Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ma, jednostavno mi bi zao da vidim da se pamet trosi ovde, umesto u realnom svetu (u kome beskonacna glupost neprikosnoveno caruje).

 

Uzeo sam sebe samo kao primer dokle to moze da ode, doduse to je bilo bez veze, jer ja sam samo jedan forumas medju hiljadama. Moj primer nista ne znaci.

Link to comment

A za onaj Tempelhof, sad pogledah malo detaljnije na wiki stranici, pa zasto mi nemamo Tempelhof postaje malo jasnije:

 

 

 

Znaci park koji odrzava drzava, sa lepim budzetom. U tom smislu, ovo je vise gradski park, i svakako mi je mnogo lepsi Kalemegdan mada i ovaj deluje zanimljivo, sto da ne, ogroman park u gradskoj zoni uvek je prava stvar.

 

Ovo sa omasovljavanjem - opet je pitanje sta ljudi hoce. Polazis od toga da je prosirivanje na vanprijateljske grupe ono sto bi ljudi zeleli, ali prilicno sam sigurna da npr mom ocu ne bi bilo primamljivo da do Beograda vozi nepoznate ljude, a i meni nije zanimljivo da odecu uzimam iz sireg kruga nego sto mi je prijateljski. Ovo sa taksistima i pravljenjem pravog public transporta od njega vec funkcionise izvan prijateljskih grupa, itd.

 

Mislim bio je i autostop kod nas nekad popularan (nekad je moj otac stajao svakom ko podigne palac), pa vise nije. Kapiram da nekim ljudima to vise nije tako primamljivo jer im se vise ne dopada bezbednosni aspekt koji je nekad bio povoljniji.

 

Tempelhof treba da bude muzej avijacije na otvorenom. 

Link to comment

Ako mogu da gledaju TED sto si ti predlozio, onda mogu i da citaju sajt...

 

ja sam ti predlozio da ih okupis i da im odrzis predavanje. al' dobro sad, lakse je praviti se lud.

 

Imam 32, a nisam solo. U planu je i dete, tako da nam treba solidna doza priprema.

 

uh, voleo bih da vidim na cega ce to da lici... good luck.

Link to comment

Imam 32, a nisam solo. U planu je i dete, tako da nam treba solidna doza priprema.

Jedan kolega je tako popizdeo, dao otkaz i otisao da putuje po svetu 7 meseci. Trebalo mu je preko godinu dana da nadje novi posao. Pri cemu je tu celu godinu proveo dekintiran prijavljujuci se za posao i spavajuci na kaucu drugara. Znaci nije mogao da se opusti i radi nesto drugo dok ne nadje posao, vec je samo trazenje posla bilo posao za njega.

 

Nema problema, ali ja sam ipak rekao nesto drugo. A to je u prevodu bilo, da ti za zivot koji planiras trebaju vestine, koje kad se konacno budes spremio neces imati, jer si bio zauzet spremanjem. U medjuvremenu, pros'o voz.

Link to comment

Zasto mrzim Tajland - pocetak je malo bezveze, ali su uboli na kraju sa dve poente: budis se kao da si kod kuce i dodjes da vidis pa ostanes dok god mozes. Inace finansiran video od strane ministarstva turizma, ali napravljen da izgleda kao amaterski:

Link to comment

Zasto mrzim Tajland - pocetak je malo bezveze, ali su uboli na kraju sa dve poente: budis se kao da si kod kuce i dodjes da vidis pa ostanes dok god mozes. Inace finansiran video od strane ministarstva turizma, ali napravljen da izgleda kao amaterski:

odlicna je ova riba iz klipa!

daj jos!

Link to comment

Godine koje su pojeli skakavci... svi smo ih imali u Srbiji na pretek. A i van Srbije jel`te...

 

Sve godine pojedu skakavci. Ko misli drugačije nije shvatio vreme ili prostor. A i da ih je shvatio, nije važno.

 

Pre par godina mi se hvalio jedan tadašnji prijatelj internacionalnom karijerom. B-R-A-T-E.

Link to comment

Zasto mrzim Tajland - pocetak je malo bezveze, ali su uboli na kraju sa dve poente: budis se kao da si kod kuce i dodjes da vidis pa ostanes dok god mozes. Inace finansiran video od strane ministarstva turizma, ali napravljen da izgleda kao amaterski:

even bums can make it in thai?

Link to comment

even bums can make it in thai?

 

Zavisi sta podrazumevas pod `make it`. Ako je to platiti racune bez trzavica i ziveti opustenim zivotom, onda da, mogu. 

Link to comment

“Oh, you hate your job? Why didn’t you say so? There’s a support group for that. It’s called EVERYBODY, and they meet at the bar.” ― Drew Carey

 

We have to create culture, don’t watch TV, don’t read magazines, don’t even listen to NPR. Create your own roadshow. The nexus of space and time where you are now is the most immediate sector of your universe, and if you’re worrying about Michael Jackson or Bill Clinton or somebody else, then you are disempowered, you’re giving it all away to icons, icons which are maintained by an electronic media so that you want to dress like X or have lips like Y. This is shit-brained, this kind of thinking. That is all cultural diversion, and what is real is you and your friends and your associations, your highs, your orgasms, your hopes, your plans, your fears. And we are told ‘no’, we’re unimportant, we’re peripheral. ‘Get a degree, get a job, get a this, get a that.’ And then you’re a player, you don’t want to even play in that game. You want to reclaim your mind and get it out of the hands of the cultural engineers who want to turn you into a half-baked moron consuming all this trash that’s being manufactured out of the bones of a dying world.” ― Terence McKenna

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...