Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Videcu ujutro iz ofisa, mislim da ima nesto.Ako hoces, posalji na PM ime i prezime i ako jos nesto treba (godina rodjenja, mesto gde je zivela) pa cu da pitam moje da potraze.
e hvala covek!
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Evo jos, (Sreda 23. mart, 0:12am Bg.)
o jbt :( sad citam da i tokyo verovatno ocekuje jedan, 30% sanse u narednih 30 godina, sad sta to znaci nisam pametnabbc news"When it comes to Tokyo, things get immensely complicated," said Dr Stein."There seems to be broken pieces of plate that are jammed under Tokyo like a pill that won't go down your throat. And on top of that we have the two different slabs of plates beneath it, so there's really a triple stack of faults beneath Tokyo."To make matters more complicated, there is some disagreement among researchers about the most important geological factors around Tokyo, with some pointing to the Sagami Trough (a subduction zone leading off the triple junction) as the likely cause of big earthquakes, and others citing Dr Stein's "pill", known as the Kanto Fragment.On-going calculationsThe USGS team has tried to work out the probabilities of repeat quakes like those in 1703, 1855 and 1923.The Magnitude 9.0 Tohoku earthquake is one of the biggest in recorded historyPrior to the Tohoku, the group figured Tokyo had a 30% chance in the next 30 years of experiencing an event (M 7.0-plus) that produces the sort of severe shaking which would test even the walls and pillars of highly earthquake-resistant buildings.
Link to comment
Поуке једне катастрофеcitirani članak, a posebno deo sa klavirštimerom je neverovatan!
Pouke katastrofe su verovatno za upotrebu van Japana. Ovde ce biti stimovanja za neku buducu nesrecu, one nece prestati a bice kao nova saznanja na ono sto vec znaju.Nuklearka nije bila i nije nista osim medijske histerije (napakovane na sliku koju je NHK obezbedila) ostalo je islo uglavnom kako treba. Kuce za evakuisane su pocele da se grade tacno 7 dana nakon zemljotresa i tsunamija, za nekoliko meseci (manje od 6 meseci) niko od pola miliona ljudi nece biti u evakuacionim centrima. S obzirom da je razmera razaranja i za Japan nova, bice nesto da se nauci, pre svega o robnim rezervama i logistici. I ostaje se tu da se zivi. I to da se zivi lepo, ne tinjanje.Clanke gospodje Belusevic sam citao, osim malo razlicitog ugla gledanja (drugo mesto, drugaciji posao) nemam sta da kazem i odlicni su.
Link to comment
Pouke katastrofe su verovatno za upotrebu van Japana. ...
Pa jeste, članak je tako i napisan (mislim ovaj krovni u kome je citiran članak Belušićeve) - za Srbiju, a ne za Japan. Ja ionako ne mogu ništa pametno da kažem na ovu temu, pa da malo smetam i raširim priču. ;)
Link to comment
"...Moram do Sarajeva da bih sredila preko socijalnog to za banju, a onda ću videti gde će me poslati. Nameravam tek na jesen da se vratim u Tokio, jer imam seriju zakazanih koncerata. Čak bi uskoro u Japanu trebalo da počne i jedna televizijska serija za koju sam pisala muziku...". Jbt, 23 godine živi u Japanu, karijera joj odlično ide, a grebe se o sarajevsko socijalino za banjsko lečenje. angry.gif
Link to comment
a949fac2-2773-494c-9889-e65ff8805b76_500.jpgEfforts to spray water into the No. 4 reactor at the Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant, which was struck by an earthquake and tsunami in Tomioka, Fukushima Prefecture, northeastern Japan, are seen in this March 22, 2011 handout photograph released by Tokyo Electric Power Co. REUTERS/Tokyo Electric Power Co./Handout Lokalni vatrogasci hlade reaktore.Verovatno nisu izloženi velikoj dozi radijacije jer bi ih u suprotnom povukli iz nuklearke.Yoyogi nas je mnoge stvari naučio o Japanu i bez obzira na neka očigledna preterivanja,lepo ga je čitati.
Link to comment
a7f6198e-c466-423b-ba6f-e7082378e2a1_500.jpgIncredible image of the interior of the control room at the No. 3 and No. 4 reactors at the Fukushima plant taken yesterday. REUTERS/TEPCO
Link to comment

na b92 izvestavaju o panici u tokiju zbog radioaktivne vode u vodovodu, i stanovnicima koji jurisaju u supermarkete po flasiranu vodu. stvarno mi je muka od izvestavanja domacih medija.

Link to comment

ja sam to o vodi slusao danas na bbc4 radiju. nisu pominjali paniku ali su rekli da je zvanicna vladina informacija da nivo radijacije moze biti stetan za decu do godinu dana. zatim su pricali sa japanskom majkom koja brine za skolsku decu, kaze nije bas da veruje vlastima a nije sigurna koju vodu koriste u skoli. da ja imam dete tamo i ja bih brinuo. dete je dete.

Link to comment
c6e017a3-3821-4b65-a359-bc830804a083_500.jpgA woman buys bottled water imported from France at a convenience store in central Tokyo March 23, 2011.9ee88c8f-f5e9-46d7-b97e-0e8a05d87ab9_500.jpgPeople go home after work by train at Tokyo station in central Tokyo March 23, 2011.
Link to comment
ja sam to o vodi slusao danas na bbc4 radiju. nisu pominjali paniku ali su rekli da je zvanicna vladina informacija da nivo radijacije moze biti stetan za decu do godinu dana. zatim su pricali sa japanskom majkom koja brine za skolsku decu, kaze nije bas da veruje vlastima a nije sigurna koju vodu koriste u skoli. da ja imam dete tamo i ja bih brinuo. dete je dete.
ma dobro, naravno, no pricam o terminologiji. jos kad goran to izgovori sa onom iskrivljenom facom.
Link to comment
×
×
  • Create New...