Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ne znam u kom univerzumu neko ko zivi od iznajmljivanja stana i kopanja po kontejneru bilo kome moze da govori da bude koristan.

 

Niti zivim od iznajmljivanja stana, niti zivim od kontejnera. Kontejner je samo dodatak ishrani. A za stan - samo pokrivam troskove, nema viskova.

Link to comment

Tvoj zivot nema nijednu dodirnu tacku s ovim cikom na traktoru od 1KS. Do sad smo videli samo klipove, ajde da pitam: sta ti to tacno radis na planeti Zemlji, da bi se identifikovao s ovim covekom i jos pritom ostalima govorio da rade nesto korisno? Sadis paradajz, krompir, kukuruz, uzgajas voce? Amaterski se bavis pcelarstvom na krovu zgrade? Sta tacno?

Link to comment

Tvoj zivot nema nijednu dodirnu tacku s ovim cikom na traktoru od 1KS. Do sad smo videli samo klipove, ajde da pitam: sta ti to tacno radis na planeti Zemlji, da bi se identifikovao s ovim covekom i jos pritom ostalima govorio da rade nesto korisno? Sadis paradajz, krompir, kukuruz, uzgajas voce? Amaterski se bavis pcelarstvom na krovu zgrade? Sta tacno?

 

A ko si ti da bih se ja tebi opravdavao i za sta da se opravdavam? Sta ti znas o mom zivotu?

Link to comment

A ko si ti da bih se ja tebi opravdavao i za sta da se opravdavam? Sta ti znas o mom zivotu?

 

Heh, pa ti prvi prvi kažeš "ajd radite nešto korisno", na stranu što taj traktor deluje užasno nepraktično, i onda kada se neko zapita, a šta ti pa radiš, onda bude čvor. :)

Link to comment

Heh, pa ti prvi prvi kažeš "ajd radite nešto korisno", na stranu što taj traktor deluje užasno nepraktično, i onda kada se neko zapita, a šta ti pa radiš, onda bude čvor. :)

Kazem da je neuporedivo korisnije biciklirati na traktoru-bicikli nego u mestu u teretani. Kako je neprakticno? Prakticnije uzeti kredit za traktor pa otplacivati godinama? 

 

Sta ja radim je vec mnogo puta bilo pomenuto na ovoj temi.

Na brzinu posto sam na poslu: vegetarijanac od 1999, nikad vozio kola niti bilo koje sredstvo prevoza sa unutrasnjim sagorevanjem, ukljucen u volonterske aktivnosti, donacije, radim na programu zastite sitnih stedisa ako banka ostane insolventna, gajim sta mogu da gaijim jer nemam balkon niti ravan krov - to s u uglavnom zacini - bazil, koriander i slicno. Koristim i kupujem samo ono sto mi zaista treba i to upotrebim kroz ceo ciklus upotrebe - dok se zaista ne moze vise koristiti.

 

Sta vi radite?

Edited by noskich
Link to comment

Kazem da je neuporedivo korisnije biciklirati na traktoru-bicikli nego u mestu u teretani. Kako je neprakticno? Prakticnije uzeti kredit za traktor pa otplacivati godinama? 

 

 

Ako se iole ozbiljnije baviš zemljoradnjom, čak i polu-ozbiljno traktor je pod obavezno, smešno je o tome uopšte pričati. Elem, primeti da je na tom videu zemlja po kojoj ide ta šklopocija skoro savršeno ravna, kad bi naišao na prve džombe kakvih ima koliko hoćeš kad je tek uzašovljeno ili ne daj bože preorano, verovatno bi se prevrnuo i još ubogaljio s tim.

Edited by Time Crisis
Link to comment

A ko si ti da bih se ja tebi opravdavao i za sta da se opravdavam? Sta ti znas o mom zivotu?

 

Znam da iznajmljujes stan svojim podstanarima, kupis hranu iz kontejnera supermarketa, radis kao crnac da bi se penzionisao u 30. godini i delis pamflete o pravim vrednostima s kojima nemas nikakvih dodirnih tacaka. I to me onako bas do jaja iritira, posto znam hrpu ljudi koji nesto slicno cak i pokusavaju i to rade bez deljenja moralnih lekcija. Tast i tasta su mi ekstremni primer posto su inace sa sela, ali znam ih jos koliko hoces koji se zanimaju prirodom u modernoj urbanoj sredini. Ono sto ti ovde povremeno linkujes na youtubeu, ali se oni time stvarno bave. Naravno, mnogi su brzo shvatili da je rad u basti nesto tezi od embedovanja youtube clipa (mada znamo  da i tu ima izazova), pa to cesto ide sporo i kilavo, ali svaki pocetak je tezak. Gajis korijander i bosiljak :lol: . Nemoj samo da se preopteretis i ruzmarinom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...