Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Vidis kako poluistine deluju?Ispustaju vodu, vodu, ne radioaktivnu materiju. Vodu nasilno upumpanu za hladjenje reaktora dok nisu osposobili pumpe. Sada su (vec nedelju dana) te pumpe u funkciji a ranije upumpana (i helikopterima bacana) voda stoji okolo i smeta da se pridje i uradi posao. Ta voda je popila neku radioaktivnost.Mozda milijardu puta manje nego francuski nuklearni (podvodni) test 1995. u istom tom okeanu (istina, na 12 sati leta od Japana).
da li bi se ti okupao u toj vodi?
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Radio si testove ili su Japanci radili testove poslije tog podvodnog nuke testa pa mozes da kazes da je mozda 1 000 000 000X manje?
A ti si nesto testirao ili gutas sta sipa sa TV-a?
Link to comment
da li bi se ti okupao u toj vodi?
Pa ja sam tu, u Japanu, ti nisi. U moru se retko ko kupa i kada je sve u redu, mada je zemlja ostrvo.Nemam nikakve brige da vlasti znaju sta rade. Medijska paznja i histerija je usmerena na periferni dogadjaj, najveci dobitnicu su antinuklearni aktivisti.U ranijim postovima sam pokusavao da podsetim sta se desava i kako vlasti reaguju na pravu nesrecu.Evo jos jedan primer: u Iwate prefecture, tsunami je dosegao skoro 40m uz brdo. To je maltene kao zgrada od 15 spratova. Pogledaj oko sebe pa zamisli talas ledene vode, ne kao casha vode u lice nego solid i tako visok.
Link to comment
A ti si nesto testirao ili gutas sta sipa sa TV-a?
Testirao nisam i ne prosipam cifre kao sto ti radis. Kritikujes ovdje ljude koji kao "gutaju sta sipa TV" a ti nam danima prosipas oficijalne vijesti japanske vlade i Tepco-a koje su po tebi jedine vjerodostojne.
Link to comment
Pa ja sam tu, u Japanu, ti nisi. U moru se retko ko kupa i kada je sve u redu, mada je zemlja ostrvo.
pa i to sto kazes.a ni riba se ne jede u japanu.
Link to comment

Ziveti u Japanu, koji je moj sledeci korak?Posle ove nesrece epskih razmera, znajuci u kojoj zemlji i sa kojim narodom zivim, moj sledeci korak je da nadjem vecu kucu i ostanem ovde na "neodredjeno vreme". Oni se pokazuju svaki dan, kada je sve u redu, sada pogotovo, u nesreci.Mozda ja kada dodje vreme i odem u penziju u Australiju ili Thai ali sumnjam da ce moje dete ikada izgubiti privrzenost Japanu.Videla je (strane) nastavnike koji su se razbezali (koja moralna lekcija?!) i one koji su kao i mi ostali mada smo mogli da odemo.

Link to comment
Testirao nisam i ne prosipam cifre kao sto ti radis. Kritikujes ovdje ljude koji kao "gutaju sta sipa TV" a ti nam danima prosipas oficijalne vijesti japanske vlade i Tepco-a koje su po tebi jedine vjerodostojne.
Pa nego sta?Radijaciju svako moze da prati online, nema tu laganja.TEPCO je na terenu, njihovi ljudi su u Fukushima nuklearki, koliko god nespretan, zna vise nego CNN.Koje druge vesti da "prosipam"? Kao B92 izjave one ruske budale ?Da opet podsetim:0 zrtava radijacije u Fukushimi. 0 poginulih.26 hiljada zrtava zemljotresa i pre svega tsunamija. Svi koji su culi uzbunu su pobegli, trenirani da imaju pola sata, mnogi nisu mogli (starci, uglavnom su oni i bili u tim ribarskim mestima).Pa ne znam, hipnotisanima TV-om treba neko otreznjenje da shvate sta se u stvari desilo i sta se radi da se postradalima pomogne.Ako ih uopste boli ona stvar. Edited by Yoyogi
Link to comment
×
×
  • Create New...