Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

upravo gledam prenos iz centra beograda gde je organizovan skup podrske japanu. ima dosta ljudi, a sada je govorio i ambasador japana.meni je neverovatna reakcija ljudi na ono sto se desilo u japanu.

Edited by kojot
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Ja sam danas bio na tom skupu,i ono sto sam video dok su delili sadnice mi je bilo neverovatno.Penzioneri su bukvalno jedni drugima otimali te iste sadnice iz ruku.Skup je stvarno uspeo,i sve je bilo lepo dok nije krenulo blamiranje sa sadnicama.Uzas i blam me bio :isuse:

Link to comment
Ja sam danas bio na tom skupu,i ono sto sam video dok su delili sadnice mi je bilo neverovatno.Penzioneri su bukvalno jedni drugima otimali te iste sadnice iz ruku.Skup je stvarno uspeo,i sve je bilo lepo dok nije krenulo blamiranje sa sadnicama.Uzas i blam me bio :isuse:
oni bi isto sranje napravili i da se dele crknuti pacovi.
Link to comment

pa jah, da je sadnica koštala recimo 5 dinara, bilo bi triput manje ljudi da se otima.svaki put kad vidim te scene grabeža, osetim se fizički loše.

Link to comment

E, yebi ga. Bas je moralo stampedom da zavrsi. Ono, jeste skup bio iz dushe, a nasha dusha ima i neke ne mnogo lepe strane. Nadam se da to nece da prekrije sustinu i duh samog dogadjaja.Citao sam komentare na vest na Telekomovom sajtu, neki cak i kazu da je neko hteo da se "najede japanske tresnje", neko da treba 5 godina da da plod, neko da je samo za ukras.Juce je bas bio "hanami yasumi = praznik gledanja cveca", dan kada se izadje na uzivanje u tresnjinom cvetu (sakura). Retko sta se ovde vise voli od sakure, zenskoj deci se daje to ime i cemu god se nadene to je znak da je nesto najbolje u klasi (npr. najreprezentativnija soba za sastanke u mojoj firmi, ima telepresence, zove se bas "Sakura").Sakura ne cveta dok je hladno, tek kada oseti da je otoplilo i to prakticno znaci od tog dana mogu kratki rukavi i da su hladnoce prosle. Termin cvetanja se obicno bas kao jucerasnji datum (9-10 april) a bilo je i 1-2 april pa i 20-21 april, zavisno koliko je zima jaka. Traje 3-5 dana i onda naglo opadne i izbiju listovi.Nisam mislio da postujem ove slike od juce ali kada je vec izbio haos oko sadnica sakure u Beogradu, evo kako je izgledalo. U subotu je bila kisha pa su svi ostavili za nedelju.ssakura01.jpgssakura05.jpgMasovni piknik:ssakura02.jpgMoze i da se dremne:ssakura03.jpgMost do Tokugavinog zamka:ssakura04.jpgOvo je drugo mesto, latice sakure zajazile potok, prekrile celu povrsinu:ssakura08.jpgJedna nocna, od pre 3 godine:ssakura06.jpgPlod je kiselo/gorak, ko oseti taj ukus u ustima napravi grimasu dovoljno interesantnu da se stavi u avatar na Forumu.Sluzi kao ukras, da se stavi u sred pirinca i simbolizuje japansku zastavu. Nejestiva je, izbaci se kad se otvori lunch-box (bento).ssakura07.jpg

Link to comment

11. april, tacno mesec dana od zemljotresa. Sumarum sta se desavalo sa Fukushima nuklearkom od tog dana do danas.Chronology of events surrounding crippled Fukushima nuclear plantTOKYO, April 11, KyodoThe following is a chronology of events regarding the nuclear crisis at the Fukushima Daiichi nuclear power station in Fukushima Prefecture, triggered by the March 11 earthquake and tsunami that struck northeastern and eastern Japan.March 11 -- Magnitude 9.0 earthquake forces power plant's Nos. 1-3 reactors to suspend operations automatically (Nos. 4-6 reactors were shut down, undergoing regular checks). Prime Minister Kan declares nuclear emergency, directing local residents in 3-kilometer radius of plant to evacuate.March 12 -- Kan inspects stricken plant. Radioactive steam is vented from No. 1 reactor's containment vessel. Hydrogen explosion rips No. 1 reactor building. Government expands evacuation zone to 20 km radius of plant.March 14 -- Hydrogen explosion rocks No. 3 reactor building. No. 2 reactor's fuel rods are exposed as water recedes inside reactor vessel.March 15 -- Kan scolds Tokyo Electric Power (TEPCO) officials at company head office. Explosion is heard near suppression chamber of No. 2 reactor's containment vessel. Explosion is also heard at No. 4 reactor. Government directs residents in 20-30-km ring of plant to stay indoors.March 16 -- Damage is feared to have been done to No. 3 reactor's containment vessel, forcing workers to retreat.March 17 -- Ground Self-Defense Force helicopters drop water on No. 3 reactor building. Fire engines spray water from ground.March 18 -- Nuclear safety agency gives crisis involving Nos. 1-3 reactors preliminary value of Level 5 on nuclear accident scale of 7.March 19 -- Tokyo firefighters spray water at No. 3 reactor. Government announces detection of radioactive materials in raw milk in Fukushima Prefecture and spinach in Ibaraki Prefecture above allowable levels.March 20 -- Nos. 5 and 6 reactors enter stable condition called ''cold shutdown.''March 21 -- Workers are evacuated from No. 3 reactor after smoke spews out.March 22 -- Large concrete pump drops water on No. 4 reactor.March 23 -- Elevated level of radioactive iodine is detected in water treatment plant in Tokyo, prompting metropolitan government to urge people not to give tap water to infants.March 24 -- Three workers are exposed to elevated levels of radiation at No. 3 reactor's turbine building. Metro government rescinds drinking restriction for infants.March 25 -- Government urges people living in 20-30-km ring of plant to evacuate on their own.March 26 -- Radioactive iodine is found in seawater near drainage for No. 1 reactor at 1,850 times allowable level.March 27 -- High levels of radioactive water are found in tunnels near turbine buildings for Nos. 1-3 reactors.March 28 -- Highly contaminated water is found in basement of No. 2 reactor's turbine building. TEPCO announces detection of plutonium on plant premises on March 21 and 22.March 30 -- TEPCO chairman Katsumata announces decommissioning of Nos. 1-4 reactors.April 2 -- Cracked pit near seawater intake for No. 2 reactor is found leaking water.April 3 -- TEPCO announces finding bodies of two workers at No. 4 reactor's turbine building on March 30 who were apparently killed in tsunami.April 4 -- TEPCO begins dumping relatively low-level radioactive water into sea.April 5 -- Radioactive material is found in young sand lance caught off Ibaraki Prefecture. TEPCO begins paying compensation money to municipalities facing evacuation directive.April 6 -- TEPCO says leaks of highly contaminated water into sea stopped. Work begins to put nitrogen gas into No. 1 reactor to prevent hydrogen explosion.April 7 -- Worst aftershock strikes Miyagi Prefecture, elsewhere.April 10 -- Work begins to remove rubble, possibly emitting radiation, on plant premises with remote-controlled heavy machines.==Kyodo

Edited by Yoyogi
Link to comment

Sefovi i kesh se donose u policijske stanice u velikim kolicinama. U Ofunato policijskoj stanici na stotine sefova i jos stotine novopronadjenih pristizu svaki dan. Ova slika obilazi Internet:safe01.jpgSefovi privatni i od firmi i prodavnica.Ranije, pre 20-ak dana bila je vest o pokradenih 30 miliona yena iz otvorenog sefa neke banke u ciju verodostojnost sam odmah posumnjao.Pa toga ima na sve strane i niko ne krade cak ni pod rusevinama nadjeni kesh, sada se vidi koliko je ta vest bila poluistina. Verovatno je novac nestao u mulju kada je tsunami razjapio sef. Uz nekih 2 triliona $ u ustedjevini u Japan Post i po bankama, racuna se da nekih 350 milijardi dolara ima po kucama. Moguce da se u zemljotresom zahvacenom podrucju 20-30 milijardi dolara valja ulicama i po mulju. Nekih 30% stanovnistva u Miyage su preko 65 godina, mnogi imaju teskoce da koriste ATM i neki su drzali tako novac u kuci. Posmatracima sa strane izgleda cudno da su provale u kuce i stanove skoro nepostojece s obzirom da se zna da u svakoj, pogotovo gde su ukucani vrlo stari, ima dosta kesha.Ceo clanak% starog stanovnistva izgleda shvatljivijim kada se vidi da svake godine nekih 30,000 ljudi vraca vozacke dozvole jer vise ne mogu, zbog starosti, da bezbedno ili ikako voze i nece da plate 100$ za produzenje dozvole koja im vise ne treba.

Link to comment

Bank of Japan to Offer $12 Billion in Loans Aimed at Earthquake-Hit RegionBy Mayumi Otsuma - Apr 7, 2011 10:11 AM GMT+0200 The Bank of Japan will offer 1 trillion yen ($12 billion) in one-year loans for businesses hurt by the nation’s record earthquake, with officials seeing the disaster putting strong pressure on the economy. Photographer: Tomohiro Ohsumi/Bloomberg The Bank of Japan unveiled a lending program to help companies in areas affected by the nation’s record earthquake, while voicing concern the disaster may depress economic growth in coming months. The BOJ unveiled the 1 trillion yen ($12 billion) facility as board members downgraded their economic assessment for the first time since October. The bank held the benchmark overnight rate at a range of zero to 0.1 percent and kept unchanged a credit program and an asset-purchase fund that represent its main policy tools.http://www.bloomberg.com/news/2011-04-07/bank-of-japan-to-offer-12-billion-in-loans-aimed-at-earthquake-hit-region.html

Link to comment
....The Bank of Japan will offer 1 trillion yen ($12 billion) in one-year loans for businesses hurt by the nation’s record earthquake, with officials seeing the disaster putting strong pressure on the economy.
To je polovina, mozda trecina gotovine koja je shto po sefovima sto po mulju na unesrecenom podrucju. Sta je 12 milijardi dolara za onaj haos (mada to nije sve, daleko od toga)? Opet je nista kada se uporedi sa 750 milijardi dolara da se spase Wall Street 2008.
Link to comment
×
×
  • Create New...