Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Renovirali garazu i napravili kucicu za izdavanje na AirBnB:

 

http://offgridquest.com/homes-dwellings/home-stories/what-this-couple-did-after-getting-fed-u?start=1

 

The construction on this tiny house lasted from October 2012 – January 2013. They were able to design and built it so quickly with the help of their friends and family. 
The cost to rent this tiny house while on vacation is $100/night with a 3 night minimum. You can rent it for $585/week or $2200/month. 
They must be doing something right though! After receiving 85 reviews for their property, they have received 5 out of 5 stars for this quaint tiny home.
Link to comment

Sve mu je laganica, kada je dobio adaptirane kontejnere na gotovs. Sam prilagoditi polovne transportne kontejnere za zivot nije bas toliko lako. Najgore je iseci okvire za prozore i vrata i odraditi izolaciju sa instalacijama (strujom i vodom). Kad to zavrsis onda je sve pesma posle. Deluje mi na slikama da je isekao sve strane kontejnera i ostavio samo nosecu konstrukciju i gornju stranu pa ugradio drvene zidove? Ili nije ni koristio polovne kontejnere, vec je sve namenski napravljeno? 

 

Inace, zid klasicnog transportnog kontejnera je toliko cvrst, da ni dum-dum metak ne moze da prodje. 

Edited by noskich
Link to comment

 

da ne komentarišem navedene knjižice, pošto ih nisam pročitao, u principu mislim da je to gubljenje vremena

Link to comment

da ne komentarišem navedene knjižice, pošto ih nisam pročitao, u principu mislim da je to gubljenje vremena

Sampon, sapun i kaladont se mogu napraviti kod kuce lako i jeftino od prirodnih materijala. 

Prednost `uradi sam` je sto tacno znas sve sastojke, a i ispunjavajuce je kad nesto sam napravis. Mozes da ga menjas prema svojim potrebama kao sto se recept menja pri kuvanju. Ne postoji limun/cimet sapun na trzistu? Nema problema, napravis sam.

To je lepota imanja jako mnogo slobodnog vremena, mada za ovo i ne treba preterano mnogo vremena, ali opet naravno vise od kupovine gotovog proizvoda...

 

Pricali smo o malim kucama, ovaj covek velicinu zivotnog prostora vrhunski minimizovao:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bLA4ml4HZ1s

 

Evo ga ovde kako je putovao Amerikom biciklom i oko 70% se hranio iz kontejnera:

 

Edited by noskich
Link to comment

... se mogu napraviti kod kuce lako i jeftino od prirodnih materijala. ...  

Prednost `uradi sam` .... ..... je kad nesto sam napravis. Mozes da ga menjas prema svojim potrebama ......

Ne postoji .... ...  Nema problema, napravis sam.

 

To je lepota imanja jako mnogo slobodnog vremena,  ...

 

Koje bre slobodno vreme? Mani više da zamajavaš narod !

 

Pa po tebi samo nešto praviš, prepravljaš, adaptiraš, moduješ i mozguješ sa sitnicama ....  Izmišljaš toplu vodu, sapun, kaladont .... nas svoj način, ne treba ti elektrika, kola,  .... 

 

Pa prednosti uzgajivačke kulture nad sakupljčima plodova su dokazani milenijumima pre.

Nema tu ničeg posebno novog. Manite se riškanja po kontejnerima nego luk i strelu pa pravac u šumu, u lov u divljinu dok je još ima pponegde. To je izazov.

Link to comment

Sampon, sapun i kaladont se mogu napraviti kod kuce lako i jeftino od prirodnih materijala. 

Prednost `uradi sam` je sto tacno znas sve sastojke, a i ispunjavajuce je kad nesto sam napravis. Mozes da ga menjas prema svojim potrebama kao sto se recept menja pri kuvanju. Ne postoji limun/cimet sapun na trzistu? Nema problema, napravis sam.

To je lepota imanja jako mnogo slobodnog vremena, mada za ovo i ne treba preterano mnogo vremena, ali opet naravno vise od kupovine gotovog proizvoda...

 

Neću preterano pisati o temi o kojoj znam, zato što rizikujem nerviranje, ali ok, rizikovaću umereno.

 

Ako imaš nešto efikasno, a otrovnije, i nešto manje efikasno i manje otrovno, koje od ta dva je bolje za upotrebu teško tačno proceni i neko poprilično stručan. Na stranu što efekat istog na dva različita subjekta nije isti. Pored svega toga postoji i pitanje količina. Onda se jednog lepog jutra probudiš i pročitaš najnoviji rad koji nešto vekovima upotrebljavano i podrazumevano kao bezazleno lepo ubaci na listu kancerogenog, mutagenog ili nečeg tako prijatnog.

 

Tako da se lepo držiš svojih propovedi o oranju biciklom, o ovome ne kenjaj.

Link to comment

Tako da se lepo držiš svojih propovedi o oranju biciklom, o ovome ne kenjaj.

 

Zadrzi svoj prostakluk za sebe.

Koji deo toga sto sam napisao nije tacan? 

Link to comment

Koje bre slobodno vreme? Mani više da zamajavaš narod !

 

Pa po tebi samo nešto praviš, prepravljaš, adaptiraš, moduješ i mozguješ sa sitnicama ....  Izmišljaš toplu vodu, sapun, kaladont .... nas svoj način, ne treba ti elektrika, kola,  .... 

 

Pa prednosti uzgajivačke kulture nad sakupljčima plodova su dokazani milenijumima pre.

Nema tu ničeg posebno novog. Manite se riškanja po kontejnerima nego luk i strelu pa pravac u šumu, u lov u divljinu dok je još ima pponegde. To je izazov.

 

Muz jedne bivse koleginice bio izgubio posao i posto su u solidnoj finansijskoj situacji on to nije doziveo stresno, vec naprotiv kao mogucnost da konacno ima dosta `slobodnog vremena` na neko vreme. I sta je tip radio - odgledao je sve filmove koje je do tada hteo, igrao video igre, pio pivo na terasi i nakon 2-3 nedelje se potpuno smorio. Zasto? Pa zato sto to sto je on radio i slobodno vreme o kojem ja pisem nisu jedna ista stvar. To sto je on radio je oporavak od 9-5 sati 5/7 dana zivota. Odmaranje od posla. Medjutim kad nisi prinudjen da radis nesto sto ne zelis da bi preziveo onda nemas ni potrebu za odmorom u tom smislu.

 

Druga ogromna razlika u njegovom odmoru je nacin provodjenja vremena, Pasivan nacin. Isto kao sto konzumira to pivo, tako i konzumira proizvode zabave, filmove, igre... To jest izgubio je sposobnost da zabavi sebe, vec mora da kupi proizvod ili uslugu da bi prekratio vreme i dosadu.

 

Kada imas sve svoje vreme na raspolaganju i umes da zabavis sebe onda se desavaju cuda.

 

Uglavnom je ovde (nesto) starija masa, setite se kada ste bili deca, nije to tako davno bilo, koliko vam je malo trebalo da zabavite sebe. Sto sami sto sa drugarima u kraju...

 

Vec bilo, ali mora da se ponovi opet - dedica koji nikada nije izgubio tu sposobnost:

 

https://www.youtube.com/watch?v=e_YdPNgByOE

 

 

http://neverleavetheplayground.com/

Edited by noskich
Link to comment

Zadrzi svoj prostakluk za sebe.

Koji deo toga sto sam napisao nije tacan? 

 

pa jebi ga, zato sam i rekao da kenjaš, zato što ništa nije tačno

Link to comment

pa jebi ga, zato sam i rekao da kenjaš, zato što ništa nije tačno

 

Sta nista? Jel nije jeftino napraviti sampon, sapun i kalodont kod kuce od prirodnih matrjala? Jel nije lako?

Evo vrlo jednostavnih i jeftinih uputstava, a ima ih jako mnogo, kao sto i recepta za kuvanje ima mnogo:

 

 

Ova devojka koristi samo vodu i sodu bikarbonu kao sampon, a moze se koristiti i sirce:

 

 

Kalodont:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...