Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Dakle oni bi trebali po tebi da ostanu u zemlji koja im je strana (tu su samo privremeno) i ako su ostali bez posla i prihoda i ne mogu sebi da pokriju troskove zivota?Sta ti uopste pokusavas da kazes, zaboga?
Klinci bre, 22-25 godina. Dosli kao da "predaju" engleski a u stvari zbog 3.14-cke. Toga sada nema, njihovi poslodavci vise ne postoje, ako i postoje nema vise studenata. Pa odlaze, sta ce. Onda su i ljuti mada ne znaju tacno zasto, ne znaju da im je nesreca prekunula party pa im je drzava kriva.I sam sam bio iznenadjen koliko ih je bilo po japanskoj provinciji (citaj: niko kvalifikovan i dobar ne bi tamo otisao).
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Klinci bre, 22-25 godina. Dosli kao da "predaju" engleski a u stvari zbog 3.14-cke. Toga sada nema, njihovi poslodavci vise ne postoje, ako i postoje nema vise studenata. Pa odlaze, sta ce. Onda su i ljuti mada ne znaju tacno zasto, ne znaju da im je nesreca prekunula party pa im je drzava kriva.I sam sam bio iznenadjen koliko ih je bilo po japanskoj provinciji (citaj: niko kvalifikovan i dobar ne bi tamo otisao).
Sta su oni tebi tacno krivi? Uzimaju poslove vama Japancima? ne razumem ovu tvoju liniju razmisljanja uopste.Smeta ti sto klinci putuju po svetu pod izgovorom predavanja engleskog, ne razumem? I koje to izjave daju, o cemu pobogu pricas?
Link to comment
Onaj kabal koji je trebao da dovede struju jos nije prikljucen i nece biti prije nedelje (source: Le Monde)
a u 4 kurca, ne zna se je li gore pesimisticko ili optimisticko senzacionalisticko izvestavanje
Link to comment
A zar nije moguć (ne kažem da jeste tako) recimo ovaj scenario (laički):Vlasti kriju koliko je situacija ozbiljna u očajničkoj nadi da će uspeti da uspostave kontrolu, dovedu struju, šta već, možda zato i ne prihvataju pomoć, stručnjake...Posle nekog vremena, sve ode u PM, oni konačno priznaju da je radijacija černobilska na kub, da su okolne zemlje ugrožene, da će ko zna kad obuzdati zračenje...itd.Da li je onda taj medij koji je malko više alarmirao ljude (da se pripreme, pokupuju jod, gajgerove brojače, šta ti ja znam, olovnu ćebad...) loš?Ako ne bude ništa od svega toga - Dobro, šalili smo se.Pa jel' uzbuniše (čak i zdravstvene organizacije) planetu zbog svinjskog gripa i jel' ih neko krivično goni zbog toga?
Laicki, da se desi nuklearna eksplozija, ako je uopste to moguce,hoce li biti gore nego atomska proba?Problem je gusta naseljenost Japana, ali ne vidim razlog da zivotna ugrozenost ode dalje od 50-60 kmmbice povecane radijacije, ali ne i zivotne ugrozenosti u kratkom roku.Intezitet je valjda bitan, a on opada sa kvadratom rastojanja.Valjda. Ima li nekog da zna nesto vise o tomeDruga stvar je kontaminacija, e tu bi morale da se preduzmu rigorozne mere.Ima li nekog ko zna nesto vise o tome, molim. Edited by observer
Link to comment
Onaj kabal koji je trebao da dovede struju jos nije prikljucen i nece biti prije nedelje (source: Le Monde)
Nema veze. Chinook helikopteri spustaju vodu. Za ciji ucinak kazu "marginal, at best".
Link to comment
Da li iko zna? Jedino moze da se meri, pa da se bezi.Ima li nekog, ko zna vise o tomeKad je bila havarija u Cernobilju, ovde nije bilo preteraneuzbune, na kraju krajeva, brinuo ne brinuo, na isto ti dodje....
koliko sam ja čula ovih dana, u najgorem mogućem scenariju (prazan bazen u reaktoru 4., paljenje šipki, niz eksplozija koji bi u najnajnajnepovoljnijem i najneverovatnijem slučaju oštetio zaštitni kontejner jezgra reaktora tada bi moglo da dođe do izbacivanja mlaza radioaktivng materija iz reaktora u atmosferu, ali nisko, do 500 m. tako su valjda izračunali da bi zona od 20/30 km bila direktno ugrožena , i da nema direktne opasnosti za udaljenije krajeve jer mlaz ne bi otišao visoko u atmosferu. ljudi se ipak plaše i pitaju šta ako vetar bude nepovoljno duvao, da li su ugroženi oni na 50km, 80 km, 100 km. razumem ih :(.
Link to comment
Laicki, da se desi nuklearna eksplozija, ako je uopste to moguce,hoce li biti gore nego atomska proba?
Nuklearna eksplozija je fizički nemoguća. Po stanovništvo, najgora opcija je izgleda ako gorivo koje se služi u elektrani, radioaktivno obogaćene šipke, ne budu mogle da budu hlađene, zahvati požar ili eksplodiraju što će izazvati veći nivo radijacije u okrugu od 20-30 kilometara. Tokio, po svemu sudeći, nije uopšte ugrožen.
Link to comment
Da, to je dobro poredjenje, izmedju Japana i USA. Vide i laici to.
Gospodine, poredjenje New Orleansa i Japana nije bash inteligentno, pa bih savetovao da malo prochitate o New Orleansu i dogadjanjima za vreme velikih poplava, strukturi tamoshnjeg stanovnishtva, onda bi mogli o tome i da razgovaramo, ovako bi bilo samo gubljenje vremena.Kradje i mali ulichni ratovi tamo nisu pocheli posle poplave, oni zapravo nikada nisu ni prestajali :lol: , Amerika je velika zemlja i razlike su drastichne.Ako bi hteli da poredimo kako bi se ponashali americhka vlada i stanovnishtvo u sluchaju katastrofe ovog ranga morali bi da sachekamo neku slichnu u Kaliforniji recimo, a iskreno se nadamo da necemo to dochekati, zar ne?
Link to comment
Ljudi, pa ovo nije gore od bacenih bombi na Hirosimu i Nagasaki. Ispravite me ako gresim.
Eee, vidiš, to je malo bizarno kod ljudskog soja.Ako ljudska ruka uzrokuje smrt, uništenje i radijaciju u ratu, to je ok. Ako prirodne sile, kroz nesreće izazovu isto, svi se kao zabrinu. Ako se gleda kroz cifre, broj žrtava je desetostruko niži. I nadamo se da tako i ostane.
Link to comment
Gospodine, poredjenje New Orleansa i Japana nije bash inteligentno, pa bih savetovao da malo prochitate o New Orleansu i dogadjanjima za vreme velikih poplava, strukturi tamoshnjeg stanovnishtva, onda bi mogli o tome i da razgovaramo, ovako bi bilo samo gubljenje vremena.Kradje i mali ulichni ratovi tamo nisu pocheli posle poplave, oni zapravo nikada nisu ni prestajali :lol: , Amerika je velika zemlja i razlike su drastichne.Ako bi hteli da poredimo kako bi se ponashali americhka vlada i stanovnishtvo u sluchaju katastrofe ovog ranga morali bi da sachekamo neku slichnu u Kaliforniji recimo, a iskreno se nadamo da necemo to dochekati, zar ne?
Moja poenta je: postoji razlika u mentalitetu, i shvatanju :individualno vs. kolektivno...Mislim da to nije glupo razmatrati..O vladama ne bih .... Edited by observer
Link to comment

Sto se tice bombi, najvise je ljudi poginulo od prvobitnog udara i od toplote. Radijacija i nije bila toliko "velika" (10X manja nego u Cernobilu)

Link to comment
×
×
  • Create New...