Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

ja ne znam ima li sta prirodnije nego uspaniciti se poslije zemljotresa, cunamija i ociglednih problema sa nuklearkom, u situaciji kad svi strani mediji pricaju bas o nuklearkama (bilo da spinuju iz politickih razloga, da podignu gledanost ili sto je, jebiga, opasnost realna)

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

ja ne znam ima li sta prirodnije nego uspaniciti se poslije zemljotresa, cunamija i ociglednih problema sa nuklearkom, u situaciji kad svi strani mediji pricaju bas o nuklearkama (bilo da spinuju iz politickih razloga, da podignu gledanost ili sto je, jebiga, opasnost realna)
naravno da je prirodno. ali zato nam je Bog podario svesni um, da mozemo da rasudjujemo intelektom i tako suzbijamo svoje nagone.nego ljudi se smrzavaju u satorima a ja raspravljam o sirotim bogatasima i njihovim nedacama...jos malo pa ce neko predloziti da se bankari voze redovnim letovima! pa na sta bi to licilo!
Link to comment
za mene privatna svojina nije svetinja. ja procenjujem, na osnovu dostupnih informacija, da situacija ne opravdava hitnu evakuaciju iz Japana. znaci 50.000+ evra za let iz Japana je neopravdan trosak. da imam pravnu moc da to uradim, onome ko pokusa da plati toliki novac da pobegne iz zemlje koja je izgubila 170 milijardi dolara za pola sata i koja ce upasti u hiljadu finansijskih nevolja kada se ovo zavrsi, jednostavno bih rekvirirao taj novac i uputio Crvenom krstu.
Postoji škola mišljenja koja bi mogla da ustvrdi da je Japan visoko razvijeno i super-uređeno društvo kakvo danas jeste, kao i neke druge države čijim uređenjima stremimo, velikim delom zbog činjenice da za njih privatna svojina jeste svetinja, i da im je nezamislivo i smešno razmišljanje o nekom rekviriranju, zamrzavanju i nacionalizaciji bilo čije svojine iz ovih ili onih razloga koji se nama u trenutku učine kao deo veće pravedne slike, ili čega već.
Link to comment
naravno da je prirodno. ali zato nam je Bog podario svesni um, da mozemo da rasudjujemo intelektom i tako suzbijamo svoje nagone.nego ljudi se smrzavaju u satorima a ja raspravljam o sirotim bogatasima i njihovim nedacama...jos malo pa ce neko predloziti da se bankari voze redovnim letovima! pa na sta bi to licilo!
:Dpriznaj da imas posla koji ti se ne radi pa se ovako rasterecujesja to po sebi...
Link to comment

mislim da si izgubio fokus, uz sve duzno postovanje.sledece ce biti da su ovih 93k zrtava cernobilja i preko 11k cunamija primili pare od antinuk lobija da umru.i proguglaj o terapiji jodom.

Link to comment
mislim da si izgubio fokus, uz sve duzno postovanje.sledece ce biti da su ovih 93k zrtava cernobilja i preko 11k cunamija primili pare od antinuk lobija da umru.i proguglaj o terapiji jodom.
ok, pomrece milioni, izvinite sto sam sirio senzacionalisticki optimizam@morgana: u sriduinace od sada uvodim pravilo: za svaki svoj post na ovom topicu saljem SMS na 2001. do sada sam vec puko nekih 400 kinti. humanitarizam kao porok i kompulzija? mislite o tome. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

pa ljudi bjeze i od zestoke zime ako su tako u mogucnosti, dje nece od posljedica cunamija i zemljotresa i problema sa nuklearkom, makar i da se ispostavi da niko nije ni povracao od zracenja

Link to comment

zabavan si vaso, al mislim da nije topik za te svrhe.znas i sam da izmedju cernobilja i gutanja tableta joda kao preventive ima ihahaj prostora.da zaboravimo na zemljotres 5. ikad zabelezen, cunami, i po 1 slabiji potres dnevno :)

Link to comment
zabavan si vaso, al mislim da nije topik za te svrhe.znas i sam da izmedju cernobilja i gutanja tableta joda kao preventive ima ihahaj prostora.da zaboravimo na zemljotres 5. ikad zabelezen, cunami, i po 1 slabiji potres dnevno :)
ajd novi SMS. hajde mi reci kako je bogatas u Kjotu ugrozen cunamijem i zemljotresom od pre 5 dana?inace po procenama WHO broj zrtava Cernobila ne premasuje 4.000 u periodu 1986-2006. ne znam odakle brojka od 93.000, to se nigde ne pominje Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Može li neko da mi kaže zbog čega je loše ako 1000 ljudi širom Japana koji to mogu sebi da priušte, napuste zemlju? Izbeći će rekviriranje svojine koja se ni u zoni sumraka ne bi dogodila? Svojom bahatošću sprečavaju neke druge koji takođe nisu u neposrednoj opasnosti da napuste Japan?

Link to comment
ma nikako, daleko je kjoto, dok to tamo dodje ih! :)u pravu si skroz
mislim da se malo podleglo panici. ok je to.nego leba ti, odakle ti info o onih 93.000 zrtava Cernobila?edit: nasao. Greenpeace. Oni su poznati po naucnickoj akribiji i nedostatku metodoloskog biasa Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ako gomila stranaca koji zarađuju grdne pare svojevoljno napusti Japan, oni time samo smanjuju u kakvoj-takvoj meri pritisak na čitavo društvo, da bi potrepštine više dolazile ugroženima. Ti koji mogu da priušte 50K za let bolje da ga troše na let nego da u prodavnicama kupuju potrepštine koje su preko potrebne za druge. Pošto situacija zaista nije do te mere katastrofalna, nije mi jasno odakle toliki animozitet prema ljudima koji napuštaju Japan ako mogu, samim tim to znači da nije slučaj da oni kidaju i spašavaju sopstvene guzice gazeći po manje imućnim ljudima koji ostaju da umiru? Ovo je potpuno nepotrebno offtopičarenje izazvano pretežno nesimpatijama prema delu bankarskih sekti koje zarađuju osmocifrene sume godišnje i koje su u ovoj ili onoj meri odgovorne za svetsku krizu, a sa trenutnom situacijom u Japanu imaju 0.01% dodirnih tačaka.
Ma jok.To su tipovi koje su firme poslale u Japan. Da ih nisu poslale, nikada sami ne bi dosli. Da sami dodju, ne bi znali WC da nadju, upustili bi ga nacisto. Sami, nikakav posao ne bi mogli da nadju. Ovako su "expats". Neko vodi racuna o njima, kao o pionima. A avio firme to vole: premium travel.Sta oni rade:Imaju jednom godisnje avionske karte za kuci. Sada, koristeci ono sto i njihovi sefovi u Americi gledaju na TV, traze "relief" i tesko ko moze da im kaze "ne". Bas znam neke, roditelji, 4 dece, dog & cat, svi u Ameriku na 2 nedelje "dok se ne smiri". Pa fino, kad neko placa. Taj povratan let, za sve njih & dog & cat je nekih 80 hiljada US$. Fino da neko plati. a nista nisu videli od razaranja, osim na TV.Sto su oni pretrpeli, pretrpeo sam i ja a nama ne pada na pamet da se povlacimo na "rezervne lokacije", a imamo ih.Razlika je u tome da nama niko ne placa oportunisticki kapric.
Link to comment
×
×
  • Create New...