Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Gospodine, poredjenje New Orleansa i Japana nije bash inteligentno, pa bih savetovao da malo prochitate o New Orleansu i dogadjanjima za vreme velikih poplava, strukturi tamoshnjeg stanovnishtva, onda bi mogli o tome i da razgovaramo, ovako bi bilo samo gubljenje vremena.Kradje i mali ulichni ratovi tamo nisu pocheli posle poplave, oni zapravo nikada nisu ni prestajali :lol: , Amerika je velika zemlja i razlike su drastichne.
cenis da je struktura stanovnistva kriva za skandalozno ponasanje FEMA tokom nesrece, za pljacke koje su vrsili pripadnici Nacionalne garde, za pretvaranje Superdome-a u leglo kriminala koje je drzava jednostavno pustila da rade sta zele?reakcija USA na Katrinu bila je sramotna, u svakom zamislivom pogledu, i struktura stanovnistva nema apsolutno nikakve veze sa time.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Laicki, da se desi nuklearna eksplozija, ako je uopste to moguce,hoce li biti gore nego atomska proba?Problem je gusta naseljenost Japana, ali ne vidim razlog da zivotna ugrozenost ode dalje od 50-60 kmmbice povecane radijacije, ali ne i zivotne ugrozenosti u kratkom roku.Intezitet je valjda bitan, a on opada sa kvadratom rastojanja.Valjda. Ima li nekog da zna nesto vise o tomeDruga stvar je kontaminacija, e tu bi morale da se preduzmu rigorozne mere.Ima li nekog ko zna nesto vise o tome, molim.
Nisam mislio na eksploziju već odlazak radijacije putem vetrova i kiša u ostatak sveta i sva ona kancerogena šit koja ćemo posle unositi kroz hranu i vodu i izlaganje kiši.Jednostavno, "šta ako...?"Pričam o tome koliko prozivamo medije zbog podizanja panike, a to bi se moglo nazvati da upozoravaju ljude na moguće. Edited by ion
Link to comment
nego sta bude kad nasi ljudi zapale za Ameriku? uglavnom se ponasaju kao da ih je Sarah Palin odgajala na svom zlom mleku.
Вади те то "углавном". У ствари, један форумаш ми је на игнор листи управо због таквог става.Има нас разних.
Link to comment
Nisam mislio na eksploziju već odlazak radijacije putem vetrova i kiša u ostatak sveta i sva ona kancerogena šit koja ćemo posle unositi kroz hranu i vodu i izlaganje kiši.Jednostavno, "šta ako...?"
Nista "ako". To se nece desiti.
Link to comment
Вади те то "углавном". У ствари, један форумаш ми је на игнор листи управо због таквог става.Има нас разних.
ne da ne mislim na tebe nego mi u zivotu to ne bi palo na pamet. ok?Preformulisacu, stvarno sam napravio odvratnu generalizaciju: postoji jedan soj emigranata, uglavnom prve generacije, ciji se pripadnici vezuju za najkonzervativnije vrednosti zemlje u koju su dosli.
Link to comment
Nisam mislio na eksploziju već odlazak radijacije putem vetrova i kiša u ostatak sveta i sva ona kancerogena šit koja ćemo posle unositi kroz hranu i vodu i izlaganje kiši.Jednostavno, "šta ako...?"
Po informacijama koje ja pratim u medijima kojima prilično verujem, šanse za pojačanu radioaktivnost van ovog kruga od 30km čak i uz vrlo nepovoljne vremenske uslove su stravično male. Ovi drugi mediji, barem oni o kojima ja pričam, imaju podužu istoriju tendencioznog izveštavanja svakog događaja koga se dohvate, iz ovih ili onih razloga. U ogromnoj većini, taj razlog je puki senzacionalizam, i obezbeđivanje što veće gledanosti/tiraža.
Link to comment
Moja poenta je: postoji razlika u mentalitetu, i shvatanju :individualno vs. kolektivno...Mislim da to nije glupo razmatrati..O vladama ne bih ....
Slazem se, samo se ne slazem da od nechega treba praviti model superiornosti. Stvar je izbora, ja sam pobegao od kolektivnosti, mene ona plashi, a neko je recimo obozava, kune se u nju. Ipak, nesrece ovakvih razmera se vecini ljudi ne dogode nikada u zivotu, pa se neshto i ne primam na tu prednost u sluchaju kataklizme u odnosu na individualizam koji uzivam svaki dan. :D Samo sam hteo da kazem da je na spasilachke ekipe u New Orleansu masovno pucano od strane bandi kriminalaca, shto bash i nisu idealni uslovi za neki humanitarno-spasilachki angazman :lol: i da to poredjenje ne ide sa Japanom jer je veoma specifichno chak i za Ameriku.
Link to comment

Nastavak polivanja vode na histeriju:In summary it appears more and more that health consequences from reactor damage will be extremely minimal even for workers at the site. It will now be a surprise if anyone who has not been inside the plant gates this week is affected by the situation at at all – apart from all the people worldwide who have been taking iodide pills or eating salt unnecessarily. There may also be measurable psychological health effects from the global media-driven hysteria surrounding the situation, of course."Experience from past nuclear incidents has shown that the stress and panic caused by these events can be as bad as, or worse than, the direct threat from radiation," according to Dr Jim Smith of Portsmouth uni's School of Earth and Environmental Sciences.Ceo clanakZiveli!

Link to comment
Slazem se, samo se ne slazem da od nechega treba praviti model superiornosti. Stvar je izbora, ja sam pobegao od kolektivnosti, mene ona plashi, a neko je recimo obozava, kune se u nju. Ipak, nesrece ovakvih razmera se vecini ljudi ne dogode nikada u zivotu, pa se neshto i ne primam na tu prednost u sluchaju kataklizme u odnosu na individualizam koji uzivam svaki dan. :D Samo sam hteo da kazem da je na spasilachke ekipe u New Orleansu masovno pucano od strane bandi kriminalaca, shto bash i nisu idealni uslovi za neki humanitarno-spasilachki angazman :lol: i da to poredjenje ne ide sa Japanom jer je veoma specifichno chak i za Ameriku.
Pa, ustvari treba biti individualno odgovoran pa time i kolektivan.Mala sala, ali jedno je sebicluk, a drugo odgovornostTroll off. Necu vise.
Link to comment

(to some extent) off topic: kako kenjate i lupate gluposti o New Orleansu i Katrini :isuse: Vidi se da ste se vecina vas o tome informisali iskljucivo iz tih senzacionalistickih medija, a sigurno je bilo i malo onog Kurir/Press seirenja nad "rasnim nemirima u zloj Americi"

Link to comment
(to some extent) off topic: kako kenjate i lupate gluposti o New Orleansu i Katrini :isuse: Vidi se da ste se vecina vas o tome informisali iskljucivo iz tih senzacionalistickih medija, a sigurno je bilo i malo onog Kurir/Press seirenja nad "rasnim nemirima u zloj Americi"
De,de, nemoj odmah odbrambeni stav, naravno da nisam bio tamo...I napisah, da ja mala salaSamo kazem, individualna odgovornost je osnova kolektivaA sasvim drugo je sebicluk Edited by observer
Link to comment
Po informacijama koje ja pratim u medijima kojima prilično verujem, šanse za pojačanu radioaktivnost van ovog kruga od 30km čak i uz vrlo nepovoljne vremenske uslove su stravično male.
Pa kad ne gledaš "Žarište" na ex-Fox Belgrade. Eno je usplahirena reporterka sa gajgerovim brojačem u centru Beograda, očitava svakih sat vremena i izveštava, moli ljude koji dolaze iz Japana da pod hitno odu da se "izmere, ne samo zbog sopstvenog zdravlja nego i..." tuc-muc-blja. Valjda su nuklearno zarazni, ne znam. A kad eksplodira Fukušima, onda će i svi ti zaraženi srpski turisti lančano da odu u vazduh...A mi se posle zajebavamo kako je tamo 99./00. RTS savetovao da se obavezno ostane u kućama zbog pomračenja Sunca.
Link to comment
Pa kad ne gledaš "Žarište" na ex-Fox Belgrade. Eno je usplahirena reporterka sa gajgerovim brojačem u centru Beograda, očitava svakih sat vremena i izveštava, moli ljude koji dolaze iz Japana da pod hitno odu da se "izmere, ne samo zbog sopstvenog zdravlja nego i..." tuc-muc-blja. Valjda su nuklearno zarazni, ne znam. A kad eksplodira Fukušima, onda će i svi ti zaraženi srpski turisti lančano da odu u vazduh...A mi se posle zajebavamo kako je tamo 99./00. RTS savetovao da se obavezno ostane u kućama zbog pomračenja Sunca.
"Žarište" na ex-Fox Belgrade :isuse: Jedino od cega boli glava je takav tip emisijaMislim, kad ja laik, vidim to... Edited by observer
Link to comment
×
×
  • Create New...