Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Amputiraj, ne pitaj.
Pa neću da amputiram, barem ne za sada, samo mi nije jasno šta tačno tera ljude u toliki off? Do juče, oni koji su gledali BBC prenosili su detalje odatle, oni koji su gledali Le Mond odatle, sa svih strana smo dobijali sjajne dajdžeste informacija koje ni na jednom medijskom sajtu nisu tako kondenzovane, prirodno jer medijski sajtovi i nemaju slične strukture. Onda odjednom od juče popodne krenu priča ko kome smeta na topiku i ko bi valjda trebao da piše manje, a od jutros bukvalno svađe ko je šta i na koji način poslao kao pomoć. Odakle toliko nervoze u ljudima da na topiku o globalnoj tragediji izbiju prepirke "ja neću da pišem dok ovaj piše", "šta, ti nisi poslao pomoć na moj način hahaha glupane", i ovoliki off sa ovim privatnim letovima?
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

pa svakako ne bih poredio situaciju u japanu sa onom u srbiji tokom bombardovanja.
ok, licemer sam, pobegao bih iz Japana. ne vidim cemu ova prica, treba da se branim od hipoteticnog i potpuno nemoguceg scenarija. zaista ne znam kako. tako bi me neko mogao optuziti za licemera ako kazem da je Berluskoni svinja zato sto placa maloletnice za seks, kako da dokazem da to ne bih radio?odjavljujem se, bankrotiracu
Link to comment
Evo jos jedne slike :mellow:
Majko mila, pa broj 3 ne izgleda ništa bolje od černobiljskog reaktora nakon eksplozije. Znam da nisam nuklearni fizičar ali meni ovo deluje stravično ozbiljno.
Link to comment

hesuse, ne kazem da si licemer, malo sam se mozda prejako izrazio, al svakako mislim da bi trebao da se fokusiras.neke stvari fakat jesu manje bitne od drugih.ako nije kasno menjam ovo licemerno sa neozbiljno

Edited by ToniAdams
Link to comment
inace po procenama WHO broj zrtava Cernobila ne premasuje 4.000 u periodu 1986-2006. ne znam odakle brojka od 93.000, to se nigde ne pominje
jel ovo podatak koji se odnosi na one koji su licno pali u rastopljeni uranijum i stanovnike chernobila ili na zrtve diljem planete? ako je ovo drugo, podatak je izuzetno neozbiljan i netacan cak i samo za srbiju u periodu 1987-1991.
Link to comment
Majko mila, pa broj 3 ne izgleda ništa bolje od černobiljskog reaktora nakon eksplozije. Znam da nisam nuklearni fizičar ali meni ovo deluje stravično ozbiljno.
Kazu da najvise problema imaju sa reaktorom 4 i da ce sada pokusati sa cisternama i vodenim topovima da ga hlade.
Link to comment
zaista ne znam kako. tako bi me neko mogao optuziti za licemera ako kazem da je Berluskoni svinja zato sto placa maloletnice za seks, kako da dokazem da to ne bih radio?
ti bi prvi to radio, samo da imas para.
Link to comment
Pa neću da amputiram, barem ne za sada, samo mi nije jasno šta tačno tera ljude u toliki off? Do juče, oni koji su gledali BBC prenosili su detalje odatle, oni koji su gledali Le Mond odatle, sa svih strana smo dobijali sjajne dajdžeste informacija koje ni na jednom medijskom sajtu nisu tako kondenzovane, prirodno jer medijski sajtovi i nemaju slične strukture. Onda odjednom od juče popodne krenu priča ko kome smeta na topiku i ko bi valjda trebao da piše manje, a od jutros bukvalno svađe ko je šta i na koji način poslao kao pomoć. Odakle toliko nervoze u ljudima da na topiku o globalnoj tragediji izbiju prepirke "ja neću da pišem dok ovaj piše", "šta, ti nisi poslao pomoć na moj način hahaha glupane", i ovoliki off sa ovim privatnim letovima?
Ne znam, mesečeve mene valjda. Ili je radijacija već stigla do Balkana :unsure:Ja sam preneo jedan live feed sa BBC-ja, da sam znao koliko će Rajka da prohisteriše zbog istog ne bi mi palo na pamet da to uradim. Gagorderki sam najuljudnije rekao šta mislim o SMS i keš uplatama, prilepila mi je etiketu matorog cinika. One sinoćne zahteve da se ukloni Yoyogi neću ni da komentarišem. Ne vidim otkud toliko goriva za flejm, ali nisam baš raspoložen ni da se autocenzurišem zbog toga što neko drugi histeriše na sve što mu nije po volji na topiku.
Link to comment

Da li neko može da potvrdi ono što ja sa nekoliko strana čujem ovih dana u malim dozama, a to da se ovi reaktori vremenom hlade, i da je situacija najkritičnija sada i u narednih 48 sati? To jest, ako se nekako preguraju narednih par dana bez meltdowna, reaktori će sami pasti na relativno bezopasne temperature?

Link to comment
jel ovo podatak koji se odnosi na one koji su licno pali u rastopljeni uranijum i stanovnike chernobila ili na zrtve diljem planete? ako je ovo drugo, podatak je izuzetno neozbiljan i netacan cak i samo za srbiju u periodu 1987-1991.
to je zvanican podatak WHO o ukupnom broju zrtava Cernobila, do koga je dosao panel od vise od 100 strucnjaka koji su proucili sve dostupne informacije o akcidentu. izvestaj je prihvatila i IAEA.ako postoji neki dokument sa vise autoriteta o ovome, ja za njega ne znam.@toni ma moze i "licemerno", ne ljutim se ja na tebe, medo moj Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ja se svima javno izvinjavam zbog sinoćnjeg pisanja, jednostavno pogodile su me neke poruke.marvie to je logično, sad pitanje je da li je još 48H ili više, ali do hlađenja usvakom slučaju mora doći, ako ne dođe do md, naravno.Javiše upravo na NHK da je još tri hiljade ljudi evakuisano iz oblasi oko nuklearki, i da postoji porilična konfuzija koliki pročnik još treba osloboditi.EDIT: slova

Edited by renne
Link to comment
×
×
  • Create New...