Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

I glasači SPS-a.
Nemoj, oni su sad nasi...Glasaci DSS-a,SNS-a i SRS-a zajedno sa bubasvabama,valjda.:P Edited by uros_s78
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

rt carski izvjestava o japanski nuklearkamasvodi se na to da eto japanci imaju puno da uce od cernobila a i da se jebiga greske dogadjaju svima, a ne samo rusima. kad kazem greske, mislim na splet okolnosti. jasno da u cernobili nije bilo gresaka -_-

Edited by morgana
Link to comment
Saopštenje na sajtu UK ambasade u Japanu
The UK Government's Chief Scientific Officer, Prof John Beddington, has sought to allay fears of radiation exposure. He told a press conference at the UK embassy in Tokyo: "What I would really re-emphasise is that this is very problematic for the area and the immediate vicinity and one has to have concerns for the people working there. Beyond that 20 or 30 kilometres, it's really not an issue for health"
Ipak da podvučem, ovo je glavni sekretar za nauku vlade Velike Britanije.
svodi se na to da eto japanci imaju puno da uce od cernobila a i da se jebiga greske dogadjaju svima, a ne samo rusima. kad kazem greske, mislim na splet okolnosti. jasno da u cernobili nije bilo gresaka -_-
:lol: Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
Kod nas je bilo slično: 'radioaktivni oblak u Mađarskoj, u Austriji, u Italiji, u SFRJ nije povećan nivo radijacije'.
Ne znam kako je bilo ko vas u Bg (ako si iz Bg) ali kod nas u Mostaru su nam lijepo rekli da je oblak presao preko nas. Vatrogasci su cistili ulice u gradu i u okolici (prvi put, a drugi put su ih cistili kada je onaj francuski kviz bio sniman u Mostaru) Edited by borris_
Link to comment

Jaavnost u Japanu se zasicuje produzenim i neizvesnim potezima da se Fukushima nuklearka skine sa dnevnog reda. Od problema koji nije ni smeo da postoji, on je postao glavni. Mediji ili ne, da nije bilo problema ne bi bilo ni medija da se izivljavaju.Tu ostaju tehnicki napori.Politicki, DPJ (Democratic Party of Japan) je imala sansu da se ucvrsti na vlasti. Sto su drugo dobro radili, za nuklearku im javnost nece biti zahvalna. Koliko god da je tesko, oni su ti koje je vuku vec sesti dan, krivi ili pravi i sramote celu naciju. Takve su stvari ovde neoprostive. Lokalno, da su resili problem za 6 sati, bilo bi opet neoprostivo da su ga uopste imali. Taman posla ovih 6 dana i medjunarodni blam.

Link to comment
Ne znam kako je bilo ko vas u Bg (ako si iz Bg) ali kod nas u Mostaru su nam lijepo rekli da je oblak presao preko nas. Vatrogasci su cistili ulice u gradu i u okolici (prvi put, a drugi put su ih cistili kada je onaj francuski kviz bio sniman u Mostaru)
Ne sećam se šta su pričali na TV '86, ja sam tada bacao pegle u Beogradu. Edited by dux
Link to comment

offtopikBBCjev live coverage na netu vrti videoje unatraškemust watch biggrin.gifjoš jedan offsiroti Hague baš nema sreće:

1502: More on the British tream sent back from Japan. UK Foreign Secretary William Hague has told the Foreign Affairs Select Committee that any aid groups arriving in Japan needed to be integrated with the wider relief operation or to have their own logistical support, but that the UK team had had neither.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Malo i pesimističkih nagađanja

1525: The EU's energy chief Guenther Oettinger has said that in the coming hours "there could be further catastrophic events, which could pose a threat to the lives of people on the island". He told the European Parliament the Fukushima nuclear site was "effectively out of control". "The cooling systems did not work, and as a result we are somewhere between a disaster and a major disaster."
Link to comment
Jel Yoyogi pristrasan Japanu i japanskom društvu? Well, duh. I šta onda? Big deal, imamo ljude koji su hiljadu puta pristrasniji fudbalskom timu, državnom uređenju, odabranoj ideologiji, političkoj stranci ili filmu koji vole, pa sve to čini diskusije foruma.
Ali ne guraju svoju opsesivno izabranu temu u bukvalno svaki post, na bilo kojoj temi, što Yoyogi tamo radi već godinama. Ako bih ja sad krenuo da na temama o zemljotresu, WikiLeaksu, prevodilačkim greškama, i FESTu tupim o tome kako je Liverpool veći klub od Manchester Uniteda (što vi nišči duhom ne razumete ali dobro, da živite u Liverpulu kao ja sve bi vam bilo jasno, evo da ilustrujem poentu serijom fotografija svog futona)... verujem da bi powers that be vrlo lako našle opravdanje da me udalje sa foruma.That being said ova tema jeste savršena za njega, i nema smisla da mu iko zamera da prečesto postuje.
što se tiče cunamija, japanski naučnici su 2001. godine predvideli da ovu oblast u skoroj budućnosti čeka novi veliki cunami, nakon poslednjeg zabeleženog koji se desio 13. jula 869. godine.The recurrence interval for a largescale tsunami is 800 to 1100 years. More than 1100 years have passed since the Jogan tsunami and, given the reoccurrence interval, the possibility of a large tsunami striking the Sendai plain is high. Our numerical findings indicate that a tsunami similar to the Jogan one would inundate the present coastal plain for about 2.5 to 3 km inland.
Uvek me je nervirala ovakva statistika prerušena u nauku. Proceniš da se dešavaju sranja svakih 800-1000 godina, a onda kažeš "jebote, we're due one" i onda si kao naučnik. To je isto kao što se procenjuje da erupcije supervulkana dolaze svakih 20,000 godina, a poslednja je bila pre čak 75,000, što znači da Yellowstone očigledno samo što nije puko! Repent, the end is near! For Science! <_<
Link to comment
Marvin (Paranoid Android) Posted Today, 16:36:36 Malo i pesimističkih nagađanjaQuote1525: The EU's energy chief Guenther Oettinger has said that in the coming hours "there could be further catastrophic events, which could pose a threat to the lives of people on the island". He told the European Parliament the Fukushima nuclear site was "effectively out of control". "The cooling systems did not work, and as a result we are somewhere between a disaster and a major disaster."
Ovaj nije englez <_< Nadam se da su ovi tvoji ipak u pravu. Edited by borris_
Link to comment
Ovaj nije englez <_< Nadam se da su ovi tvoji ipak u pravu.
jos jedan nemac je pre dve-tri veceri izjavio da je katastrofa na pomolu. neki prof. dr. za nuklearnu fiziku i strucnjak za nuklearke (tako ga najavise).
Link to comment
jos jedan nemac je pre dve-tri veceri izjavio da je katastrofa na pomolu. neki prof. dr. za nuklearnu fiziku i strucnjak za nuklearke (tako ga najavise).
Interesantno je kako Englezi sa jedne strane i Francuzi i Njemci zsa druge strane potpuno razlicito izvjestavaju o ovom dogadjaju.
Link to comment
×
×
  • Create New...