Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pominjao si teretanu, u teretani se dizu tegovi. Ja sam otprilike kao ti, ne radim nista korisno. Doduse, ne delim moralne lekcije na sve strane.

Ne znam kako ne delis kad trazis da ti se dostavi sta drugi rade i cenis koliko je korisno to sto oni rade. 

Link to comment

ali zasto bi uopste iko orao/radio ako moze da se hrani iz kontejnera?

sta sad treba, da pravi neki statijaznam profit? ili mu je ovo samo rekreacija?

ne razumem.

 

Zato sto treba resavati uzrok problema u korenu, a ne samo ga sanirati.

Link to comment

Ne znam kako ne delis kad trazis da ti se dostavi sta drugi rade i cenis koliko je korisno to sto oni rade. 

 

Ne, pitam cime se konkretno bavis, posto ne prestajes da delis lekcije. Posebno, jer je jasno kao dan, da samo prdis u prazno. Ja mogu vrlo lako da se ugasim: 1) pocni da radis ono sto propovedas, 2) prestani da smaras. Nije lako biti mesija, jebiga.

Link to comment

Ne, pitam cime se konkretno bavis, posto ne prestajes da delis lekcije. Posebno, jer je jasno kao dan, da samo prdis u prazno. Ja mogu vrlo lako da se ugasim: 1) pocni da radis ono sto propovedas, 2) prestani da smaras. Nije lako biti mesija, jebiga.

 

Ja i radim ono sto propovedam, recimo nikada nisam imao dug, ustedim 90% primanja, ne vozim, vegetarijanac sam... A niko ne mora da cita koga ne interesuje.

Link to comment

Ne zaboravi bosiljak i korijander.

A sta vise mogu da gajim u stanu bez terase?

 

U ovoj fazi nema mogucnosti za vise.

Edited by noskich
Link to comment

A sta vise mogu da gajim u stanu bez terase?

 

U ovoj fazi nema mogucnosti za vise.

 

Uzimas hranu iz kontejnera supermarketa, a nemanje terase je nepremostiva prepreka. Da hoces, mogao bi. Ali neces i nemas vremena od brojanja bitcoina.

Link to comment

A sta vise mogu da gajim u stanu bez terase?

 

U ovoj fazi nema mogucnosti za vise.

 

 

Moje kolege possto nemaju bastu iznajmljuju deo neke parcele, lepo idu tamo i rade, pa se spakuju i vrate kuci.

Link to comment

nokish, meni je potpuno ok to sto ti radis osim sto me takav nacin zivota apsolutno ne zanima.

je li on svrha sam sebi?

 

takodje, ono sto me interesuje je eticka strana uzimanja besplatne hrane i sl. sto je vise uzimate vi kojima nije neophodna to je manje ima za one kojima jeste neophodna tj ne mogu sebi da priuste kupovinu. ne kazem to osudjujuci, mozemo mi fokus da pomjerimo na bacanje hrane umjesto davanje sirotinji, slicno je, ali me zanima kako se taj pokret kome pripadas logicki bori sa time.

Link to comment

je li on svrha sam sebi?

 

takodje, ono sto me interesuje je eticka strana uzimanja besplatne hrane i sl. sto je vise uzimate vi kojima nije neophodna to je manje ima za one kojima jeste neophodna tj ne mogu sebi da priuste kupovinu. ne kazem to osudjujuci, mozemo mi fokus da pomjerimo na bacanje hrane umjesto davanje sirotinji, slicno je, ali me zanima kako se taj pokret kome pripadas logicki bori sa time.

 

Za svrhu pogledaj temu distopije i utopije (ziveti u skladu sa vrednostima na toj temi).

Da je ja ne uzmem, a uzmem mali deo toga sto je baceno, propalo bi, jer niko drugi ne uzima, Godinama nikoga nisam video iza radnje gde uzimam.

Tu nije problem manjka, bacene jestive hrane ima toliko mnogo da preliva, problem je sto ljudi to ne koriste, pa cak ni ti beskucnici. 

 

Inace glad nije uzrokovana manjkom hrane, hrane ima i vise nego sto treba da zadovolji potrebe svih ljudi na svetu. Glad je sistemska karakteristika, neophodna je da prisili ljude da postanu wage slaves.

Ovde dobro objasnjeno: http://libcom.org/blog/political-economy-hunger-17112014

Edited by noskich
Link to comment

Uzimas hranu iz kontejnera supermarketa, a nemanje terase je nepremostiva prepreka. Da hoces, mogao bi. Ali neces i nemas vremena od brojanja bitcoina.

Ma sve ti znas sta ja radim. Gledaj malo sebe.

Kontejner mi je usput, parcele zemlje nisu. Pricano je ovde dosta o balonu nekretnina u Australiji. Zemlja u gradu je astronomski skupa. 

Problem je manjak vremena, jednostavno je predaleko. Samo da odem tamo van grada i da se vratim trebalo bi mi 3 sata, bez da uradim ista na njoj.

U skladu sa svojim vrednostima ne vozim vozila na fosilna goriva, pa bi morala to biti zemlja u blizini javnog prevoza.

Zemlja se iznajmljuje za obradu na vece povrsine, ne bi bilo lako naci nekoga ko bi mi iznajmio malu parcelu.

 

U sustini vreme je najveci problem, ali i naci malu parcelu zemlje u blizini javnog prevoza za sumu koja nije preskupa je podjednako tezak zadatak.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...