Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

crveni krst srbije je juce uplatio na racun japanskog crvenog krsta prikupljen iznos od 850 000$.prihod od sms poruka stize kasnije, za sada ih je oko 160 000 u sve tri mreze. (50 din/sms)

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

E, da. Sad me podseti.Kad sam poslao prvi sms (telenor) zaduženje mi je bilo 59 dinara, što znači da iako su u medijima rekli da na ovo neće ići PDV, Telenor ku*vinjski ipak uzima 18% koje zadržava za sebe.Pomnožiti sa brojem poruka. angry.gif

Link to comment
Paljevinski masovni mail koji mi je (kao i polovini firme) upravo stigao:
To su tragovi radioaktivnosti, mogu da se uhvate mernim instrumentima i nedovoljni su da povecaju rizik a kamoli ugroze zdravlje .Radioactive substances from Fukushima plant to go around globeVIENNA, March 25, KyodoRadioactive substances released from Japan's crippled Fukushima Daiichi nuclear power station have already reached the United States and Iceland, and are expected to go around the globe in two to three weeks, the Preparatory Commission for the Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization said Thursday.But the amount is too small to affect humans, the Vienna-based CTBTO told Kyodo News.The commission operates a network of monitoring facilities at 63 locations in the world, including one in Takasaki, Gunma Prefecture.A senior official at the commission's monitoring department said figures observed in Takasaki continue to go up and down and that the amount of radioactive substances from the Fukushima plant, which has been crippled by the March 11 mega earthquake and tsunami, cannot be said to be on the decrease.Small amounts of radioactive substances were already detected at observation facilities in western California on March 18 and in Iceland on Tuesday, and they are expected to reach European countries in a few days, according to the official.Diplomatic sources at the International Atomic Energy Agency said many Southeast Asian countries are worried about the adverse effects of the radioactive substances.But Japan's Nuclear and Industry Safety Agency said it does not expect any impact on foreign countries, citing data observed so far. Edited by Yoyogi
Link to comment
good point, a dobar je i kliptrebalo bi ga staviti i na onu drugu (splitovanu) temu.
Danas mi riknuo laptop, BSD - Blue Screen of Death.I zovem IT HelpDesk, kako sam rekao badge number, odmah su znali sve, cak i da rezervni laptop postoji u mom ofisu.Cak mi rekli gde stoji, tacno koji ormar i koja pregrada.Uzmem ga, sve na japanskom. kazu, log out, we will make it, remotely, a western PC in 15 mins. Tako je i bilo.Jeste stariji ali za posao radi.Od nula do potpuno funkcionalnog laptopa koji je dobio image sa mog starog, mozda 1 sat.Jos mi kazu, da odaberem koji novi laptop hocu, stize u torak, sve sa starog ce biti tamo.Cisto, oni koji bi po TV mrezama trebali da se dave u ochaju i mulju od tsunamija, funkcionisu perfektno kao i uvek.Nisam napisao o smestaju za evakuisane, cekam da familija oslobodi glavni PC u kuci pa da stavim neke slike.
Link to comment
Danas mi riknuo laptop, BSD - Blue Screen of Death.I zovem IT HelpDesk, kako sam rekao badge number, odmah su znali sve, cak i da rezervni laptop postoji u mom ofisu.Cak mi rekli gde stoji, tacno koji ormar i koja pregrada.Uzmem ga, sve na japanskom. kazu, log out, we will make it, remotely, a western PC in 15 mins. Tako je i bilo.Jeste stariji ali za posao radi.Od nula do potpuno funkcionalnog laptopa koji je dobio image sa mog starog, mozda 1 sat.Jos mi kazu, da odaberem koji novi laptop hocu, stize u torak, sve sa starog ce biti tamo.Cisto, oni koji bi po TV mrezama trebali da se dave u ochaju i mulju od tsunamija, funkcionisu perfektno kao i uvek.Nisam napisao o smestaju za evakuisane, cekam da familija oslobodi glavni PC u kuci pa da stavim neke slike.
eh, bre, oni ti sredili laptop koji je crkao ko zna odakle, a ti ne mozes da uzmes slike sa svog rodjenog pc-ja kod kuce. remotely naravno ;)koji paradoks.
Link to comment

pa gde si tomice kad si srpstvu najpotrebniji.

vlado petrović bi bio ponosit:
Eksperimentalne životinje su dobijale dozu zračenja, nakon koje ne bi mogle da prežive više od nedelju dana. One vakcinisane američkim sredstvom uginule su četvrtog dana, a životinje koje su dobile ruski preparat su preživele.
Link to comment

Juce, obican supermarket, nije convenience store.Nije samo francuska voda na raspolaganju, evo i americke u malim bocama. U natpisu iznad kutija stoji "max 12 po kupcu". Cena 76Y je nekih 95c, to je skupo a opet je osetno jeftinije nego u 7-11.water1.JPGVoda iz lokalnih alpa je 1.20$ za 2L. Ovde ima 2 natpisa: za male boce, max 12 po kupcu, za velike boce max 2 boce po kupcu.water2.JPGVode ima a ranije raportirani nestanak hleba (i kolacha) je kasnije objasnjen kasnjenjem brasna u pekare, transport.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Kada se evakuisani isele u montazne kuce, iz njih idu ili u svoje popravljene, novoizgradjene ili u drzavne stanove.Osiguranje za kuce postoji, posebno za zemljotres, posebno za tsunami. Onaj ko je imao obadva, ide u podelu para koje postoje u osiguranju (dele ih svi ugrozeni) i moze da racuna na max 50% sto mu je kuca vredela. Napraviti kucu u kojoj moze lepo da se zivi nije ni skupo, kada se ima zemlja i oni koji ce hteti da se vrate na staro mesto to mogu dosta brzo da urade. Prosecan Japanac ima 120 hiljada dolara u banci(1.8 triliona US$ privatne ustedjevine samo u Japan Post, najvecoj banci na svetu) mnogi ce kroz te privremene kuce samo da se prosetaju i brzo ce se sami snaci i restartovati zivot.Oni koji ne mogu (ili nece da se vrate na staro mesto) mogu da se usele u drzavne zgrade i da placaju nisku rentu. Ako je minimalna plata za full time job nekih 2,300$ mesecno, onda renta od 400$ nije neka stavka.Nisu ni zgrade neki luksuz, ovako izgledaju (ova je stara preko 20 godina):house1.JPGhouse2.JPGPenzioneri koji nece sve ispocetka, penzija je osnovna nekih 1,000$ mogu da traze drzavnu subvenciju za tu kiriju.Jedna vazna stvar koja ublazuje osecaj gubitka imovine je da prakticno nema njenog nasledjivanja. Sto imas to je tvoje, ne ostaje nikome, Japanci oporezivanje nasledstva zovu "wealth redistribution". Naslednici su podlozni zestokim taksama, u mnogim situacijama im je bolje da se prave da ne poznaju onoga koga su nasledili. To je uvedenu Meiji eri, da se spreci nastajanje dinastija (prethodno poznatih kao shogunata), neminovno kada generacije redom nasledjuju jedna od druge. Svaka generacija mora da zaradi za sebe, nema "Tatko, Bratko & Co".Pre 2 needelje citam da se Warren Buffet zalaze za isto to u Americi jer se bogatstvo ukrupnjava u rukama malog broja plutokrata.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Jedna vazna stvar koja ublazuje osecaj gubitka imovine je da prakticno nema njenog nasledjivanja. Sto imas to je tvoje, ne ostaje nikome, Japanci oporezivanje nasledstva zovu "wealth redistribution". Naslednici su podlozni zestokim taksama, u mnogim situacijama im je bolje da se prave da ne poznaju onoga koga su nasledili. To je uvedenu Meiji eri, da se spreci nastajanje dinastija (prethodno poznatih kao shogunata), neminovno kada generacije redom nasledjuju jedna od druge. Svaka generacija mora da zaradi za sebe, nema "Tatko, Bratko & Co".Pre 2 needelje citam da se Warren Buffet zalaze za isto to u Americi jer se bogatstvo ukrupnjava u rukama malog broja plutokrata.
ovo mi se mnogo sviđa.
Link to comment

Neko s foruma ce se mozda setiti da sam mu/joj pisao kako bi to (apropo nasledstva) bila dobra ideja, a nisam eto ni znao da je sprovedeno u Japanu.

Link to comment
ovo mi se mnogo sviđa.
Neko s foruma ce se mozda setiti da sam mu/joj pisao kako bi to (apropo nasledstva) bila dobra ideja, a nisam eto ni znao da je sprovedeno u Japanu.
drago mi je da ste se pridruzili killbyju i postali komunisti. i to oni drzavnokapitalistickog tipa. da se viskovi nacionalizuju, prodju kroz administrativni lavirint, a potom, ako sta preostane, preraspodele. podignimo uvis cela, mi junaci rada svog...
Link to comment
×
×
  • Create New...