Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Odgovornost menadzera je mnogo veca nego obicnih radnika jer su menadzeri ti koji su odlucivali kako ce se napraviti elektrana, da li ce da radi i posle 50 godina i sl. dok su radnici samo pozivani da naprave sta im se naredi, pri tom vecina nemajuci pojma koliko je to sigurno ili ne. I sada ti radnici gutaju radijaciju dok CEO razmislja da li da se odmori od stresa uz 10 kurvi ili samo dobru kocku. Ja bih tog CEOa strpao medju te ljude koji su ostali u elektrani sve dok se sranje ne sanira. Verujem da bi ga to ucinili vrlo agilnim. A i buduce kad su takvi poslovi u pitanju.

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

"Beograd Japanu" na Trgu u subotu16. 03. 2011. - 11:55h Grupa Beograđana pozvala je sugrađane na skup "Beograd Japanu" u subotu, 19. marta, na Trgu republike od 14 sati. Cilj skupa je da iskažu solidarnost i pošalje poruka podrške državljanima Japana.Građani pozvani da u belim i crvenim majicama formiraju japansku zastavuOrganizatori skupa pozivaju građane Beograda da u subotu dođu na Trg republike u crvenim ili belim majicama, kako bi svojim telima formirali japansku zastavu, s namerom da ta fotografija bude moralna podrška stanovnicima Japana.Na skupu će biti organizovano i crtanje manga portreta i izrada 1.000 ždralova, kao simboličan čin koji je u skladu sa japanskim verovanjem da će se onome ko napravi hiljadu papirnih ždralova ispuniti želja.
Link to comment
u stvari javila sam ti se da ti pomognem, ako ti ikad bude treba privatni jet, da vidis kako se krecu cene
siguran sam da se te cene zadrzavaju i kada se za jedno sediste bori 50 korporativnih bumbara.inace evo ti cena za let Tokyo (Narita) - Singapore (Changi), 19. mart. sa tvog sajta. pricamo o ljudima koji pljusnu 50.000 evra da bi zadovoljili svoj hir i svoju paniku. znas koliko saosecam sa njima, kao sa bubasvabom otprilike. bez problema bih potpisao da im se taj novac oduzme i uputi u fond za obnovu zemlje. a njima lopata ili, ako su slabi, da kuvaju za radnike.Small Jet: From € 49 420

(6hrs 24mins )

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Prime Minister Naoto Kan lambasted Tokyo Electric Power Co. officials early Tuesday over the fact they had taken as long as an hour to notify him of the explosion at the troubled No. 2 reactor of the Fukushima No. 1 nuclear power plant, sources said."Although the explosion was being covered on TV networks, it wasn't reported to the Prime Minister's Office for about an hour. What's going on here?" Kan reportedly rebuked TEPCO senior officials and employees after he hastily visited TEPCO's headquarters in Tokyo, early Tuesday, and joined a meeting there.With harsh words of censure about the company's handling of explosions at the nuclear power plant in the wake of Friday's devastating earthquake, Kan reportedly told them: "You're the only ones [to deal with this problem]. Retreating [from the power plant and its problems] is simply not an option. Be ready for anything. If you pull out now, that'll be the end of TEPCO, period."Kan's angry voice could be heard from outside the meeting room, it was said.With the unusual early morning visit of Kan and his harsh criticism of TEPCO, questions are being raised within the government about whether he is being as calm and level-headed as he is calling on the nation to be. Others are saying that in the face of such harsh criticism from Kan, TEPCO on-site workers and officials may feel intimidated, which would be counterproductive.
http://www.yomiuri.co.jp/dy/national/T110315004235.htm
Link to comment
siguran sam da se te cene zadrzavaju i kada se za jedno sediste bori 50 korporativnih bumbara.
pa da, u takvim situacijama placaju i oni kojima inace ne pada na pamet da idu privatnim dzetovima, i kojima ce to mozda biti i prvi i zadnji takav let, koji ce otplacivati godinama. ako neko ima iracionalan strah od nuklearne katastrofe nece razmisljati koliko kosta karta, nego ce se prodati u roblje samo da ode odatle, bas zato bi mogao da razmislis pre nego sto nekog o kome ne znas nista nazoves pacovom.a sve i da je jedna od putnica angelina jolie, koja stalno tako putuje, ako neko ima para, (i koristi ih da sebe skloni iz situacije u kojoj nije potreban ni pozeljan), onda je pacov :blink:
Link to comment
pa da, u takvim situacijama placaju i oni kojima inace ne pada na pamet da idu privatnim dzetovima, i kojima ce to mozda biti i prvi i zadnji takav let, koji ce otplacivati godinama. ako neko ima iracionalan strah od nuklearne katastrofe nece razmisljati koliko kosta karta, nego ce se prodati u roblje samo da ode odatle, bas zato bi mogao da razmislis pre nego sto nekog o kome ne znas nista nazoves pacovom.a sve i da je jedna od putnica angelina jolie, koja stalno tako putuje, ako neko ima para, (i koristi ih da sebe skloni iz situacije u kojoj nije potreban ni pozeljan), onda je pacov :blink:
ostavi me vise sa tim pacovima, nisam ja to rekao. inace jebe mi se za ljude koji mogu da plate 50.000 evra (to je redovna cena, sada je verovatno 500.000 evra) da zadovolje svoj iracionalan strah od nuklearki. ja zaista ne znam zasto ocekujes neznost prema tim ljudima.nego kakva sad Angelina Jolie? ona bedevija koja kupuje crncad, prethodno ih maltene maznuvsi od porodice, i koja preuzima ljudsku robu tek posto specijalan tim strucnjaka izbije iz deteta svaki trag Afrike? nju bih najradije bacio u reaktor 4. moze i 3. sa svim njenim smrdljivim parama. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
siguran sam da se te cene zadrzavaju i kada se za jedno sediste bori 50 korporativnih bumbara.inace evo ti cena za let Tokyo (Narita) - Singapore (Changi), 19. mart. sa tvog sajta. pricamo o ljudima koji pljusnu 50.000 evra da bi zadovoljili svoj hir i svoju paniku. znas koliko saosecam sa njima, kao sa bubasvabom otprilike. bez problema bih potpisao da im se taj novac oduzme i uputi u fond za obnovu zemlje. a njima lopata ili, ako su slabi, da kuvaju za radnike.Small Jet: From € 49 420

(6hrs 24mins )

pazi, da sam ja tamo, ne znam kako bi reagovala i da li bi se plasila. ali znam da bi moja mama umrla od brige, pa bi izvadila kreditnu karticu, i platila jebenih 50K evra za tu kartu, samo da odem negde na sigurno. jesam ja sada pacov?_______________________________meanwhile, ako je neko mislio da su srpske vlasti kreteni:UK rescue workers say they had to leave quake-hit Japan because they could not secure the necessary paperwork from the British embassy in Tokyo.The International Rescue Corps said they were not given permission to work in Japan because it would have made the embassy legally responsible for them.A spokesman for the team said it was "gut-wrenching" to be stopped from helping by "your own country".link
Link to comment
pa da, u takvim situacijama placaju i oni kojima inace ne pada na pamet da idu privatnim dzetovima, i kojima ce to mozda biti i prvi i zadnji takav let, koji ce otplacivati godinama. ako neko ima iracionalan strah od nuklearne katastrofe nece razmisljati koliko kosta karta, nego ce se prodati u roblje samo da ode odatle, bas zato bi mogao da razmislis pre nego sto nekog o kome ne znas nista nazoves pacovom.a sve i da je jedna od putnica angelina jolie, koja stalno tako putuje, ako neko ima para, (i koristi ih da sebe skloni iz situacije u kojoj nije potreban ni pozeljan), onda je pacov :blink:
Sasvim logicno. Time sto beze oni u stvari rade za dobrobit onih koji ostaju.U stvari, ti sto lete privatnin jetovima su prave zrtve zemljotresa je rne bi leteli da ih muka nije pritisla.
Link to comment

hattori, SMS broj za pomoc japanu iz svih mreza je 2001. 50 dinara po pozivu. VIP je ovo prvi digao juce, imali su 17500 poruka za 1 dan, ovo je respektabilna cifra. verujem da ce akcija biti uspesna sudeci po ovome. prihod se salje preko CKS.

Link to comment
pazi, da sam ja tamo, ne znam kako bi reagovala i da li bi se plasila. ali znam da bi moja mama umrla od brige, pa bi izvadila kreditnu karticu, i platila jebenih 50K evra za tu kartu, samo da odem negde na sigurno. jesam ja sada pacov?
sto toliko pricas o tim pacovima? ja to poredjenje nisam napravio.nego ne bi ti platila 50.000. to je redovna cena. platila bi 500.000. pazi meni nije problem da zavirujem u tudje novcanike i ne priznajem ono "zaradio je, moze mu se". mislim da je placanje takve sume za bezanje od neceg sto je za tebe u osnovi bezopasno - neverovatno bahata stvar.
Link to comment
Sasvim logicno. Time sto beze oni u stvari rade za dobrobit onih koji ostaju.U stvari, ti sto lete privatnin jetovima su prave zrtve zemljotresa je rne bi leteli da ih muka nije pritisla.
jeste. drago mi je da si ispravno shvatio sustinu. takodje, neki bi na tvom mestu izvrtali i podmetali, ali ne i ti.
Link to comment
hattori, SMS broj za pomoc japanu iz svih mreza je 2001. 50 dinara po pozivu. VIP je ovo prvi digao juce, imali su 17500 poruka za 1 dan, ovo je respektabilna cifra. verujem da ce akcija biti uspesna sudeci po ovome. prihod se salje preko CKS.
super.sad cu odma da probam.psradi!odo slati.
Link to comment
ostavi me vise sa tim pacovima, nisam ja to rekao. inace jebe mi se za ljude koji mogu da plate 50.000 evra (to je redovna cena, sada je verovatno 500.000 evra) da zadovolje svoj iracionalan strah od nuklearki. ja zaista ne znam zasto ocekujes neznost prema tim ljudima.
ja sam bas pre neki dan leteo privatnim jetom za cca 35000 evra. ako ga sharujes, izadje te na 10 000-15 000, a to danas vec svako moze sebi da priusti. tako da sledeci put razmisli pre nego sto nazoves nekoga pacovom.
Link to comment
otkud sad da je tamo bezopasno?
Pa nije bas toliko opasno da treba bezati navrat nanos iz Japana. Sve i da riknu i istope se svi reaktori, opasnost od radijacije bice takva da ce biti dovoljno uzeti tablete joda da se sprece stetne posledice. Verovanje u radioaktivne oblake koji ubijaju sve pred sobom je posledica medijske histerije, tu je Yoyogi potpuno u pravu.
Link to comment
×
×
  • Create New...