dehidrira a sto puta da istruli. osim ako ne planiras da ga konzerviras.

daj neki recept za prirodni konzervans

Link to comment

ja sam pravim skoro sve od preparata kućnih, samo što imam i sa čim i znam kako, doduše, kada sam izučavao problematiku nije bilo jutuba, sudba kleta

Link to comment

ajde keve ti. flasu deterdzenta koji ce ti trajati pola godine mozes da kupis za $2-3, dok je 1 limun $1, u australiji ume da bude i $2. ovo je najskuplji deterdzent koji mozes da smislis. najbolje da za svako pranje sudja, bacim jedan limun.

 

 

patku ce trajati pola godine. za to vreme ima da 60 puta dehidrira a sto puta da istruli. osim ako ne planiras da ga konzerviras.

daj neki recept za prirodni konzervans

 

Odgovaras na repliku datu drugome.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...