Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

JAPAN will seek US military help to cope with the Fukushima nuclear disaster, its spokesman said, after the plant was evacuated of all emergency workers today.
ako je zaista takva kultura da nece da odbijaju (stranu) pomoc, onda su tamo van svake kontrole.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Baterije, voda...to traze oni kojima nista ne fali, kojima nista nije sruseno, stekuju.Oni kojima treba nemaju ni nacina da to kazu, nemaju ni cime. Nije da tih proizvoda nema nego ih nema tamo gde treba. Kolega mi kaze da mu rodbina iz Yokohame trazi da im poslaje paket baterija iz Nagoje. Znaci, ima ih, imaju i oni adresu, nije im srusena kuca, ima i put i posta da to donose.
ne razumem sta hoces da kazes. da sam pogresila sto sam dala pare crvenom krstu? trebalo je da kupim baterije (u japanu, posto ih tamo ima), i da ih posaljem direkt u yokohamu?daj bre covece.edit:direktno japanskom crvenom krstu moze da se uplati i sasvim je lako. mislim, ako vas ovaj nije ubedio da im nista ne treba. Edited by gagorder
Link to comment
Yoyogi je trenutno jedini od forumske populacije na licu mesta. I uopšte ne piše besmislice.
Pa da, ali ajde ti to objasni ljudima koji se konstantno osećaju pozvanim da arbitriraju na temu poželjnih i nepoželjnih učesnika foruma, iako nisu ni vlasnici ni moderatori istog, niti imaju bilo kakva nadprava u odnosu na ostale učesnike pa da zahtevaju da se odavde proteruje neko ko njima nije po volji. I neće da koriste ignore opciju nego baš zapeli da svima stave do znanja kako je u njihovom vrednosnom sistemu neko nepoželjan.
Link to comment

drz' se Yoyogi!!!ja imam tazbinu u Yokohami, juce smo "skype-ovali" sa njima, kazu da su samoposluge poluprazne, nema piletine i ovcetine, ima govedine. nema toalet papira.

Link to comment
edit:direktno japanskom crvenom krstu moze da se uplati i sasvim je lako. mislim, ako vas ovaj nije ubedio da im nista ne treba.
Možda grešim, ali meni to deluje ovako:ako je u Japanu trenutno nestašica baterijskih lampi ili flaširane vode, to znači da ni Crveni krst Japana ne može da dođe do njih - osim ako ima nešto na emergency zalihama (koje su svejedno njihove, pa im ne treba novac za plaćanje).Samim tim, novčana pomoć za CKJ jeste plemenita ali postoji pitanje njene upotrebljivosti u smislu da CKJ ima para ali nema gde da ih potroši usled nestašica u samom Japanu. Meni deluje da Japanu nije potreban keš već direktna dostava onog što u ovom trenutku fali. Ako su to baterije, onda direktna dostava istih iz inostranstva. Ili ćebad, portabl šatori, bodybags, blokovi leda za privremene mrtvačnice, flaširana voda, konzervirana hrana, jod, dozimetri, obučeni/opremljeni spasilački timovi, tako neke praktične stvari... Ne verujem da im treba novac sa kojim oni ne mogu da nabave stvari kojih u Japanu trenutno nema. Eto, zbog toga ja ne vidim preveliki smisao u SMS porukama i direktnim uplatama. Da naša vlada ima tri grama mozga i osećaja zahvalnosti Japanu za pomoć koju je njihov narod do sada uputio Srbiji, lepo bi zamolili ambasadora Tsunozakija da ih obavesti o nečemu konkretnom što trenutno fali tamo (a Srbija ima ili može brzo da nabavi iz okruženja), pa bi onda nakrcali jedan ili dva aviona tog nečeg i poslali u Japan, od naroda Srbije. SFRJ je radila takve stvari kada su bili katastrofalni zemljotresi u Jerevanu i Meksiko Sitiju, čak i kada je eksplodirao Nevado Del Ruiz. Naravno, u pitanju je misaoni proces koji za naše vlasti predstavlja poduhvat ravan preplivavanju Atlantika sa vezanim nogama, tako da ne očekujem prevelike pomake u tom pravcu. Edited by beowl
Link to comment
Možda grešim, ali meni to deluje ovako:ako je u Japanu trenutno nestašica baterijskih lampi ili flaširane vode, to znači da ni Crveni krst Japana ne može da dođe do njih - osim ako ima nešto na emergency zalihama (koje su svejedno njihove, pa im ne treba novac za plaćanje).Samim tim, novčana pomoć za CKJ jeste plemenita ali postoji pitanje njene upotrebljivosti u smislu da CKJ ima para ali nema gde da ih potroši usled nestašica u samom Japanu. Meni deluje da Japanu nije potreban keš već direktna dostava onog što u ovom trenutku fali. Ako su to baterije, onda direktna dostava istih iz inostranstva. Ili ćebad, portabl šatori, bodybags, blokovi leda za privremene mrtvačnice, flaširana voda, konzervirana hrana, jod, dozimetri, obučeni/opremljeni spasilački timovi, tako neke praktične stvari... Ne verujem da im treba novac sa kojim oni ne mogu da nabave stvari kojih u Japanu trenutno nema. Eto, zbog toga ja ne vidim preveliki smisao u SMS porukama i direktnim uplatama. Da naša vlada ima tri grama mozga i osećaja zahvalnosti Japanu za pomoć koju je njihov narod do sada uputio Srbiji, lepo bi zamolili ambasadora Tsunozakija da ih obavesti o nečemu konkretnom što trenutno fali tamo (a Srbija ima ili može brzo da nabavi iz okruženja), pa bi onda nakrcali jedan ili dva aviona tog nečeg i poslali u Japan, od naroda Srbije. SFRJ je radila takve stvari kada su bili katastrofalni zemljotresi u Jerevanu i Meksiko Sitiju, čak i kada je eksplodirao Nevado Del Ruiz. Naravno, u pitanju je misaoni proces koji za naše vlasti predstavlja poduhvat ravan preplivavanju Atlantika sa vezanim nogama, tako da ne očekujem prevelike pomake u tom pravcu.
+1ali zasto propustiti jos 1 sjajnu priliku za brukanje?verujem da nasa vlast ni ovoga puta nece omanuti.
Link to comment
ako je u Japanu trenutno nestašica baterijskih lampi ili flaširane vode, to znači da ni Crveni krst Japana ne može da dođe do njih - osim ako ima nešto na emergency zalihama (koje su svejedno njihove, pa im ne treba novac za plaćanje).Samim tim, novčana pomoć za CKJ jeste plemenita ali postoji pitanje njene upotrebljivosti u smislu da CKJ ima para ali nema gde da ih potroši usled nestašica u samom Japanu.
pa ok, ti onda nemoj da das, ako ti se tako cini.ne znam sta drugo da ti kazem.ja imam poverenja u japanski crveni krst kojem sam uplatila lovu, i imam poverenja da ce taj novac da dobije neko u japanu kome treba.to sto u pomaganju tim ljudima nema apsolutne distributivne pravde, to sto ce neko negde nesto da ucari - za mene to nikada nije bio razlog da cinicno frknem na sistem i ne dam.nema looting-a na nacin na koji ga je bilo u new orleansu, a i da ga ima - opet mislim da pare date red crossu nisu uludo date.samo mi je muka vise od cinicnog insajderizma, ekskluzivnih informacija i objasnjenja zbog cega, ako ne mogu da sednem u helikopter i sipam vodu drito u grotlo zapaljene nuklearke ne treba da dam 10 soma jebenih jena, ili ko koliko moze, pa makar od toga ustekao vodu i baterije i neko kome "objektivno" nisu najneophodnije ni ta voda ni te baterije.cinizam je staracka bolest, ja se jos ne dam, a ti kako hoces. Edited by gagorder
Link to comment
pa ok, ti onda nemoj da das, ako ti se tako cini.ne znam sta drugo da ti kazem.ja imam poverenja u japanski crveni krst kojem sam uplatila lovu, i imam poverenja da ce taj novac da dobije neko u japanu kome treba.to sto u pomaganju tim ljudima nema apsolutne distributivne pravde, to sto ce neko negde nesto da ucari - za mene to nikada nije bio razlog da cinicno frknem na sistem i ne dam.nema looting-a na nacin na koji ga je bilo u new orleansu, a i da ga ima - opet mislim da pare date red crossu nisu uludo date.samo mi je muka vise od cinicnog insajderizma, ekskluzivnih informacija i objasnjenja zbog cega, ako ne mogu da sednem u helikopter i sipam vodu drito u grotlo zapaljene nuklearke ne treba da dam 10 soma jebenih jena, ili ko koliko moze, pa makar od toga ustekao vodu i baterije i neko kome "objektivno" nisu najneophodnije ni ta voda ni te baterije.cinizam je staracka bolest, ja se jos ne dam, a ti kako hoces.
novci koji se prikupe trebaju da posluze da se ovde kupi ono sto moze, a sto je tamosnjem narodu u ovom momentu najpotrebnije (beowl nabrojao), i transportuje do japana.ne vidim razloga za nesuglasice.naravno, vec vidim majstore koji bi i od takvih akcija napravili svinjariju, raznim kombinacijama i u gradjivanjima, al to je vec druga tema...<_<
Link to comment
Eto, zbog toga ja ne vidim preveliki smisao u SMS porukama i direktnim uplatama. Da naša vlada ima tri grama mozga i osećaja zahvalnosti Japanu za pomoć koju je njihov narod do sada uputio Srbiji, lepo bi zamolili ambasadora Tsunozakija da ih obavesti o nečemu konkretnom što trenutno fali tamo
+1Samo da ovom tvom postu pridodam jos jedan koji se vec nalazi na jednoj od prethodnih stranica. Medjutim ovdje izgleda neki pojedinci ne citaju tudje vec samo svoje postove baveci se pritom onako usput, cisto iz sporta i japanometrijom(powered by hattori)Edit: w
To što se stiče utisak da Japanci ne žele pomoć iz inostranstva, pa čak ni od japanske dijaspore, takođe, je deo njihovog mentaliteta.U ovom trenutku, objašnjavaju upućeni, pomoć sa strane im smeta jer oni ne žele ljudima da kažu da dođu u Japan, a da prethodno ne znaju šta da urade sa njima.Ljude sa strane treba negde smestiti, oni ne znaju jezik, ne znaju ni gde da idu, zato Japanci prvo žele tačno da vide gde im je pomoć potrebna, pa tek onda da ih angažuju.Ove devize se pridržava i japanska dijaspora. Prvo čekaju informacije i smernice iz Japana, pa će tek onda reagovati.Japanska dijaspora poručuje: ”Oni će nam reći šta im je potrebno, a kada nam to kažu, mi ćemo se pokrenuti. Kod nas nema pokreta samo da bi bilo akcije.”
Edited by Zoe
Link to comment
novci koji se prikupe trebaju da posluze da se ovde kupi ono sto moze, a sto je tamosnjem narodu u ovom momentu najpotrebnije (beowl nabrojao), i transportuje do japana.ne vidim razloga za nesuglasice.
kupujmo domace, a?ne mogu da verujem sta citam. fuck, ustvari mogu.pa ovo je srbija, ovde niko nije citao olivera twista ali svako zna da postoji zli fagin zbog kojeg treba mrshnuti dete koje prosi na semaforu.kupi baterije, pa shipuj za japan, odlican plan. pozdrav.
Link to comment
kupujmo domace, a?ne mogu da verujem sta citam. fuck, ustvari mogu.pa ovo je srbija, ovde niko nije citao olivera twista ali svako zna da postoji zli fagin zbog kojeg treba mrshnuti dete koje prosi na semaforu.kupi baterije, pa shipuj za japan, odlican plan. pozdrav.
pa ok, ti novce u kovertu pa salji put japana.ionako im fali wc papira.
Link to comment
kupujmo domace, a?ne mogu da verujem sta citam. fuck, ustvari mogu.pa ovo je srbija, ovde niko nije citao olivera twista ali svako zna da postoji zli fagin zbog kojeg treba mrshnuti dete koje prosi na semaforu.kupi baterije, pa shipuj za japan, odlican plan. pozdrav.
Nista tebi nije jasno, priznaj. Bit ce ti lakse.
pa ok, ti novce u kovertu pa salji put japana.ionako im fali wc papira.
:lol:
Link to comment
pa ok, ti novce u kovertu pa salji put japana.ionako im fali wc papira.
pa jesi li poslao baterije?ili je zvaka o baterijama samo objasnjenje zasto ne saljes novac?novac je "univerzalni ekvivalent."onaj kome ga posaljes ne mora da ga trosi u japanu za brisanje dupeta (sto vidim predlazes), nego moze i za finansiranje onoga sto je na terenu potrebno - o cemu ja niti znam ista (jali baterije, jali gaza i cebad), niti imam nameru da se informisem na forumu. dovoljno je da znas ko zna sta treba i da tamo posaljes pare.a ti toj konstrukciji mozes da se podsmevas samo kad STVARNO posaljes baterije. do tada - salonsko palamudjenje it is.
Link to comment
pa jesi li poslao baterije?ili je zvaka o baterijama samo objasnjenje zasto ne saljes novac?novac je "univerzalni ekvivalent."onaj kome ga posaljes ne mora da ga trosi u japanu za brisanje dupeta (sto vidim predlazes), nego moze i za finansiranje onoga sto je na terenu potrebno - o cemu ja niti znam ista (jali baterije, jali gaza i cebad), niti imam nameru da se informisem na forumu. dovoljno je da znas ko zna sta treba i da tamo posaljes pare.a ti toj konstrukciji mozes da se podsmevas samo kad STVARNO posaljes baterije. do tada - salonsko palamudjenje it is.
ne znam s kim se svadjas.meni je ok da se salju pare, ako se ti novci ovde pretovre u robu i tako posalju u japan.pitanje je sta da radi crveni krst japana s parama ako flasirane vode, toalet papira ili baterija,jednostavno nema dovoljo da zadovolje trenutnu potraznju domacom proizvodnjom?moze jedino da naruci i uveze.i sto onda ne bi ljudima pomogli, lisavajuci ih jos jedne zajebancije, i pitali ih sta im treba, videli sta imamo,sve to platitli prikupljenim novcem i poslali?
Link to comment
×
×
  • Create New...