Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Ako je tačno - fuck yeah. Bravo za lavove.
To je i trebalo samo se ne vidi dok oni to popravljaju. Sve sto se vidi je bilo da se postrojenje pushi i niko nista ne preduzima. Otuda i helikopteri i voda da zabave kamere dok se prava akcija odvija nevidljivo.
Link to comment
To je i trebalo samo se ne vidi dok oni to popravljaju. Sve sto se vidi je bilo da se postrojenje pushi i niko nista ne preduzima. Otuda i helikopteri i voda da zabave kamere dok se prava akcija odvija nevidljivo.
Mogu reci da sam zaista srecan shto ce narod Japana, sudeci po ovim najnovijim vestima, izbeci stravichnu katastrofu, zbog velikog respekta koji prema njemu osecam. Ukoliko bi ovo bilo tachno tu srecu bi sasvim opravdano zamenio gnev i neko bi morao da zbog toga debelo odgovara, a taj neko bi bila cela japanska vlada, pre svega svom narodu, a i svetskoj zajednici.Iz tog razloga nikako ne bih mogao/hteo da poverujem u ovakav scenario pravljenja cirkusa sa helikopterima i polivanjem vodom i pravljenja majmuna od 130 miliona svojih gradjana i nekoliko milijardi ljudi shirom sveta koji su bili iskreno zabrinuti shta se tamo stvarno deshava.Ne vidim zaista nijedan dobar razlog za tako besramno ponashanje japanske vlade i siguran sam da to nije tachno. Da su u pitanju Kinezi ili Rusi mogao bih da poverujem. Obichne ljude ne interesuju precizni tehnichki detalji, niti su Japanci bili duzni da ih iznose javno, ali josh manje ti isti ljudi, dakle najmanje 5 milijardi, a ne 5 ljudi, NE zasluzuju da ih neko, umesto davanja osnovnih informacija o potencijalno svetskoj katastrofi, zamlacuje i strahovito potcenjuje. Mogli su jednostavno reci radimo na dovodjenju struje ili bilo shta drugo, ne vidim da je bila potrebna helikoptersko-holivudska ujdurma.Najverovatnije da ti nisi zadovoljan shto je japanski narod stoichki proshao kroz ovaj pakao, zasluzio nashe divljenje, pa bi povrh svega hteo i da impresionirash sa nekim tajnim, kung-fu japanskim tehnikama borbe protiv nuklearnih katastrofa, a to je vec ........ Edited by sickness
Link to comment
To je i trebalo samo se ne vidi dok oni to popravljaju. Sve sto se vidi je bilo da se postrojenje pushi i niko nista ne preduzima. Otuda i helikopteri i voda da zabave kamere dok se prava akcija odvija nevidljivo.
preterujes. rizikovali bi zivote svojih pilota, kako bi u tajnosti obavili sta treba!? Edited by Gandalf
Link to comment

Evo novih vijesti i od domacih strucnjaka:

Autor Zdenko Šimić Petak, 18 Ožujak 2011 00:41 Fukushima DaiichiUgroženi reaktori (1, 2 i 3) u Fukushima I Daiichi su u stabilnom stanju i hlade se morskom vodom. Najvažnija aktivnost osoblja je nastojanje da se dodaje hladna voda u bazene s istrošenim gorivom u reaktorima 3 i 4.Stanje je sigurno bolje nego li dan prije kada je izgledalo da skoro ništa ne stoji na putu prema najgorem. No, još ima do toga da se može odahnuti. Kada se smiri situacija u bazenu za istrošeno gorivo reaktora 3 i 4 vjerujem da će se moći malo odahnuti.Slijedi malo detaljniji status reaktora u nastavku (bilo bi i detaljnije da se može dobiti):1. reaktor – vjeruje se da je primarni kontejnment (beton oko metalnog plašta) čitav, a reaktor u stabilnom stanju. Ubrizgavanje morske vode se nastavlja. (Volio bih znati zašto nema informacija o stanju bazena za istrošeno gorivo u ovom i reaktoru 2.)2. reaktor - je u stabilnom stanju s nastavljanjem ubrizgavanja morske vode. Prema današnjim (četvrtak) izjavama TEPCO-a i WANO-a, tlak u kontejnmentu od 450 kPa indicira da nije došlo do popuštanja. Problemi pristupa su usporili priključivanje privremenih kabela za vanjsko napajanje. To je neophodno za instrumentaciju, baterije i kontrolnu sobu. Napajanje nije bilo dostupno u elektrani od petka (kada je bio potres i tsunami).3. reaktor – u stabilnom stanju sa ubrizgavanjem vode. Vjeruje se da je primarni kontejnment čitav. Tlak u kontejnmentu fluktuira uslijed ispuštanja i iznosio je do 570 kPa. TEPCO dužnosnici su izjavili na temelju zračnih fotografija od 17. ožujka da, iako je jedna strana betonskog zida strukture bazena istrošenog goriva kolapsirala, čelični omotač je ostao čitav. Bazen još uvijek ima vode koja pruža neko hlađenje za istrošeno gorivo, helikopter je ispustio vodu na reaktor četiri puta tijekom jutra (lokalno vrijeme) 17. ožujka.4. reaktor – u bazen za istrošeno gorivo su dolijevali vodu s visokim topovima pod tlakom. Ovdje je jezgra reaktora također u bazenu za istrošeno gorivo.Reaktori 5 i 6 – Obustavljeni prije potresa, ali s jezgrom u reaktorskoj posudi. Primarni i sekundarni kontejnmenti su netaknuti na oba reaktora. Mjerenje temperature u bazenima za istrošeno gorivo je u funkciji za oba reaktora i temperatura se održava na oko 62 o C. TEPCO nastavlja nastojanja da uspostavi napajanje u reaktoru 5.Stanje na nuklearki Fukushima II DainiSva četiri reaktora u elektrani Fukushima II Daini dostigla su stanje tzv. hladne obustave s održavanjem normalnog hlađenja uz pomoć sustava za odvođenje ostatne topline.Dodatak prikazuje sliku BWR reaktora s oznakama.
131_BWR_ilustracija.JPGTakodjer, vjeruje se da bi nuklearka bez vecih problema izdrzala tsunami da spremnici goriva za rezervno napajanje strujom za cijelu elektranu (sigurnosni sustavi za hladjenje ne vrijede bez napajanja) nisu imali tako nisku betonsku zastitu jer je struktura samo nekoliko desetaka metara iza unistenih spremnika naoko netaknuta. Na slici se vidi gdje su se nalazili spremnici.spremnici-goriva.jpg Edited by Zoe
Link to comment
Mogu reci da sam zaista srecan shto ce narod Japana, sudeci po ovim najnovijim vestima, izbeci stravichnu katastrofu, zbog velikog respekta koji prema njemu osecam. Ukoliko bi ovo bilo tachno tu srecu bi sasvim opravdano zamenio gnev i neko bi morao da zbog toga debelo odgovara, a taj neko bi bila cela japanska vlada, pre svega svom narodu, a i svetskoj zajednici.Iz tog razloga nikako ne bih mogao/hteo da poverujem u ovakav scenario pravljenja cirkusa sa helikopterima i polivanjem vodom i pravljenja majmuna od 130 miliona svojih gradjana i nekoliko milijardi ljudi shirom sveta koji su bili iskreno zabrinuti shta se tamo stvarno deshava.Ne vidim zaista nijedan dobar razlog za tako besramno ponashanje japanske vlade i siguran sam da to nije tachno. Da su u pitanju Kinezi ili Rusi mogao bih da poverujem. ...
Preteruješ. Niti je ta vlada podigla tu nuklearku, niti je izazvala zemljotres, pa da se zahteva linč iste.Verovatno je postojao razlog zašto su slali helikoptere da polivaju nuklearku, umesto da prevoze povređene ljude. Možda neki plan b za slučaj da plan sa povezivanjem dalekovoda ne uspe.Sumnjam da je njihova vlada na nivou naše po odnosu prema građanima. Edited by S.L.
Link to comment

Meni ovde deluje da se od necije izjave da hladjenje vodom koja se prosipa iz vazduha nije bilo efikasno, cistim nagadjanjem doslo do toga da je vlada naredila da se to radi da bi zamajavala celu planetu. Ako se i desilo da je neko stvarno naredio ovu operaciju znajucu da ona nece biti uspesna, onda je ova odluka potekla iz neke od nizih karika u lancu komandovanja i nije bila usmerena ka zavaravanju naroda, nego upravo rukovodstva i vlada. Ovo je problem rada svih timova koji imaju jako hijerarhijsku strukturu. Uvek ce se naci neko ko nije u stanju da nadredjenima saopsti lose vosti. I na kraju, po pravilu, stradaju ljudi koji su njemu podredjeni.

Link to comment

lepo je to što su doveli struju do elektrane, ostaje da se vidi u kakvom su stanju pumpe, cevovodi, bazeni... posle svih onih eksplozija, zemljotresa, cunamija.

Link to comment
Meni ovde deluje da se od necije izjave da hladjenje vodom koja se prosipa iz vazduha nije bilo efikasno, cistim nagadjanjem doslo do toga da je vlada naredila da se to radi da bi zamajavala celu planetu.
To je u cijeloj prici potpuno nebitno. Bitno je da se situacija odrzava pod kontrolom sto Japancima ocigledno i uspijeva. Ako nakon svega i bude provedena istraga (a vjerojatno hoce primarno zbog dodatnog osiguranja ostalih nukleraki) helikopteri su tu posve minorni.
Link to comment

Vidi, vidi, nisu se reaktori ni posteno ohladili, a kad ono krenuli pozitivisti, empiristi i poznavaoci da gmizu iz njihovih jazbina:

Takodjer, vjeruje se da bi nuklearka bez vecih problema izdrzala tsunami da spremnici goriva za rezervno napajanje strujom za cijelu elektranu (sigurnosni sustavi za hladjenje ne vrijede bez napajanja) nisu imali tako nisku betonsku zastitu jer je struktura samo nekoliko desetaka metara iza unistenih spremnika naoko netaknuta.
Ha, pa eto odgovora - betonska zastita !! Pa morao je ljudski faktor biti u pitanju, naravno ! Nista onda ostaje da sve ostale svetske nuklearne agencije i regulatorna tela nauce lekciju iz ovoga i da duboko prostudiraju ovaj problem te se onda nesrece svakako vise nece desavati !:) :)
Link to comment

ne znam jel vec biloklik

Emergency ReliefJapan/Earthquake Donation11/03/14We heartily appreciate your kind offer of donation.If you want to donate money to the affected population of earthquake and tsunami, please contact your national Red Cross/Crescent society, which may have already launched fundraising campaign within your country.If your national society doesn’t collect donation or you wish to send your donations directly to the Japanese Red Cross Society, please direct your fund to the following bank account. If you need the receipt of your fund, please state so clearly in the comment section of the bank transfer order. All the fund received under this account will be transferred to the Distribution Committee, which is formed around the local government of the disaster-affected prefecture and to be distributed directly among the affected population of earthquake and tsunami, Name of Bank: Sumitomo Mitsui Banking Corporation Name of Branch: Ginza Account No.: 8047670 (Ordinary Account) SWIFT Code: SMBC JP JT Payee Name: The Japanese Red Cross Society Payee Address: 1-1-3 Shiba-Daimon Minato-ku, Tokyo JAPANThank you once again for your generous offer. It is surely the source of encouragement for the affected population in Japan.
Link to comment
Vidi, vidi, nisu se reaktori ni posteno ohladili, a kad ono krenuli pozitivisti, empiristi i poznavaoci da gmizu iz njihovih jazbina:
:) Ovaj, to nije moj sud. Ja se divim Japancima i uopce njihovoj organiziranosti, strpljenju i nacinu na koji reagiraju u cijeloj tragediji. A o nuklearkama nemam blage veze. Nego, mislila sam da je nepotrebno da stalno ponavljam (s obzirom da sam u nekoliko navrata navodila izvor u postovima) da informacije pratim i prenosim sa ove stranice gdje cijelu situaciju prate i komentiraju nuklearni strucnjaci.
Nista onda ostaje da sve ostale svetske nuklearne agencije i regulatorna tela nauce lekciju iz ovoga i da duboko prostudiraju ovaj problem te se onda nesrece svakako vise nece desavati
Da, upravo to ce i uraditi s namjerom da pokusaju sprijeciti slicne nesrece u buducnosti. A spomenuti spremnik je eto jedan od mogucih uzroka. Edited by Zoe
Link to comment
:) Ovaj, to nije moj sud.
Naravno, razumeo sam toliko :)Moj vitriol je bio upucen ljudima koji su iz te branse - a koji cak ni u trenutcima kada citamo o nadljudskim naporima ljudi koji su ostajuci u elektrani sebi potpisali smrtne presude ne bi li spasili hiljade zivota i sprecili katastrofu - ne prestaju da misle o buducnosti njihove nauke, poziva i karijere.
Link to comment

Veliki hail za Japance koji su izašli na crtu kataklizmi i boriće se protiv iste svim sredstvima, čvrsto uvereni u uspeh.Na drugom kraju planete, mali ali neuk narod sa tragično postradalim mindsetom, obrazuje se iz nedeljnika koji u današnjem broju donosi ogroman naslov: POČETAK KRAJA SVETA!Pričao bih vam šta se jutros dogodilo na Javnom Zahodu Srbije ali previše sam besan a čeka me puno posla danas. Okačiću neki dajdžest predveče ili sutra.

Link to comment
×
×
  • Create New...