Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

jos kad goran to izgovori sa onom iskrivljenom facom.
da jebote, goran i kad najavljuje prvi sunčani dan u godini zapreti ko da marsovci merkaju iz orbite.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

"...Moram do Sarajeva da bih sredila preko socijalnog to za banju, a onda ću videti gde će me poslati. Nameravam tek na jesen da se vratim u Tokio, jer imam seriju zakazanih koncerata. Čak bi uskoro u Japanu trebalo da počne i jedna televizijska serija za koju sam pisala muziku...". Jbt, 23 godine živi u Japanu, karijera joj odlično ide, a grebe se o sarajevsko socijalino za banjsko lečenje. angry.gif
Mora da je neka opaka banja u pitanju. Ako joj ni jedna od 3,500 banja u Japanu ne odgovara. Moja banja (onsen) me vidi 2 puta nedeljno, celu familiju. Najmanje 80-90 puta godisnje.
Link to comment
"...Moram do Sarajeva da bih sredila preko socijalnog to za banju, a onda ću videti gde će me poslati. Nameravam tek na jesen da se vratim u Tokio, jer imam seriju zakazanih koncerata. Čak bi uskoro u Japanu trebalo da počne i jedna televizijska serija za koju sam pisala muziku...". Jbt, 23 godine živi u Japanu, karijera joj odlično ide, a grebe se o sarajevsko socijalino za banjsko lečenje. angry.gif
Od drugarice iz Sarajeva sam čuo da je žena u ozbiljnim govnima i da pokušavaju da je nekako vrate nazad, mogu da se raspitam za detalje.
Link to comment
jedan moj poznanik se brine jer mu se nedeljama ne javlja najbolja drugarica. slao je mail, kontaktirao druge prijatelje, sms... i do sada nije cuo nista a tice se nje. pa da pitam, jel postoji neki sajt ili bilo sta drugo gde bi mogao da se obrati?
Pitao sam moje ovde, s obzirom da ne znam lokaciju, oni su mi pokazali primer ako se trazi neko iz okoline Fukushime:Sajt 1Negde, dole na pola, ima lista prijavljenih prezivelih :Prijavljeni u evakuacionim centrima i gradskim vlastimaTelefoni da se zove:+81 24-521-5543+81 24-521-5544
Link to comment
c6e017a3-3821-4b65-a359-bc830804a083_500.jpgA woman buys bottled water imported from France at a convenience store in central Tokyo March 23, 2011.
Ispada kao da je tajna u vodi uvezenoj iz Francuske, zemlje koja je svojom podmukloscu vec dovoljno naskodila.Ta drzava vodi medijski rat koristeci nesrecu da se bolje pozicionira na buducem trzistu izgradnje nuklearki. Onaj skot Sarkozy, kaze pre neki dan "Mi smo gubili poslove na tenderima jer su nase elektrane skupe. Skupe jesu ali su i bezbedne".Ta voda stoji na policama i ne kupuje je niko ziv osim kome firma ne placa. Milioni ljudi na sluzbenom putu svakodnevno, neko je uzme jer odgovaraju dimenzije boce i posle uz sve ostale troskove i te pare dobije nazad.To sto je voda iz Francuske znaci da je zbog cene i nikakve prednosti (cak i inferiornosti prema lokalnoj iz japanskih Alpa) jedino ona ostala. Da vidimo kako ce to da iskoriste - kao lek protiv radioaktivnosti?Od pre sat vremena, convenience store u Nagoji, nema panike, ima vode ne samo francuske:evian2.JPGVidi cenu: upola manja (evian), upola skuplja:evian1.JPGRazlika je jos veca kada dodje do vecih boca. Lokalna voda je 80Y za 2L (1.1US$) Evian je 2$ za 1L. Skoro 4 puta skuplja.Pravilo je da se dete u skolu salje sa 1/2L vode + lunch box. Sada, kada je obzanjeno da u vodi ima tragova radioaktivnosti (posebno o tome u drugom postu) umesto sa cesme, sipa mu se kupovna voda u water bottle. Eto odakle kupovanje vode u malim bocama. Kada se kupuje francuska voda, dokle je to doslo? Edited by Yoyogi
Link to comment
ja sam to o vodi slusao danas na bbc4 radiju. nisu pominjali paniku ali su rekli da je zvanicna vladina informacija da nivo radijacije moze biti stetan za decu do godinu dana. zatim su pricali sa japanskom majkom koja brine za skolsku decu, kaze nije bas da veruje vlastima a nije sigurna koju vodu koriste u skoli. da ja imam dete tamo i ja bih brinuo. dete je dete.
Vodu deca u rancu donose u skolu, svako ima 1/2 L kao termos bocu (samo nije termos). Skolska voda je na "water fountain", ono kao hladnjak pa pritisnes dugme da krene u vis. To je cesmenska voda, samo prolazi kroz hladjenje.Nego sad na radioaktivnost vode. Odakle dolazi preporuka (koja se koristi u sejanju panike):Japan's Ministry of Health, Labour and Welfare says that tests have revealed levels of the radioactive isotope iodine-131 in tapwater samples in Tokyo that range from 100 to 210 becquerels/litre. The radio-iodine health limit in force for iodine-131 is 300 Becquerels/litre, but there is a separate limit for baby milk fed to infants less than a year old of 100 Bq/l – hence the recommendation.To znaci, da beba moze da pije tu vodu, prema danasnjim merenjima, 6 meseci bez ikakvog efekta.Tu sada nastaje problem: iodine-131 traje 8 dana i pretvara se u neskodljivu materiju. Gde ga naci za jos preostalih 5 meseci i 3 nedelje?Ceo clanak.
Link to comment

Ne vredi, u Tokiju voda pokupovana. Onda, u Tokiju, za 80 hiljada beba ispod 1 godine starosti, 3 boce od 1/2L od gradskih vlasti.(Kao sto se ocekuje, nivo radijacije je bio juce na vrhu (210) i sada je 190 i trebalo bi da ide na dole do potpunog nestanka za nekoliko dana)Da podsetimo, za odrasle je godisnje 300 bez rizika, 100 za bebe. Preko toga tek dolazi do povecanja rizika, ne direktno do posledica.Tokyo gov't distributes 240,000 bottles of water for babiesThursday 24th March, 12:00 PM JSTTOKYO — The Tokyo metropolitan government on Thursday began distributing 240,000 bottles of water for babies younger than 1 year old after radioactive iodine exceeding the limit for infants was detected in water at a purification plant on Wednesday.Workers loaded trucks with boxes of bottled water to distribute across the city after residents cleared store shelves following warnings that Tokyo’s tap water had elevated radiation coming from Japan’s tsunami-damaged nuclear complex. Anxiety over food and water supplies soared a day after city officials reported that radioactive iodine in the tap water was measured at levels considered unsafe for babies over the long term.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Ispada kao da je tajna u vodi uvezenoj iz Francuske, zemlje koja je svojom podmukloscu vec dovoljno naskodila.Ta drzava vodi medijski rat koristeci nesrecu da se bolje pozicionira na buducem trzistu izgradnje nuklearki. Onaj skot Sarkozy, kaze pre neki dan "Mi smo gubili poslove na tenderima jer su nase elektrane skupe. Skupe jesu ali su i bezbedne"....
Opet ja sa strane, da, po običaju, malo trolujemsmao sam hteo da boldujem važan deo :D
Link to comment

Evo, i Ambasada Srbije, u obracanju svojim gradjanima u Japanu polako smiruje ton. Mada, kao drzavna sluzba, ne sme da kaze ono sto ja mogu:Postovani gradjani,Zelimo da vas obavestimo da je kolektiv Ambasade ponovo na okupu u Tokiju, te da smo zatvorili nasu privremenu kancelariju u Osaki.Ako imate neka pitanja ili potrebu da sa nama porazgovarate, uvek nam se mozete obratiti preko vazeceg telefona u centrali ambasade.Vesti o visim nivoima kontaminacije pijace vode u Tokiju i okolini, stetnim po bebe, su zabrinjavajuce, te se svakako treba drzati svih uputstava koje daju japanski organi.Za sada nema alarmantnih vesti sto se tice koriscenja vode od strane odraslih, kao i za licnu higijenu i pranje vesa, buduci da su vrednosti ispod gornje granice od 300 bekerela.U prilogu Vam dostavljamo dokumenta japanskih institucija i uprave Tokija sa upozorenjima o konzumiranju odredjenih namirnica i vode, kao i preporuke lekara i pokazatelje jucerasnjeg merenja radijacije.Najlepse vas pozdravljamo i zelimo lep dan,

Link to comment
Ne vredi, u Tokiju voda pokupovana. Onda, u Tokiju, za 80 hiljada beba ispod 1 godine starosti, 3 boce od 1/2L od gradskih vlasti.(Kao sto se ocekuje, nivo radijacije je bio juce na vrhu (210) i sada je 190 i trebalo bi da ide na dole do potpunog nestanka za nekoliko dana)Da podsetimo, za odrasle je godisnje 300 bez rizika, 100 za bebe. Preko toga tek dolazi do povecanja rizika, ne direktno do posledica.Tokyo gov't distributes 240,000 bottles of water for babiesThursday 24th March, 12:00 PM JSTTOKYO — The Tokyo metropolitan government on Thursday began distributing 240,000 bottles of water for babies younger than 1 year old after radioactive iodine exceeding the limit for infants was detected in water at a purification plant on Wednesday.Workers loaded trucks with boxes of bottled water to distribute across the city after residents cleared store shelves following warnings that Tokyo’s tap water had elevated radiation coming from Japan’s tsunami-damaged nuclear complex. Anxiety over food and water supplies soared a day after city officials reported that radioactive iodine in the tap water was measured at levels considered unsafe for babies over the long term.
Ako se neko zapitao, jeste da je 240,000 boca vode ali to je samo 3 po detetu, sta je to?Pa nije mnogo.Medjutim, kao sto je ranije citirani clanak rekao, iodine-131 dostigne vrhunac (koji je juce bio 210 od dozvoljenih 300) jutros je bio 190 i sada je 79 bekerela i onda pada da bi za nedelju dana potpuno nestao (pretvorio se u neskodljivi xenon). Dakle ni za bebe nije vise nikakav rizik.One boce vode sumnjam da su uspeli danas da podele ali mora da se vidi da vlasti nesto preduzimaju. Vest iz Ambasade Srbije, 9 ujutro Bg vreme:Postovani gradjani,Iz grada Tokija smo upravo primili zvanicnu informaciju da je nivo radioaktivnog joda u pijacoj vodi danas pao na 79 bekerela, znaci ispod gornje granice zakonskog nivoa dozvoljenog za odojcad (100 bekerela). U svakom slucaju, smatramo da treba pratiti razvoj situacije, kako bismo bili uvereni da ce se ovaj trend izmerenih vrednosti nastaviti u pozitivnom pravcu i omoguciti neometano konzumiranje vode za sve uzraste.
Link to comment

Privremene montazne kuce, cija je izgradnja pocela proslog petka (18. marta, 7 dana posle zemljotresa) bi trebalo da izgledaju nekako ovako (slika je iz Kobea, posle velikog zemljotresa januara 1995):kobe.JPGNisu kontejneri, primetimo i da svaka ima air condition.Na kraju prolaza izmedju kuca se vidi kao velika hala (kao sajamska samo bez zidova) u kojoj se odvijaju drustvene aktivnosti, kao da zamenjuje prirodni trg u nekom mestu. Tezge, radnje, prostor za rostilj.Ovakvih kuca je izgradjeno nekih ~33 hiljade od marta do decembra 1995. Gradjene (sklapane) su po tempu ~3,500 mesecno. Sve su iseljene i razmontirane krajem 1999. kako je drugi smestaj bio zavrsavan i postajao raspoloziv.Sada ce ih trebati vise a verovatno ce biti i brze. Prvih 200 treba da je vec zavrseno i useljeno.

Link to comment
cestice iz Japana u EUnikako mi nije jasno kao je ovo moguce da predje 18 000 km (za 2 nedelje)!!I sad nece moci da se zivi od ljudi koji vicu "radioaktivno ono - radioaktivno ovo" vec vidim scenario pustih ulica, bllindiranih vrata i spustenih roletna na prozorima ....skocice i prodaja Gajgerovih brojaca...
Link to comment

Yoyogi, da li mogu da te zamolim nešto?Da mi svi ovde koliko nas ima potpišemo da smatramo Japan za najbolju, najorganizovaniju, najbogatiju, najmoćniju, najhumaniju, najjaču... državu na svetu, a da ti onda prestaneš da nam to dokazuješ i počneš da pišeš o situaciji u Japanu nakon zemljotresa.Nemoj da se ljutiš, zaista tvoje informacije smatram više nego dragocenim ovde, ali stvarno nema razloga da ti svaki post bude u fazonu takmičenja sa ubogim ostatkom sveta.Desila se katastrofa, 25 000 ljudi je umrlo, stvarno ne vidim poentu da objašnjavaš kako je japanska voda superiorna u odnosu na francusku.

Link to comment
Yoyogi, da li mogu da te zamolim nešto?Da mi svi ovde koliko nas ima potpišemo da smatramo Japan za najbolju, najorganizovaniju, najbogatiju, najmoćniju, najhumaniju, najjaču... državu na svetu, a da ti onda prestaneš da nam to dokazuješ i počneš da pišeš o situaciji u Japanu nakon zemljotresa.Nemoj da se ljutiš, zaista tvoje informacije smatram više nego dragocenim ovde, ali stvarno nema razloga da ti svaki post bude u fazonu takmičenja sa ubogim ostatkom sveta.Desila se katastrofa, 25 000 ljudi je umrlo, stvarno ne vidim poentu da objašnjavaš kako je japanska voda superiorna u odnosu na francusku.
koliko sam ja shvatio, yoyogi objasnjava da francuska voda nije nista superiornija u odnosu na domacu, japansku, a skuplja je nekoliko puta.opet napadate coveka bez osnova.
Link to comment
×
×
  • Create New...