Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

prica mi muz da im japanske kolege na mejlove s pitanjima tipa jel su zivi/sta im treba odgovaraju izvinjavanjem sto su primorani da rade od kuce.
carevi.:Hail:
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

pa nisi bas uvredio ni bankare ni pacove...
ko moze sebi da priusti voznju privatnim jetom taj ne pripada nijednom narodu, vec narod pripada njemu. nemam nikakva osecanja prema tim ljudima osim elementarne empatije u smislu da ne bih dopustio da umru ako bih to mogao da sprecim bez samozrtvovanja. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
btw ako nije bio, mogo bi ambasador japana kod gojgicke ili vec nekog.bilo bi zanimljivo i korisno cuti ga u nekom duzem intervjuu.
sumnjam da im je palo na pamet da ga pozovu. medijima je mnogo zanimljivije kako Pikse dozivljava ove nevolje, da li ce nuklearni oblak doploviti do Srbije, i uopste, kako se drama u Japanu odrazava na naaaaaaaaaaaaaaaaaaaas, naaaaaaaaaaaaaas, me me me!a prosle godine...Ambasador Japana u Srbiji Tošio Cunozaki danas je obišao postradalo Kraljevo gde je ponudio stručnu pomć svoje zemlje koja ima bogato iskustvo sa zemljotresima."Gradska uprava u Kraljevu je odlično reagovala od prvog trenutka, ali problem je što Srbija nema izgrađen sistem zaštite od zemljotresa. Zato bi Japan mogao da obezbedi dolazak svojih stručnjaka", rekao je ambasador Cunozaki. On je rekao da je ambasada Japana vrlo zainteresovana da pomogne sanaciju zgradu osnovne škole "Dimitrije Tucović", jednog od školskih objekta koji se ne koristi zbog oštećene konstrukcije u zemljotresu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
carevi.:Hail:
To ti je kao ekipa u onim uskim camcima za takmicenje sto imaju po 8 veslaca i idu brzo kao strela. Cak i ako camac ima motor i ukljuci se pa ide isto brzo, svako ko nije u camcu cak i kada se ne vesla, oseca se krivim. Tako ti je to ovde. Nista nepoznato u Aziji.Jednome mome koji je u ponedeljak dosao bolestan na posao kazem da se vrati kuci i radi odande, ne moze, nece.
Link to comment

2 ispravke (mojih ranijih postova):1. Starni doktori ne trebajuVlada Japana je prihvatila da napravi exception i prihvati strane doktore za ugrozena podrucja. Tu u evakuacionim centrima ima svakoga, strani doktori bi mogli da preuzmu deo tereta i gledaju "common ailments" kod dece i staraca.2. SMS DonacijeVidim da je Crveni Krst Srbije otvorio tu liniju i to je legitimno. Crveni Krstovi (i polumeseci) rade to rutinski.Ono za sta sam imao skepsu je da se pojavi vise takvih kanala, ne samo CK. Sto sam video je jedan, CK Srbije.

Link to comment

u mojoj firma (nemacko-japanska) su od juce sva putovanja za japan apsolutno zabranjena, dok za putovanja na daleki istok (kina, koreja,tajvan. jugoistok rusije) mora CEO licno da dozvoli. ako se ipak mora leteti za daleki istok, onda se mora uzeti karta sa otvorenim povratkom.

Link to comment
2. SMS DonacijeVidim da je Crveni Krst Srbije otvorio tu liniju i to je legitimno. Crveni Krstovi (i polumeseci) rade to rutinski.Ono za sta sam imao skepsu je da se pojavi vise takvih kanala, ne samo CK. Sto sam video je jedan, CK Srbije.
gde?!ima samo, koliko znam - vip mreza, ali (ako sam dobro razumeo) samo za njene korisnike.na cks...
Помоћ за Јапан14.03.2011.Поводом трагичног земљотреса и цунамија који су 11. марта погодили Јапан и изазвали велике људске жртве и огромну материјалну штету, Црвени крст Србије позива грађане, компаније, предузећа, финансијске и друге институције, све оне који имају могућности, да се укључе у акцију прикупљања новчаних средстава за помоћ жртвама ове природне катастрофе. Новац се може уплатити на рачун Црвеног крста Србије:Привредна банка а.д. Београд бр. 255-0013100104000-04 са назнаком „Помоћ становништву Јапана".Прикупљена новчана средства Црвени крст Србије упутиће Јапанском Црвеном крсту како би се омогућило достављање хуманитарне помоћи угроженом становништву.
Link to comment
ko moze sebi da priusti voznju privatnim jetom taj ne pripada nijednom narodu, vec narod pripada njemu. nemam nikakva osecanja prema tim ljudima osim elementarne empatije u smislu da ne bih dopustio da umru ako bih to mogao da sprecim bez samozrtvovanja.
znaci ko ima 5,000 evra or so (za koje ne znas da li ima tek tako, ili je pozajmio ili sta) taj je pacov. ok, thanks. ali opet nisi nista rekao ni o tim ljudima, ni o pacovima, samo o sebi.
Link to comment

Danasnji zemljotres, u 12:55 JST (4:55am Bg time) je bio u Chiba prefecture.Chiba je, u proporciji, ono sto su Dobanovci za Beograd.Na podrucju Chiba prefecture je Narita (NRT), jedan od dva tokijska aerodroma (Haneda je drugi, mnogo blizi gradu) tokijski aerodrom.Neke strane avio firme(Lufthansa..) su preusmerile letove za NRT na Nagoju i Osaku sa medjusletanjem u Seulu ili (Qantas) Hong Kong.Ima tu osim bezbednosnih i sindikalnih razloga: gde ih firma salje da spavaju izmedju smena, pa ako se nesto desi, eto posla za advokate.I prakticnih - kako navigavati po gradu pod stresom serije zemljotresa.

Link to comment
znaci ko ima 5,000 evra or so (za koje ne znas da li ima tek tako, ili je pozajmio ili sta) taj je pacov. ok, thanks. ali opet nisi nista rekao ni o tim ljudima, ni o pacovima, samo o sebi.
za 5.000 evra ce te eventualno puste da gledas private jet na stajancii ne kazem da su pacovi. kazem da su ljudi koji placaju ogromne kolicine novca da pobegnu od necega sto ih nece ubiti, udovoljavajuci svojoj bogatunskoj panici. umesto toga, mogli su da te pare daju za obnovu svoje zemlje. kad procitam ovakve stvari pocnem da se odusevljavam vojnim upravama i slicnim stvarima.
Link to comment
za 5.000 evra ce te eventualno puste da gledas private jet na stajancii ne kazem da su pacovi. kazem da su ljudi koji placaju ogromne kolicine novca da pobegnu od necega sto ih nece ubiti, udovoljavajuci svojoj bogatunskoj panici. umesto toga, mogli su da te pare daju za obnovu svoje zemlje. kad procitam ovakve stvari pocnem da se odusevljavam vojnim upravama i slicnim stvarima.
pre nego sto prekinem ovu besmislenu raspravu, ne znas bas nista o ljudima koji odlaze. mozda su u pitanju bolesni ljudi koji bi samo opteretili japanke bolnice u ovom trenutku, mozda misle da su korisniji ako rade za svoje firme sa lokacija gde je rad moguc, i na kraju krajeva, ako odu onda jedan manje za kojeg treba kupovati hranu, vodu i bateriju u srbiji pa slati helikopterima. a mozda ce i oni da kupe nesto od toga kada stignu u singapur i posalju. ne znas nista, ali imas stav.u stvari javila sam ti se da ti pomognem, ako ti ikad bude treba privatni jet, da vidis kako se krecu cene

Link to comment
×
×
  • Create New...